eOstroleka.pl
Region,

Poznaj chorwacki folklor! Wystąpi zespół Bizovac

REKLAMA
zdjecie 2143
Żródło: oktawa.pikpodlaskie.plŻródło: oktawa.pikpodlaskie.pl
REKLAMA

To niezwykła okazja do tego, by poznać kulturę ludową Chorwacji! Do Miastkowa przyjedzie zespół folklorystyczny Bizovac, który działa od 1935 roku. Występ odbędzie się w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur - festiwalu, na którym prezentują się zespoły, pokazujące kulturę nie tylko regionu podlaskiego, ale i z całego świata.

28 lipca o godz.14.00 w Miastkowie na placu za Gminnym Ośrodkiem Kultury odbędzie się koncert ponad 30-osobowego chorwackiego zespołu ludowego BIZOVAC, na który serdecznie zapraszają Wójt Gminy Miastkowo Rafał Bąkowski i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Korytkowska. To ogromne wyróżnienie dla Miastkowa, które znalazło się wśród siedmiu miejscowości województwa podlaskiego, w których odbędą się koncerty zaproszonych zespołów z różnych zakątków świata.

BIZOVAC - chorwacki folklor

Zespół folklorystyczny BIZOVAC z Chorwacji działa od 1935 roku. Na przestrzeni lat zmieniła się nazwa grupy, niezmienne pozostało to co łączy muzyków i tancerzy obecnego składu z poprzednikami: przywiązanie do tradycji i kultury regionu Bizovac. Celem i ambicją zespołu jest popularyzowanie i ocalenie bogatych tradycji ich małej ojczyzny. Dbają o każdy detal swoich występów i starają się jak najwierniej odtworzyć zwyczaje i obrzędy, które towarzyszyły ich przodkom. Na scenie występują w przepięknych, oryginalnych strojach ludowych, grają na tradycyjnych instrumentach, takich jak przykuwająca uwagę publiczności tambura. Przy jej dźwiękach prezentują m.in kolo, jeden z najważniejszych ludowych korowodowych tańców chorwackich. Zespół jest zapraszany na liczne festiwale i przeglądy, gdzie z dumą prezentuje kulturowe dziedzictwo swojego kraju i regionu, zdobywa uznanie i serca publiczności.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
×