Pożary pod Ostrołęką. Gdy strażacy gasili jeden, kilka metrów dalej wybuchł drugi! [ZDJĘCIA]

Dziś rano na trasie Ostrołęka - Nowa Wieś Zachodnia doszło do pożaru dwóch aut. Jedno z nich zapaliło się podczas jazdy, drugie zaczęło płonąć, gdy stało w korku, który powstał podczas akcji gaśniczej.
Do zdarzenia doszło około godziny 7:00 w okolicach miejscowości Żebry Chudek na drodze wojewódzkiej nr 544 między Ostrołęką a Nową Wsią Zachodnią. Do oficera dyżurnego dotarła informacja o pożarze osobowego fiata jadącego w kierunku naszego miasta. Na miejsce zadysponowano dwie jednostki strażackie. Podczas akcji gaśniczej, gdy droga w obu kierunkach była zablokowana zaczął palić się stojący w korku drugi samochód marki bmw.
Żadna z osób podróżujących w obu autach nie odniosła obrażeń.
- informuje młodszy brygadier Robert Chodowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.
Akcje gaśnicze prowadziły dwie jednostki strażackie – JRG PSP Ostrołęka i OSP Nowa Wieś Zachodnia. Za informację o pożarze i zdjęcia z miejsca akcji zdarzenia dziękujemy naszej Czytelniczce Lidii.



Wasze opinie
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Zasadniczo obie formy są poprawne, jednak użycie jednej lub drugiej z nich zależy od kontekstu. W świetle danych uzyskanych za pomocą wyszukiwarki Google na przykład połączenia wybuchł płaczem i wybuchnął płaczem są równie częste, połączenie wybuchnął śmiechem jest ponad dwukrotnie częstsze niż wybuchł śmiechem, ale połączenie wybuchł wulkan jest dziesięciokrotnie częstsze niż wybuchnął wulkan, połączenie wybuchł pożar – około stukrotnie częstsze niż wybuchnął pożar, a połączenie gaz wybuchł – około 250 razy częstsze niż gaz wybuchnął. Tendencja jest zatem taka, że w znaczeniu metaforycznym ‘zareagować na coś w sposób gwałtowny’, używanym w odniesieniu do ludzi, używamy raczej formy wybuchnął, choć i forma wybuchł nie jest niepoprawna, natomiast w znaczeniu dosłownym ‘rozerwać się z hukiem”, używanym w odniesieniu do obiektów i zjawisk, używamy formy wybuchł.