eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Premiera spektaklu "Serenada" w klubie Oczko

REKLAMA
fot. OCKfot. OCK
REKLAMA

W najbliższą niedzielę, 22 lutego w ostrołęckim klubie Oczko, odbędzie się premiera nowego spektaklu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej - Serenada.

Na parterze kurnika, zbudowanego na wzór domu, mieszkają trzy kury - Blondynka, Brunetka i Ruda. Na piętrze ulokował się Kogut, który czuwa nad bezpieczeństwem kur. Pewnego wieczoru przed kurnikiem rozbrzmiewa romantyczna serenada w wykonaniu Lisa-wiolonczelisty. Rozpoczyna się zabawna gra w podchody. Lis, filozof, dżentelmen i podrywacz, wabi prostoduszne kury, próbując umówić się z nimi na „randkę". Rozsądny i czujny Kogut nie kładzie się jednak spać, aby nie dopuścić do tragedii.

Sztuka Sławomira Mrożka podejmuje temat relacji damsko-męskich poprzez alegorię… kurnika. Interakcje między wszystkimi bohaterami - trzema kurami, kogutem i lisem - prowadzą do nieuchronnej tragedii.
Reżyseria: Wojciech Kraszewski
Grają: Agata Miłoszewska, Aleksandra Mieszała, Izabela Ołdakowska, Magdalena Parda, Krystian Łukaszewicz
Scenografia: Marek Suski
Muzyka: Michał Gumkowski - wiolonczela

REKLAMA
Kalendarz imprez
maj 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9  10 dk11
dk12  13 dk14  15  16  17  18
 19  20 dk21  22  23 dk24 dk25
 26  27 dk28  29  30  31  1
×