eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Pożar domu w Kadzidle: Płonęło poddasze „docieplone”... trocinami i kartonami

REKLAMA
zdjecie 2210
zdjecie 2210
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
Nieodpowiednia eksploatacja urządzeń grzewczych – to według strażaków prawdopodobna przyczyna pożaru na poddaszu budynku mieszkalnego w Kadzidle. Do docieplenia domu właściciel użył m.in. trocin oraz kartonów i to właśnie te przedmioty tliły się powodując zadymienie.

Pożar w budynku mieszkalnym przy ulicy Prusa w Kadzidle zgłoszono około godziny 20:40. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy strażackie.

- Po przybyciu na miejsce zastano zadymione pomieszczenia na poddaszu budynku mieszkalnego. Po przeszukaniu znaleźliśmy poddasza znaleźliśmy tlące się kartony oraz trociny służące jako docieplenie budynku. Nasze działania polegały na przelaniu tlących się przedmiotów wodą i oddymieniu budynku. Osób poszkodowanych nie było. Prawdopodobną przyczyną pożaru była niewłaściwa eksploatacja urządzeń grzewczych – powiedziała nam Marta Kacprzycka, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Akcja gaśnicza trwała ponad półtorej godziny. W działaniach uczestniczyły trzy zastępy strażackie: JRG PSP Ostrołęka oraz 2 zastępy OSP Kadzidło.

Kalendarz imprez
sierpień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
 4  5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
 11 dk12  13  14 dk15 dk16 dk17
 18  19  20 dk21 dk22 dk23 dk24
 25  26  27  28 dk29 dk30 dk31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×