eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Pożar torfowiska w Piaseczni to celowe podpalenie? Na miejscu znaleziono pusty kanister po paliwie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5616
fot. Michał Stępień/Regionalna Dyrekcja lasów Państwowych w Olsztyniefot. Michał Stępień/Regionalna Dyrekcja lasów Państwowych w Olsztynie
REKLAMA
zdjecie 5616

Nawet do kilku tygodni może potrwać dogaszanie gigantycznego pożaru torfowisk w miejscowości Piasecznia. Wstępne wykonane czynności wskazują, że było to celowe podpalenie. Na miejscu znaleziono pusty kanister po paliwie.

Już ponad dobę trwa akacja gaśnicza pożaru torfowisk w Piaseczni i Karasce. Panująca susza, trudny dojazd na miejsce, specyfika pożarów torfowisk i dodatkowo wiejący wiatr znacznie utrudniają dogaszanie. Na miejscu nieustannie pracuje kilkadziesiąt zastępów strażackich. W akcji gaśniczej uczestniczą także samoloty dokonujące zrzutów wody.

- Pożarem objęty jest obszar o powierzchni około 17 hektarów. W akcję gaśniczą zaangażowanych jest 30 zastępów strażackich i 6 samolotów gaśniczych. Rano podmieniliśmy najbardziej wyeksploatowane jednostki. Trudne warunki jakie panują na miejscu pożaru, susza, brak dostępy i specyfika tego typu pożarów sprawiają, że nasze działania polegają w głównej mierze na zapobieganiu rozprzestrzeniania się ognia. Sytuacja jest w chwili obecnej opanowana – powiedział nam Robert Chodkowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że na miejscu pożaru znaleziono pusty kanister po paliwie, co wskazywałoby na celowe podpalenie. Dogaszanie pożaru potrwać może nawet kilka tygodni. To kolejny w ostatnim czasie podobny pożar – w sierpniu rezerwat również został podpalony. Śledczy znaleźli wówczas stertę spalonych opon.

Przebieg akcji gaśniczej będziemy relacjonować na bieżąco na łamach naszego serwisu

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×