eOstroleka.pl
,

Pożegnanie Mariusza Deptuły. Poległy w Afganistanie żołnierz pochodził spod Ostrołęki (ZDJĘCIA)

REKLAMA
zdjecie 886
fot. isaf.wp.mil.pl fot. isaf.wp.mil.pl
REKLAMA

W poniedziałek, 24 października, odbyło się pożegnanie poległego dzień wcześniej sierżanta Mariusza Deptuły. Żołnierz pochodził z miejscowości Bandysie (gm. Czarnia).

W ostatniej drodze, która rozpoczęła się w bazie w Ghazni, Mariuszowi towarzyszyła kompania honorowa z proporcem Polskiego Kontyngentu Wojskowego (PKW), przełożeni oraz koledzy.

Podczas tej smutnej uroczystości zmarłego żołnierza pożegnał dowódca PKW w Afganistanie, generał brygady Piotr Błazeusz, mówiąc - … byłeś żołnierzem. Sam wybrałeś taką ścieżkę. Zostałeś żołnierzem, bo wartości takie jak honor, odwaga wierność towarzyszom nie były Ci obce. To była Twoja pierwsza misja. Przyjechałeś wraz ze swoimi kolegami. Wiedziałeś, że może być niebezpiecznie, ale przyjechałeś, bo współtowarzyszy broni się nie opuszcza ....

Po przemówieniu dowódcy kapelan PKW ksiądz ppłk Jerzy Suchecki poświęcił trumnę z ciałem zmarłego i odmówił modlitwę za jego duszę. Okryta biało-czerwoną flagą trumna w asyście honorowej, została przeniesiona do śmigłowca, który zabrał polskiego żołnierza w podróż do kraju. W ostatniej drodze Mariuszowi towarzyszyła jego ulubiona melodia - „Flying Home”.

Starszy szeregowy Mariusz Deptuła był żołnierzem 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego. To była jego pierwsza misja. W wojsku służył od 2007 roku. Pośmiertnie mianowany do stopnia sierżanta. Zostawił żonę i córkę. Miał 28 lat.

Cześć Jego pamięci!


[źródło: isaf.wp.mil.pl]

REKLAMA
fot. isaf.wp.mil.plfot. isaf.wp.mil.pl
fot. isaf.wp.mil.plfot. isaf.wp.mil.pl

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×