2018-11-14T19:37:31+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Pożegnalna sesja rady miasta. Zobacz ZDJĘCIA

REKLAMA
REKLAMA
8
0
5
Najlepszy komentarz
~radny_były, 19:52 14-11-2018,   62%
Ostatnia sesja i 25. milionowe głosowania pokazują profesjonalizm odchodzących. Jako radny kilku kadencji kręcę głową z niedowierzaniem ... . Kończ waść ...
odpowiedz   •   oceń :  
Dziś radni miasta Ostrołęki obradowali ostatni raz w tej kadencji. Jej koniec przypada na najbliższy piątek. Dyskusję zdominowały kwestie budżetowe oraz.... podziękowania od radnych, kończących już swoją przygodę z samorządem.

Najwięcej emocji wzbudziła dyskusja dotycząca punktów zmieniających uchwałę budżetową i wieloletnią prognozę finansową.

- Ta przerażająca zmiana 25 milionów, 20 z dotacji unijnych i 5 ze środków własnych. Proszę o wyjaśnienie. Tu jest krótka informacja, że prace będą przeniesione na 2019 rok, ale chcielibyśmy zapewnienia, że nie ma zagrożenia realizacji inwestycji przez te zmiany w budżecie - pytał radny Adam Kurpiewski.

Prezydent Janusz Kotowski odpowiedział,że nie ma w związku z tą uchwałą żadnych zagrożeń, a chodzi o uporządkowanie spraw budżetowych. Jak dodał, nowi radni mogą uchwalić te zmiany na nowo.

- Podejmowanie takich działań w tym momencie jest nierozsądne. Na wniosek pana prezydenta zwołana została sesja w trybie nagłym. Nie rozumiem skąd ten pośpiech. Poważnie się zastanówmy, w czym my dziś bierzemy udział. To państwo zostaniecie obciążeni odpowiedzialnością, która może wyjść w związku z przesunięciem tych środków - skomentował z kolei prezydent-elekt Łukasz Kulik.

Radni przyjęli jednak zmiany w budżecie, mimo sprzeciwu radnych (jeszcze) opozycji.

Mimo wszystko, sesja zakończyła się pozytywnym akcentem. Przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski wręczył wszystkim radnym pamiątkowe tabliczki z podziękowaniem za czteroletnią pracę. Wielu radnych wygłosiło oświadczenia, dziękując za wspólną pracę na rzecz samorządu.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Bunia, 19:52 14-11-2018,   43%
Co do MŻW - dziwne, że pan prezydent nie potrafi zaproponować nowego terminu otwarcia, skoro poprzednie jakoś wymyślał. Żaden pseudotermin otwarcia nie był "planowany" - były one po prostu wzięte z kosmosu, bez konsultacji z kimkolwiek pracującym bezpośrednio nad inwestycją czy wystawą. Jak to możliwe? Może rzucali kostką? Kręcili butelką? Pan prezydent powiedział podczas sesji, że "były takie nadzieje", żeby zdążyć z Muzeum na stulecie niepodległości (czy raczej przed wyborami). Z całym szacunkiem, nadzieja nie rozwiązuje problemów, nie płaci rachunków ani tym bardziej nie pisze wystaw. Przykro było słuchać (zresztą nie pierwszy raz) jak płytką wiedzę i wąskie wyobrażenia ma pan prezydent Kotowski na temat muzeum, którego jest ponoć jednym z ojców założycieli. Powtarza jak mantrę: nowoczesność! multimedia! Twierdzi, że wystawa w MŻW to nie będzie "zespół gablotek", a jednocześnie zupełnie nie uczestniczy w życiu tego muzeum, choćby jako obserwator, żeby mieć cokolwiek więcej do powiedzenia. A co gorsza, kompletnie nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo muzeum zaczyna być rozpoznawalne w kraju i jaka to szansa na promocję miasta i regionu.
Polityka muzealnicza MKiDN w ostatnich latach jest ukierunkowana na tworzenie współprowadzonych instytucji w mniejszych ośrodkach (Ostrów Mazowiecka, Markowa na Podkarpaciu, Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej), żeby te społeczności ożywić, bo nie wszystkie muzea muszą być w stolicy. Kierownictwo MKiDN często powtarza, że chce wspierać samorządy - szkoda, że Ostrołękę przerosło zadanie współpracy z ministerstwem. Chętnie dowiem się od pana prezydenta, czy zna jakiś przypadek podobnej instytucji, ze współprowadzenia której samorząd się wycofał oddając je ministerstwu. Aha, jeszcze w kwestii "ile to straszne muzeum kosztuje" - miasto dorzuca do muzeum po ok. 200-300 tys. rocznie i to jest kwota na funkcjonowanie całej instytucji, na rachunki, na wynagrodzenia, na wszystko. Dla porównania - ile zarabia prezes MZK, wiceprezydent czy sekretarz miasta chyba wszyscy pamiętają ze składanych oświadczeń, bo TAKIE KWOTY ciężko zapomnieć.
odpowiedz   •   oceń :  
~radny_były, 19:52 14-11-2018,   62%
Ostatnia sesja i 25. milionowe głosowania pokazują profesjonalizm odchodzących. Jako radny kilku kadencji kręcę głową z niedowierzaniem ... . Kończ waść ...
odpowiedz   •   oceń :  
~lolek, 22:23 14-11-2018,   100%
niektóre mordki uśmiechnięte, a niektóre mordki smutne...
odpowiedz   •   oceń :  
~Misiek, 07:25 15-11-2018,   100%
@~lolek Na pewno cieszy się były dyrektor oświaty. Z nowego dyrektorskiego stanowiska. Moje gratulacje, że udało się zdobyć je na ostatniej prostej. Martwię się jedynie o stan dyrektorskiego zdrowia . Za tydzienń ciężko zachoruje na długo, na wiele miesięcy. Szkoda chłopa.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:45 14-11-2018,   40%
Sajonara
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1