eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Pożary w Czarnowcu i Bakule. W obu przypadkach zawinili nieostrożni właściciele

REKLAMA
fot. OSP Baranowofot. OSP Baranowo
REKLAMA
zdjecie 5389

Nieostrożność w obsłudze i użytkowaniu instalacji centralnego ogrzewania spowodowała dwa potencjalnie niebezpieczne pożary w budynkach mieszkalnych w Czarnowcu i Bakule.

Do pierwszego z pożarów doszło po godzinie 18:00 w miejscowości Czarnowiec (gmina Rzekuń). Jak ustaliła na miejscu jedna z interweniujących jednostek strażackich, na skutek nieostrożności przy rozpalaniu w piecu centralnego ogrzewania, zapaliły się przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu piwnicznym budynku mieszkalnego. Szczęśliwie w wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń. Uszkodzonych zostało kilka elementów znajdujących się w piwnicy oraz ściany budynku. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych.

O drugim pożarze powiadomiono służby ratunkowe dziś rano. Doszło do niego w miejscowości Bakuła (gmina Baranowo). W jednym z budynków mieszkalnych zapaliła się sadza zalegająca w niedrożnym przewodzie kominowym. Mieszkańcy zdołali samodzielnie opuścić budynek, nikt nie odniósł obrażeń. Po wygaszeniu pieca i opanowaniu zagrożenia strażacy sprawdzili budynek przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Właścicieli zobligowano do wykonania przeglądu przed ponownym uruchomieniem pieca.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
 9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
 16 dk17 dk18 dk19 dk20  21 dk22
 23  24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×