eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Pożar w Ponikwi Dużej. Z ogniem walczyło 5 zastępów strażackich

REKLAMA
zdjecie 9324
zdjecie 9324
zdjęcie ilustracyjne, fot. OSP Kuninzdjęcie ilustracyjne, fot. OSP Kunin
REKLAMA
zdjecie 9324
Posłuchaj

Pięć zastępów strażackich przez około półtorej godziny walczyło z pożarem, który wybuchł w kotłowni budynku mieszkalnego w miejscowości Ponikiew Duża.

Zgłoszenie dotyczące pożaru budynku mieszkalnego dotarły do służb ratunkowych kilkanaście minut przed godziną 17:00. Na miejsce zadysponowano jednostkę gaśniczą z Ostrołęki oraz zastępy OSP z Goworowa, Pasiek, Kunina i Ponikwi Małej, łącznie pięć jednostek.

Osoby znajdujące się w budynku, w którym wybuchł pożar zdołały samodzielnie opuścić zagrożone pomieszczenia, nikt z nich nie doznał obrażeń.

Zanim strażacy przystąpili do gaszenia pożaru, odłączono budynek od źródła zasilania, następnie podano jeden prąd wody. Akcja gaśnicza trwała około półtorej godziny. Przyczyną pożaru był żarzący się węgiel, który wypadł z pieca. Straty wywołane ogniem oszacowano na około 20 tysięcy złotych, z czego straty w budynku wyniosły połowę tej sumy.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31  1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6  7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12  13  14 dk15  16
dk17  18 dk19  20 dk21  22  23
dk24  25 dk26  27  28  29  30
×