2015-11-04T20:28:35+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Poznań: Fałszywy profesor molestował studentki

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Poznańscy policjanci zatrzymali podejrzanego o seksualne wykorzystanie wielu kobiet. Mężczyzna podszywał się pod profesora uniwersytetu. Pokrzywdzonych może być prawie trzysta kobiet. Zatrzymany trafił do aresztu i grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto zatrzymali mężczyznę podejrzanego o seksualne wykorzystanie wielu młodych kobiet. Zatrzymany podszywał się pod profesora, pracownika naukowego poznańskiej uczelni. Postawiono mu zarzuty molestowania seksualnego pięciu kobiet. Według funkcjonariuszy pokrzywdzonych może być nawet kilkaset. Policjanci, którzy prowadzą śledztwo proszą o kontakt wszystkie kobiety, które mogły stać się ofiarami podejrzanego.

Pierwsze zgłoszenie policjanci otrzymali na początku października tego roku. Studentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu poinformowała, że na terenie uczelni została zaczepiona przez starszego mężczyznę. Powiedział, że jest profesorem tej uczelni. Zaproponował jej udział w badaniach antropologicznych. Po wypełnieniu ankiety kobieta została nakłoniona do sukcesywnego zdejmowania odzieży i badania ciepłoty mięśni. Badanie to polegało na przyklejaniu wilgotnych karteczek do różnych części ciała. W późniejszym etapie mężczyzna namówił ją do zachowań o charakterze seksualnym. W kolejnych dniach śledczy odebrali kilka podobnych zgłoszeń.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą zabezpieczyli dowody przestępstwa. Między innymi skopiowali nagrania z monitoringu zainstalowanego w budynku uczelni. Na nagraniach został zarejestrowany wizerunek poszukiwanego mężczyzny.

Wkrótce po tym, dzięki uwadze personelu uniwersytetu, sprawca opisanych przestępstw został zauważony. Jeden z pracowników ochrony UAM rozpoznał podejrzanego na kamerach monitoringu. Zaalarmował policjantów, którzy zatrzymali mężczyznę na terenie miasta.

Okazało się, że poszukiwany przez policjantów to 69-latek, mieszkaniec Poznania. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli ponad 270 ankiet wypełnionych przez różne kobiety. Ich analiza wskazuje, że pokrzywdzone mogą pochodzić z różnych poznańskich uczelni, na przykład z Uniwersytetu Ekonomicznego. Nie wyklucza się, że podejrzany mógł działać także w innych miastach.

Policjanci zdobyte dowody przestępstw przedłożyli prokuratorom z Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto. Na podstawie wniosku policji i prokuratury zatrzymany mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za tego rodzaju przestępstwa grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Sierż. Agata Smiatacz osobiście prowadzi to śledztwo i prosi wszystkie pokrzywdzone w podobny sposób kobiety o kontakt. Jej numer telefonu to 61 84 12 406.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×