eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Prezydent Duda podziękował łodziskim gospodyniom za piękny wieniec dożynkowy [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5382
zdjecie 5382
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA

Łodziska (gmina Lelis) - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą odwiedzili dziś Koło Gospodyń Wiejskich Zagajnica w Łodziskach. Przybyli, aby podziękować gospodyniom za wykonanie najpiękniejszego wieńca dożynkowego w Polsce, który zdobył główną nagrodę podczas Dożynek Prezydenckich w 2022 roku.

Prezydent Duda został serdecznie powitany przez panie z KGW Zagajnica, a także przez mieszkańców Łodzisk, którzy uczestniczyli w spotkaniu. Wśród gości byli także przedstawiciele powiatu ostrołęckiego, gminy Lelis, Związku Kurpiów oraz miejscowych zespołów ludowych. Powiat Ostrołęcki reprezentował starosta Stanisław Kubeł, skarbnik Powiatu Aldona Kuciej, Katarzyna Grodzka, dyr. Wydziału Promocji i Rozwoju, Magdalena Mrozek-Rawa, z-ca dyr. Wydziału Organizacji i Nadzoru oraz Katarzyna Czerkas z Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym. Wśród gości spotkania był gospodarz gminy Lelis Stefan Prusik wraz z przew. Rady Gminy Anną Dobkowską i dyr. CKBiS Katarzyną Dobkowską-Wiśniewską, wójt gm. Baranowo - Henryk Toryfter oraz księża z parafii Lelis. Związek Kurpiów re[rezentowany był w osobach prezesa Mirosława Grzyba i wiceprezes Iwony Choroszewskiej-Zyśk.

Prezydent Duda podkreślił, że wieniec z Łodzisk był wyjątkowy pod każdym względem. Był wykonany z naturalnych materiałów, z dużą dbałością o szczegóły i zachwycał swoim pięknem. Prezydent podziękował gospodyniom za ich pracę i zaangażowanie, a także za kultywowanie tradycji kurpiowskich.

Gospodynie z KGW Zagajnica zaprezentowały prezydentowi swoje umiejętności kulinarne. Podały mu tradycyjne kurpiowskie potrawy, takie jak rejbak, piwo kozicowe i pierogi. Prezydent Duda z małżonką skosztowali także tych specjałów i chętnie rozmawiali z gospodyniami o ich życiu i pracy.

Spotkanie w Łodziskach było okazją do podkreślenia znaczenia rolnictwa i tradycji dla polskiego społeczeństwa. Prezydent Duda podkreślił, że rolnicy są ważną częścią naszej gospodarki i kultury. Zapewnił ich o swoim wsparciu.

Źródło:
Źródło

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×