2016-11-17T18:09:25+01:00 eOstroleka.pl 10 0 12 5
Polska,

Premier Beata Szydło na Kongresie 590: budujemy nowoczesną Polskę, opartą na wartościach

REKLAMA
Premier Beata Szydło występuje podczas kongresu fot. P. Tracz / KPRM
REKLAMA
6
6
0
Przez ostatnie dwanaście miesięcy poczyniliśmy kroki, ażeby uwalniać kreatywność i energię Polaków – przekonywała premier Beata Szydło. W czwartek przed południem w podrzeszowskiej Jasionce rozpoczął się Kongres 590. W otwarciu wydarzenia z udziałem 2000 przedstawicieli polskiego biznesu i życia publicznego wzięła udział premier.

Największym bogactwem Podkarpacia są ludzie. To jest też największy kapitał naszej ojczyzny. Spotykamy się dzisiaj w regionie, który łączy symbolicznie nowoczesność i tradycję, to wartości, na których budujemy Polskę – podkreśliła premier Beata Szydło na czwartkowym otwarciu Kongresu 590. Jak mówiła szefowa rządu na kongresie spotykają się przedstawiciele polskich władz, samorządów oraz małych, średnich i dużych firm. W tym miejscu łączymy to, co najlepsze, to najlepsze to polskie – dodała.

Szefowa rządu zaznaczyła przy tym, że jej rząd chce rozmawiać o przyszłości i o tym, by polska gospodarka była kołem zamachowym prowadzącym do myślenia o ambitnych celach rozwojowych oraz szansą dla młodych ludzi.

Odpowiedzialny rozwój - priorytet rządu na kolejne miesiące

Premier przypomniała, że w środę minął pierwszy rok rządów PiS. To było dobre 12 miesięcy, kiedy ciężko pracując, zajęliśmy się sprawami zwykłych ludzi. Ten pierwszy czas był poświęcony przede wszystkim wzmacnianiu polskich rodzin, budowaniu godnego życia polskich rodzin, ich stabilizacji i bezpieczeństwa. Od dzisiaj przechodzimy do drugiego etapu, a ten drugi etap nazywa się odpowiedzialny rozwój - podkreśliła.

Szefowa rządu stwierdzała, że w Polsce nadszedł czas, kiedy elitami są zwykli obywatele. Każdego, kto ma wizję i marzenia, państwo będzie wspierało w ich realizacji.

Premier powiedziała też, że na kongresie chce rozmawiać m.in. o tym, co państwo może zrobić dla wszystkich przedsiębiorców, by mogli w Polsce jak najlepiej wykorzystać swój potencjał i energię, kreatywność. Poczyniliśmy kroki na rzecz uwolnienia polskie kreatywności – przekonywała. Jak dodała, od tego zależy nasza wspólna przyszłość i budowa naszego wspólnego marzenia, jakim jest Polska.

Promując ideę patriotyzmu gospodarczego premier i polskich produktów premier wyraziła nadzieję, że na Kongresie 590 znajdą się konkretne rozwiązania, a polski rząd przygotuje takie prawo, które będzie wspierać polską przedsiębiorczość i pozwoli się gospodarce rozwijać dynamicznie.

Nauka, biznes i polityka w służbie człowiekowi

Musimy myśleć o kolejnych pokoleniach, o tym, co jest naszym największym potencjałem, o edukacji, oświacie, bo to buduje filary naszego rozwoju – mówiła premier Beata Szydło. Jednocześnie zaznaczyła, że jej rząd stwarza dobry klimat do zacieśniania współpracy nauki i biznesu w Polsce, które są odpowiedzialne za rozwój innowacyjnej gospodarki.

Jak oceniła premier, podejmując wielkie wyzwania musimy myśleć o człowieku i wymiarze humanistycznym ekonomii, by przy ich realizacji nie umknęło to, co najważniejsze. Gospodarka ma służyć człowiekowi, budować potencjał narodu.

Kongres Innowatorów w Warszawie

Początek 2017 roku planowany jest w Warszawie kongres innowatorów z udziałem młodych ludzi z państw Grupy Wyszehradzkiej - zapowiedziała premier Beata Szydło podczas otwarcia Kongresu 590. Mamy w tej chwili przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej i na zakończenie kadencji tam będą rozmawiali właśnie ze sobą, będą porównywali swoje doświadczenie, będą budowali również pozycję Polski jako państwa innowacyjności - poinformowała premier.

„Konstytucja dla biznesu”

W piątek, drugiego dnia kongresu wicepremier Mateusz Morawiecki ma przedstawić „Konstytucję dla biznesu”, czyli pakiet rozwiązań ułatwiających prowadzenie firm. Jak mówił wicepremier Morawiecki konstytucja dla biznesu ma (...) zmniejszyć obciążenia administracyjne, przyspieszyć procesy wydawania decyzji budowlanych, środowiskowych, żeby polscy przedsiębiorcy mogli rzeczywiście więcej inwestować.

Kongres 590. Międzynarodowe spotkanie przedsiębiorców

W czwartkowej otwarciu Kongresu 590. w Jasionce koło Rzeszowa obok premier Beaty Szydło wzięli również udział prezydent Andrzej Duda oraz wicepremier Mateusz Morawiecki. Głównym celem kongresu, który potrwa do piątku, ma być wymiana idei i doświadczeń przedstawicieli środowisk, które mają wpływ na rozwój gospodarki i przedsiębiorczości.

Do Jasionki, oprócz najważniejszych przedstawicieli władz przyjechali również reprezentanci największych polskich i zagranicznych firm, m.in. PKO BP, PZU, PGNiG, Asseco, CD Projekt, Google, Inglot, Intel, Orange, Pratt & Whitney.

Kongres swoją nazwę wziął od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane lub dystrybuowane przez polskie firmy.

Premier Beata Szydło uczciła pamięć śp. Grażyny Gęsickiej

Czwartkową wizytę na Podkarpaciu szefowa rządu rozpoczęła od złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą minister rozwoju regionalnego śp. Grażynę Gęsicką. Tablica znajduje się na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko.

Śp. Grażyna Gęsicka zginęła w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r. Była posłem Prawa i Sprawiedliwości z okręgu rzeszowskiego.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalnedarz imprez
grudzień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
 23  24  25 26 27 28 29
 30 31  1  2  3  4  5