2020-11-27T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Pozycjonowanie stron internetowych w Google - czym jest i co daje SEO?

REKLAMA
REKLAMA

Pierwsza strona wyników wyszukiwania w Google ma ograniczoną liczbę miejsc - na liście TOP 10 mogą znaleźć się tylko te witryny, które algorytmy oceniają najlepiej na podstawie ponad 200 czynników rankingowych. Bycie w pierwszej dziesiątce Google to ogromne wyróżnienie - wysoko pozycjonowane strony internetowe mogą liczyć na największą uwagę użytkowników i największy ruch. Promocja strony w Google to najlepszy sposób na wzrost widoczności w sieci i pozyskiwanie nowych klientów z wyszukiwarki. Dowiedz się, czym jest pozycjonowanie stron internetowych i dlaczego warto powierzyć ten proces specjalistom.

Czym jest pozycjonowanie strony?

Pozycjonowanie strony internetowej to długofalowe działania zmierzające do zdobycia wysokich pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania na wybrane słowa kluczowe. Proces ten polega na dążeniu do przekonania robotów wyszukiwarki, że dana witryna stanowi najlepszy wynik na określone zapytania Internautów. Pozycjonowanie strony www w Google nazywane jest również SEO (ang. Search Engine Optimization) i obejmuje działania podejmowane zarówno na samej stronie www (on-page lub on-site), jak i poza nią (off-page lub off-site). Aby osiągnąć wysokie pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania, należy zadbać o optymalizację techniczną witryny, bardzo dobry content, wartość użytkową strony, promocję witryny poprzez zdobywanie linków oraz jej wysoki autorytet. Każdy z tych obszarów wymaga podjęcia wieloetapowych prac, dobranych tak, aby algorytmy Google mogły je dobrze interpretować i pokazywać daną stronę www na pierwszej karcie wyników wyszukiwania, a najlepiej w top3.

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach to złożony proces, który obejmuje następujące działania:

  • dobór odpowiednich słów kluczowych,
  • audyt SEO,
  • optymalizacja stron www,
  • optymalizacja treści na stronie internetowej,
  • publikacja odnośników (tzw. link building),
  • bieżące monitorowanie efektów - pozycji oraz widoczności strony,
  • systematyczne analizy SEO oraz analizy konkurencji,
  • kolejne optymalizacje realizowane zarówno on-page, jak i off-page.

Co daje pozycjonowanie strony www?

Z wyszukiwarek internetowych korzysta ponad 20 mln użytkowników miesięcznie, poszukując niezbędnych informacji, kupując różnego rodzaju produkty i zamawiając usługi. Dlatego tak ważne jest, aby Twoja strona internetowa zajmowała możliwie najwyższe pozycje na frazy kluczowe dla prowadzonej przez Ciebie działalności. Odpowiednio dobrane i dobrze pozycjonowane słowa kluczowe pozwolą dotrzeć Internautom do Twojej witryny, a Tobie pozyskać nowych klientów. Obecność w czołowych wynikach wyszukiwania na nazwy oferowanych produktów czy usług to najlepsza szansa na zdobycie pozycji lidera w branży. Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych w Google przynosi również szereg dodatkowych korzyści. Najważniejsze z nich poznasz poniżej. 

Skuteczne pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach - efekty

Wzrost widoczności w wyszukiwarce Google

Na drugą czy trzecią stronę wyników wyszukiwania trafia niewielu Internautów. Obecność w TOP 10 to jedyna szansa na to, aby być widocznym w sieci i dotrzeć do potencjalnych klientów. Odpowiednio podjęte działania związane z pozycjonowaniem strony przełożą się na zwiększenie widoczności witryny zarówno dla najważniejszych słów kluczowych, jak i fraz z długim ogonem (tzw. long tail), a więc bardziej precyzyjnych zapytań użytkowników (np. “pozycjonowanie stron gdzie najlepiej”). 

Wzrost wartościowego ruchu na stronie

Generowanie wartościowego ruchu na stronie to jeden z najważniejszych celów i jednocześnie olbrzymia zaleta pozycjonowania witryny. Wzrost odwiedzin przekłada się bezpośrednio na większą ilość zapytań dotyczących oferowanych produktów czy usług, a także zwiększenie sprzedaży. Pozycjonowanie stron w Internecie pozwala również dotrzeć do Twojej strony nie tylko za pomocą wyszukiwarki - umieszczanie informacji o firmie na serwisach zewnętrznych to dodatkowa szansa na zwiększenie konwersji. 

Dotarcie do potencjalnych klientów

Skuteczne pozycjonowanie stron www ma na celu zachęcić użytkownika do świadomego kliknięcia w witrynę w celu poznania jej oferty lub uzyskania innych niezbędnych informacji. Dzięki temu Internauta sam trafia na Twoją stronę, wpisując słowa kluczowe związane z prowadzoną przez Ciebie działalnością. Dzięki odpowiednim narzędziom (np. Google Keyword Planner) można sprawdzić, jakie kombinacje fraz kluczowych są wpisywane przez potencjalnych klientów, co pozwala idealnie dopasować te, odpowiadające ich aktualnym potrzebom i ofercie Twojej firmy. 

Budowanie zaufania do marki

Pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach przekłada się również na poprawę wizerunku firmy. Wysoka pozycja strony internetowej w rankingu Google na popularne słowa kluczowe to prestiż i większe zaufanie potencjalnych klientów do marki. Budowanie wizerunku eksperta w branży i dzielenie się wiedzą poprzez prezentowanie wartościowych treści na stronie to dodatkowy dowód na to, że firma jest godna zaufania. 

Budowanie przewagi konkurencyjnej

Pozycjonowanie firmy to również doskonały sposób na zwiększenie przewagi konkurencyjnej. Im więcej fraz kluczowych w TOP 10, tym więcej odwiedzin potencjalnych klientów, którzy zaczynają kojarzyć witrynę z konkretną ofertą, zapamiętując jej nazwę i adres, co z czasem może przełożyć się na bezpośrednie wejścia. Im szybciej zainwestujesz w skuteczne pozycjonowanie strony firmy, tym bardziej umocnisz swoją pozycję w branży i wyprzedzisz konkurencję. 

Usługi pozycjonowania stron - dlaczego warto powierzyć je agencji SEO?

Pozycjonowanie stron www w Google to skomplikowany proces, wymagający specjalistycznej wiedzy z zakresu technicznej optymalizacji witryn, użyteczności, zdobywania linków przychodzących czy tworzenia wartościowych treści. Samodzielne wykonywanie prac w tym zakresie, bez wystarczającej wiedzy, doświadczenia i znajomości aktualnych zasad, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jeżeli chcesz wykorzystać w pełni potencjał usługi pozycjonowania i pozyskiwać setki klientów dzięki SEO, postaw na współpracę z profesjonalną firmą zajmującą się reklamą w Internecie.

SEMPIRE to agencja SEO SEM zrzeszająca specjalistów z wielu dziedzin i oferująca kompleksowe pozycjonowanie stron www w Google. Indywidualne podejście do każdego z realizowanych projektów sprawia, że pierwsze satysfakcjonujące efekty prac widoczne są już po kilku tygodniach. 

Skontaktuj się z SEMPIRE i poznaj ofertę na pozycjonowanie strony firmy. 

Skorzystaj z możliwości bezpłatnych konsultacji ze specjalistami SEO / SEM.

Otrzymaj darmowy plan i analizę porównującą Twoją stronę internetową ze stronami Twoich konkurentów, aby sprawdzić czego możesz oczekiwać po skutecznym pozycjonowaniu strony www.

Powierzając usługę pozycjonowania strony firmie SEMPIRE, możesz liczyć na fachowe doradztwo najlepszych specjalistów ds. SEO i SEM oraz całkowicie bezpłatne przygotowanie analizy i strategii dla Twojej witryny.  

 -------------------------------------------

Agencja SEM / SEO SEMPIRE  

www.sempire.pl

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×