eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Pożar torfowiska w Piaseczni to celowe podpalenie? Na miejscu znaleziono pusty kanister po paliwie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5328
zdjecie 5328
fot. Michał Stępień/Regionalna Dyrekcja lasów Państwowych w Olsztyniefot. Michał Stępień/Regionalna Dyrekcja lasów Państwowych w Olsztynie
REKLAMA
zdjecie 5328
Nawet do kilku tygodni może potrwać dogaszanie gigantycznego pożaru torfowisk w miejscowości Piasecznia. Wstępne wykonane czynności wskazują, że było to celowe podpalenie. Na miejscu znaleziono pusty kanister po paliwie.

Już ponad dobę trwa akacja gaśnicza pożaru torfowisk w Piaseczni i Karasce. Panująca susza, trudny dojazd na miejsce, specyfika pożarów torfowisk i dodatkowo wiejący wiatr znacznie utrudniają dogaszanie. Na miejscu nieustannie pracuje kilkadziesiąt zastępów strażackich. W akcji gaśniczej uczestniczą także samoloty dokonujące zrzutów wody.

- Pożarem objęty jest obszar o powierzchni około 17 hektarów. W akcję gaśniczą zaangażowanych jest 30 zastępów strażackich i 6 samolotów gaśniczych. Rano podmieniliśmy najbardziej wyeksploatowane jednostki. Trudne warunki jakie panują na miejscu pożaru, susza, brak dostępy i specyfika tego typu pożarów sprawiają, że nasze działania polegają w głównej mierze na zapobieganiu rozprzestrzeniania się ognia. Sytuacja jest w chwili obecnej opanowana – powiedział nam Robert Chodkowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że na miejscu pożaru znaleziono pusty kanister po paliwie, co wskazywałoby na celowe podpalenie. Dogaszanie pożaru potrwać może nawet kilka tygodni. To kolejny w ostatnim czasie podobny pożar – w sierpniu rezerwat również został podpalony. Śledczy znaleźli wówczas stertę spalonych opon.

Przebieg akcji gaśniczej będziemy relacjonować na bieżąco na łamach naszego serwisu

Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×