zdjecie 7954
zdjecie 7954
zdjecie 7954
2021-10-09T17:17:35+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Pożegnanie śp. Elżbiety Zaborowskiej, wieloletniej wicedyrektor II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce

REKLAMA
REKLAMA

Uczniowie i absolwenci, wychowankowie, ale też koledzy i koleżanki z pracy pożegnali dziś Elżbietę Zaborowską, wieloletnią wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K.Norwida w Ostrołęce. Wychowawca wielu pokoleń ostrołęckiej młodzieży spoczęła na cmentarzu parafialnym w Rzekuniu.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o śmierci Elżbiety Zaborowskiej: była to niezwykle zasłużona osoba dla II Liceum Ogólnokształcącego. Przez wiele lat pełniła funkcję wicedyrektora szkoły. Nauczyciel języka polskiego, wychowawca wielu klas. Ciepła, pomocna, ale jednocześnie niezwykle wymagająca - oczywiście z troski o uczniów. Dobrze wspominana przez absolwentów szkoły.

Pod wpisem w mediach społecznościowych, gdzie szkoła pożegnała swoją dawną wicedyrektor, pojawiło się wiele wspomnień uczniów. Nie pozostawiają one wątpliwości, jakim nauczycielem i przede wszystkim człowiekiem była śp. Elżbieta Zaborowska.

zdjecie

- Pani Ela to był nauczyciel z powołania i całym sobą. Zawsze uśmiechnięta i pomocna, wymagająca i sprawiedliwa - pisze pan Łukasz. - Pani Elu, to dzięki Pani wiedziałam, którędy iść, kim pragnę być i jak dążyć do celu. Dziękuję - dodała pani Agnieszka. Z kolei pani Joanna napisała: "Wymagająca, ale bardzo miło wspominam. Wspaniały nauczyciel".

Również na naszym profilu w mediach społecznościowych uczniowie zamieścili swoje wspomnienia. Oto kilka z nich:

  • Pan Tomasz: Jeszcze kilka lat temu, gdy jako były wychowanek klasy mat-inf odwiedziłem II LO, mieliśmy okazję kilka razy porozmawiać o „dawnych” czasach. Na zawsze zapamiętam słowa „z dziką rozkoszą” i nie tylko. To dzięki Pani zrozumiałem po podstawówce najważniejsze zasady gramatyki języka polskiego i … całkiem sporo pamiętam do dziś;
  • Pani Marta: Moja niezapomniana, wyśmienita Profesor. Niech spoczywa w pokoju;
  • Pani Magdalena: Bardzo mi przykro. Wspaniały nauczyciel i pedagog;
  • Pani Zdzisława: Była moja wychowawczynią, wyśmienita nauczycielka;

Choć Elżbieta Zaborowska była na emeryturze od pięciu lat, to jednak wciąż była postacią jednoznacznie kojarzoną z II LO. Jeden z absolwentów napisał:

Pewna epoka w tej szkole się skończyła.


Elżbieta Zaborowska zmarła 6 października 2021 r. Miała 69 lat. Bliskim zmarłej składamy wyrazy współczucia.

REKLAMA
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×