eOstroleka.pl
Region,

Niebezpieczne odkrycie na terenie szkoły podstawowej. "To gniazdo artyleryjskie" [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
fot. KPP Maków Mazowieckifot. KPP Maków Mazowiecki
REKLAMA

Pod szkołą w Makowie Mazowieckim pracownicy wykopujący doły pod rury ciepłownicze natknęli się na pociski przypominające niewybuchy z okresu II wojny światowej. W sumie wykopano 72 pociski artyleryjskie.

13 lipca około godz. 11:00 podczas prac remontowych przy budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Makowie Mazowieckim pracownicy wykonujący wykopy pod rury ciepłownicze natknęli się na kilka starych pocisków. Prace natychmiast zostały wstrzymane, a o znalezisku powiadomiono makowską policję.

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce dyżurny skierował policjanta z grupy minersko-pirotechnicznej makowskiej policji. Okazało się, że niewybuchy to skorodowane pociski artyleryjskie. Znalezisko oraz teren wokół szkoły zostało zabezpieczone przez policjantów do czasu przyjazdu saperów.

Podczas prac saperów z 2 Mazowieckiego Pułku Saperów z Nowego Dworu Mazowieckiego okazało się, że pocisków jest więcej. W sumie wykopano 72 sztuki pocisków artyleryjskich. Pracujący na miejscu saperzy nazwali to znalezisko „gniazdem artyleryjskim”.

W związku z tym, że coraz częściej odnajdywane są pociski różnego rodzaju oraz kalibru, makowscy policjanci zwracają uwagę, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk, nie dotykać i jak najszybciej powiadomić policję, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.

Trzeba pamiętać, że materiał wybuchowy stosowany w technice wojskowej, w praktyce jest całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowuje swe właściwości wybuchowe.

- poinformowała podkom. Monika Winnik z makowskiej policji.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×