2016-06-15T21:38:55+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na Kongresie Impact'16 w Krakowie

REKLAMA
zdjecie 5867
Prezes PiS Jarosław Kaczyński na Kongresie Impact'16 w Krakowie, fot. pis.org.plPrezes PiS Jarosław Kaczyński na Kongresie Impact'16 w Krakowie, fot. pis.org.pl
REKLAMA
23
5
3

- IV Rzeczpospolita, którą dzisiaj budujemy, to państwo suwerenne wobec innych krajów oraz podmiotów międzynarodowych i gospodarczych. (…) Będziemy podejmować decyzje we własnym interesie, będziemy podejmować decyzje sami - powiedział Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na Kongresie Impact'16 w Krakowie.

Prezes PiS mówił o społecznych blokadach, które powstały w ostatnich latach.

- To, co działo się w ostatnich latach wymaga zmiany, bo doprowadziło do powstania systemu społecznych blokad: dla awansu, samorealizacji i tych wszystkich, którzy mogliby w innych warunkach osiągnąć tę samorealizację. (…) To, co planujemy i podejmujemy to nic innego jak przełamanie tych blokad, które tkwią zarówno w mechanizmie funkcjonowania polskiego państwa, jego biurokracji i patologicznych układach. Będziemy z całą konsekwencją te blokady odrzucać i przełamywać - po to, by ludzie głównie młodego pokolenia uzyskiwali szanse rozwoju - oświadczył.

Jarosław Kaczyński poruszył kwestię blokady, jaką jest luka kredytowa.

- Kolejną blokadą jest luka kredytowa, która polega na tym, że ludzie, którzy mają inicjatywę, którzy mogliby coś uczynić, nie mają ani zdolności kredytowej, ani tym bardziej własnych pieniędzy. (…) Tę lukę też trzeba zlikwidować - stwierdził.

Prezes Kaczyński podkreślił, że państwo dysponuje możliwościami, aby rewolucja przemysłowa miała szansę się powieść.

- Państwo dysponuje zarówno możliwościami ekonomicznymi, jak i tymi w sferze administracji, w tym możliwościami odnoszącymi się do przedsięwzięcia, które jest konieczne do powodzenia tej rewolucji: tym wszystkim, co będzie się składało na udany proces informatyzacji naszego aparatu państwowego. To poważny element całego tego przedsięwzięcia - poważny, ale będący tylko i aż filią, częścią przedsięwzięcia jeszcze szerszego planu. To przedsięwzięcie, to Plan Rozwoju Polski Wicepremiera Mateusza Morawieckiego. To ma być przedsięwzięcie, które będzie zarówno budowało bezpośrednie zaplecze dla rozpoczęcia w Polsce IV rewolucji przemysłowej - oznajmił.

Prezes PiS zaznaczył, że rewolucja przemysłowa wymaga różnych zmian.

- Rewolucja przemysłowa wymaga różnych zmian, likwidacji różnego rodzaju deficytów np. energii, deficytów w infrastrukturze, czy w informatyzacji. Wymaga też ustalenia kierunku działania, wskazania terenów, gdzie to działanie gospodarcze może być szczególnie skuteczne. (…) Połączenie inwencji, inteligencji, zdolności, oraz talentów Polaków z tym przedsięwzięciem, może dać efekt, który pozwoli powiedzieć w przyszłości, że ta rewolucja w Polsce się nie spóźniła, że nie jesteśmy znów wtórni, że idziemy w awangardzie, że Polska się zmienia - powiedział Prezes Kaczyński.

Źródło: pis.org.pl
REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×