2022-05-28T09:52:18+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Prawie 100 procent planu. Tak działa rada osiedla Starosty Kosa [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5573
REKLAMA
4
3
7

Spotkanie sprawozdawcze rady osiedla Starosty Kosa było okazją do podsumowania tego, co działo się w ubiegłym roku na osiedlu i przedstawienia planów na ten rok. Osiedlowi radni ze Starosty Kosa działają prężnie i często są pionierami jeżeli chodzi o podejmowane inicjatywy.

W 2021 roku rada osiedla Starosty Kosa utworzyła osiedlowe karmniki. - Była to pierwsza taka inicjatywa w mieście, z tego co wiem, to się spodobało i sprawdziło - powiedział na spotkaniu w SP 5 przewodniczący rady Bartosz Śnieciński. To nie pierwsza nowa w mieście inicjatywa z udziałem tej rady osieda, warto wspomnieć chociażby uliczną biblioteczkę.

Śnieciński wskazał również na ułożenie chodnika przy bloku Starosty Kosa 8 w miejsce wydeptanej ścieżki. - To była dobra inicjatywa, udała się przy pomocy Urzędu Miasta - dodał. To oczywiście tylko część inicjatyw. Rada osiedla organizowała także konkursy czy nawet recital dla mieszkańców. Zapowiedziano kolejne działania pro-ekologiczne.

- Plan zrealizowaliśmy prawie w stu procentach - powiedział przewodniczący.

Wiceprzewodniczący rady miasta Stanisław Szatanek mówił zgromadzonym mieszkańcom i radnym osiedla o pomyśle mini-parku, który zrodził się w jego głowie, jako pomysł na zagospodarowanie terenu przy Starosty Kosa w miejsce budynku, jaki ma być rozebrany przy Starosty Kosa 12a.

Radny Szatanek wyjaśniał wątpliwości związane z potencjalną inwestycją. Mieszkańcy okolicznego bloku obawiali się, że tego typu mini-park byłby okazją do spożywania alkoholu i załatwiania potrzeb fizjologicznych w okolicznych klatkach schodowych. Radny stwierdził, że można postawić tam przenośną toaletę, co wyeliminowałoby ten problem, a mini-park byłby dobrym miejscem dla rodzin z dziećmi.

Przy tej okazji pojawił się też problem... toalet w mieście. - Tak naprawdę jakbyście państwo wskazali, w którym miejscu można się wysikać. No nie ma. Toi-toie w parku są trochę uszkodzone, więc w poniedziałek ja się tą sprawą zajmę. Tak nie może być, żeby w parku nie można było załatwić potrzeb fizjologicznych - mówił Szatanek. 

Wiceprzewodniczący Szatanek omawiał z mieszkańcami m.in. szczegóły budowy drogi wewnętrznej, od ul. 11 listopada koło restauracji Frangos. Jak podkreślił, rozstrzygięty jest już przetarg i trwają rozmowy z firmą, która złożyła najkorzystniejszą ofertę.

Mieszkańcy też mieli swoje uwagi - wskazali m.in. na potrzebę zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu na chodnikach, na małych rowerkach. 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
×