zdjecie 5233
zdjecie 5233
zdjecie 5233
2019-05-22T21:21:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Poznajcie najzdolniejszych uczniów z II LO

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
2
2
7

Kończący się właśnie rok szkolny uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce mogą zaliczyć do bardzo udanych. Młodzież odniosła wiele sukcesów w różnych olimpiadach i konkursach zarówno na szczeblu regionalnym jak i w randzie ogólnopolskiej.

Oto najzdolniejsza młodzież z II LO oraz ich osiągnięcia i sukcesy, które były ich zasługą w roku szkolnym 2018/2019.

Maciek Białobrzeski, klasa 3d:
– Konkurs matematyczno - fizyczno - informatycznym STEM organizowanym przez Politechnikę Warszawską; wyróżniony finalista
- LXX Olimpiada Matematyczna – organizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Matematycznej; etap okręgowy
– XVII Olimpiada Lingwistyki Matematycznej – organizowana przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z FMW i Stowarzyszeniem Lingwistyki Rekreacyjnej; etap okręgowy
·         Patryk Chojnicki, klasa 3d:
 – Konkurs matematyczno - fizyczno - informatycznym STEM organizowanym przez Politechnikę Warszawską; finalista
– Alfik Matematyczny - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, edycja XXIV –  organizowany przez firmę edukacyjną Łowcy Talentów – JERSZ; – wyróżnienie;
– Międzynarodowe zawody matematyczne NÁBOJ, - członek drużyny, 35. miejsce w Polsce, a 55. w klasyfikacji międzynarodowej
 
·         Jakub Kobuszewski, klasa 3d:
– XVII Olimpiada Lingwistyki Matematycznej – organizowana przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z FMW i Stowarzyszeniem Lingwistyki Rekreacyjnej; etap okręgowy
 
·         Mateusz Kochański, klasa 3d:
– Międzynarodowe zawody matematyczne NÁBOJ, - członek drużyny, 35. miejsce w Polsce, a 55. w klasyfikacji międzynarodowej
 
·         Łukasz Krukowski, klasa 3d:
 – Międzynarodowe zawody matematyczne NÁBOJ, - członek drużyny, 35. miejsce w Polsce, a 55. w klasyfikacji międzynarodowej
 
·         Paweł Domurad, klasa 2d:
– Międzynarodowe zawody matematyczne NÁBOJ, - członek drużyny, 35. miejsce w Polsce, a 55. w klasyfikacji międzynarodowej
 
·         Adam Dudziak, klasa 2d:
– Alfik Matematyczny - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, edycja XXIV –  organizowany przez firmę edukacyjną Łowcy Talentów – JERSZ; – wyróżnienie 
·        
       Julia Jaworska, klasa 2g:
– Alfik Matematyczny - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, edycja XXIV –  organizowany przez firmę edukacyjną Łowcy Talentów – JERSZ; – wyróżnienie
 
·         Klaudia Tusińska, klasa 3d:
– Alfik Matematyczny - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, edycja XXIV –  organizowany przez firmę edukacyjną Łowcy Talentów – JERSZ; – wyróżnienie
 
·         Julian Drężek, klasa 2a2:
– Alfik Matematyczny - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, edycja XXIV –  organizowany przez firmę edukacyjną Łowcy Talentów – JERSZ; – wyróżnienie
·         Mateusz Eksterowicz, klasa 2a2:
– Alfik Matematyczny - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, edycja XXIV –  organizowany przez firmę edukacyjną Łowcy Talentów – JERSZ; – wyróżnienie
·         Mateusz Olszewski, klasa 2c:
– Alfik Matematyczny - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, edycja XXIV –  organizowany przez firmę edukacyjną Łowcy Talentów – JERSZ; – wyróżnienie
 

 Nauczyciel matematyki w klasach 3d, 2a2 i 2c – p. Mariola Biedrzycka
Nauczyciel matematyki w klasie 2d – p. Beata Kotowska
Nauczyciel matematyki w klasie 2g – p. Anna Małkowska

Wiktoria Markowska , kl. 3b: – została finalistką XLVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego; w etapie okręgowym uzyskała imponujący wynik – drugi na Mazowszu, a w etapie centralnym przeszła pomyślnie przez część pisemną zawodów .

Bruno Mircevski ,kl.2a1: zdobył drugie miejsce w konkursie informatycznym InfoTest. W konkursie wzięli udział uczniowie z dwudziestu jeden szkół, m.in. z Łomży, Ostrołęki, Zambrowa, Białegostoku, Olecka, Wysokiego Mazowiecka i Ostrowi Mazowieckiej oraz uczniowie dwóch polskich szkół na Litwie .

Adam Piątkowski, kl. 3g  – ma na koncie wiele startów w zawodach zakończonych sukcesem, m.in.  5. miejsce na Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych na dystansie 3 km; podczas Mistrzostw Mazowsza w Biegach Przełajowych zdobył srebrny medal, a także 4. miejsce na dystansach 3 i 4 km. To godny reprezentant zawodów szkolnych Mistrzostw Miasta i Powiatu.

Dominika Pyskło , kl. 3a – uczestniczka Mistrzostw Świata w Tokio 2018, zdobywczyni złotego i brązowego  medalu podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Karate Kyokushin; zdobyła także 3. miejsce w Karate Full contact na Mistrzostwach Europy w Bułgarii 2018.

King KOT, kl. 3a – zdobywczyni dwóch srebrnych medali w Eliminacjach Mistrzostw Europy w Tarnowie i Ostrołęce; zajęła też 3. miejsce w Karate Full contact w Pucharze Polski – Ciechanów 2016.

– ALFIK MATEMATYCZNY - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, edycja XXIV
–  organizowany przez firmę edukacyjną Łowcy Talentów – JERSZ; I
MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM I X MIEJSCE W POLSCE

– KONKURS MATEMATYKA STOSOWANA – Organizowany przez Centrum
Popularyzacji Matematyki SIGNUM działające przy Wydziale Informatyki
Politechniki Białostockiej; II etap

– MIĘDZYNARODOWE ZAWODY MATEMATYCZNE NÁBOJ –kapitan drużyny, 35.
miejsce w Polsce, a 55. w klasyfikacji międzynarodowej;


REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×