zdjecie 7909
zdjecie 7909
2018-09-24T16:43:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Prezydent Kotowski chce wspierać finansowo maturzystów. Co na to inni kandydaci?

REKLAMA
REKLAMA
6
13
86

Prezydent Janusz Kotowski podczas wczorajszej konwencji PiS w Ostrołęce ogłosił chęć wprowadzenia programu "Dobry finisz", czyli stypendialnego wsparcia w wysokości ok. 300 złotych dla uczniów ostatnich klas szkół średnich. Zapytaliśmy pozostałych kandydatów na prezydenta, co sądzą o tym pomyśle. Opinie nie są pozytywne. A jakie jest Wasze zdanie?

Janusz Kotowski chce w Ostrołęce wprowadzić program wsparcia dla wszystkich, którzy ostatni rok uczą się w szkołach średnich. Byłoby to stypendium w wysokości około 300 złotych na miesiąc dla młodych uczniów. Choć nie poznaliśmy szczegółów programu "Dobry finisz", to wydaje się, że miałoby być to wsparcie wypłacane z budżetu miasta dla każdego ucznia ostatniej klasy szkoły średniej, niezależnie od tego, czy jest on z Ostrołęki czy z powiatu ostrołęckiego. Jak argumentuje ten pomysł sam prezydent Kotowski?

- Żeby pamiętali, że Ostrołęka chce dać im na drogę jak najlepszy start - mówił prezydent Kotowski. Zabrakło tylko informacji o kosztach, jakie miasto miałoby ponieść w związku z tym programem.

A co o tym pomyśle sądzą inni kandydaci na prezydenta Ostrołęki? Zapytaliśmy wszystkich o tym, jakie mają zdanie na temat programu "Dobry finisz". Oto co powiedzieli...

Bartłomiej Bodio (kandydat KW PSL): Jestem w ciężkim szoku. Widzę,że jest to szczyt populizmu i zdecydowanie korupcja polityczna i kupowanie głosów. Na pewno jest to bardzo szczytne i przysłuży się społeczeństwu, tym niemniej rozdawanie pieniędzy niezależnie od tego czy dzieci są biedne, czy bogate, czy potrzebują tego czy nie potrzebują jest to pójście na łatwiznę. Ostrołęka potrzebuje szkół, bo dzieci uczą się na korytarzach, uczą się wieczorami. Rodzice całymi tygodniami nie widzą się ze swoimi dziećmi, bo one uczęszczają do szkoły na drugą zmianę, a pan prezydent z całkowitym spokojem nic z tym nie robi. Po prostu rzuca pieniądze i uważa sprawę za załatwioną. Rozdawnictwo, korupcja, kupowanie głosów. Trudno mi to inaczej nazwać. Uważam, że to na pewno będzie chwytne i bardzo atrakcyjne dla wyborców, aczkolwiek jest to obrzydliwe. Budżet ostrołęcki udźwignie taki koszt. Nie będzie mostów, będziemy stali w korkach, nie będzie opieki nad seniorami, dzieci będą chodziły do szkoły do północy, a pan prezydent kupi głosy i będzie zadowolony. Nie będzie musiał przez kolejną kadencję nic robić.

Jakub Frydryk (kandydat KWW Bezpartyjne Miasto): Uważam, że prezydent Kotowski przedstawił zły pomysł, ponieważ obecnie ostrołęcka oświata zmaga się z o wiele większymi problemami i potrzeba realnych reform, a nie wkładania 300 złotych miesięcznie w portfel każdego maturzysty. Nie ma co ukrywać, że przepełnione są szkoły podstawowe, a dzieci mają zajęcia nawet do godziny 17.00. Lekcje prowadzone są nawet na korytarzach. Mimo to, miasto nie chce słyszeć o przywróceniu do życia Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Jaracza, co jest jednym z naszych postulatów. Baza, jaką posiada ta placówka, jest wręcz stworzona dla szkoły podstawowej, rozwiązało by to w znaczący sposób problem przepełnienia podstawówek. Tymczasem prezydent Kotowski chce rozdać pieniądze młodzieży, także z powiatu ostrołęckiego, tylko dlatego, że chodzą do klasy maturalnej. Jeżeli te pieniądze miałyby być przeznaczone dla każdego ucznia klasy maturalnej i miałyby pochodzić z budżetu miasta, to jest to skrajna nieodpowiedzialność, biorąc pod uwagę zadłużenie, jakie ma Ostrołęka. Propozycja prezydenta to zwykły populizm i nie ma nic wspólnego z dbaniem o szkolnictwo w mieście, bo nie wydaje mi się, żeby od 300 zł zależała poprawa wyników matur. Dbajmy o uczniów ostrołęckich szkół, ale także z uwzględnieniem tych najmłodszych. Nie może być tak, że maturzystom dajemy pieniądze, a uczniów szkół podstawowych zostawiamy samym sobie. Pan prezydent proponuje 300 zł dla uczniów klas maturalnych, a my twierdzimy, że to zły pomysł i proponujemy na przykład szafki w szkołach, by dzieci nie musiały dźwigać codziennie ciężkich plecaków. Myślę, że byłyby to zdecydowanie lepiej zainwestowane pieniądze.

Łukasz Kulik (kandydat KWW Ostrołęka dla Wszystkich): Obecny prezydent cztery lata temu obiecywał stadion, nową halę sportową i zagospodarowanie nabrzeża Narwi. Słowa nie dotrzymał, a dziś obiecuje 300 złotych dla każdego maturzysty. Do wyborów na pewno, a później się okaże, że nie dla każdego tylko dla najlepszych, nie wszystkim po równo do ukończenia 19 lat tylko do momentu skończenia szkoły, dodatkowo tylko zameldowanym w Ostrołęce, i w sumie to nie na pierwszego a na drugiego maturzystę w rodzinie. Dziwię się również że tylko 300, a nie 350 lub 500, myślę jednak że do wyborów ktoś tę kwotę jeszcze przelicytuje.

Mariusz Popielarz (kandydat Koalicji Obywatelskiej): Po pierwsze, uważam, że wiarygodność obietnic składanych przez prezydenta Kotowskiego na niespełna miesiąc przed wyborami jest co najmniej średnia. Prezydent obiecywał już rózne rzeczy, chociażby inwestycje w sporcie, trzeci most z RIT-u, gdzie obiecał, że po wyborach złoży wniosek i go nie złożył. To jest brak wiarygodności, jeżeli chodzi o prezydenta Kotowskiego, w składaniu tego typu obietnic. Po drugie, uważam, że jest to desperacki chwyt i obiecanie dosłownie wszystkiego, ponieważ pan prezydent i otaczające go środowisko czuje już przegraną. Uważam, że lepsze są inne propozycje, jak chociażby bon edukacyjny, jaki proponujemy my dla wszystkich uczących się dzieci i młodzieży na zajęcia pozalekcyjne dodatkowe, sportowe. Nie byłoby to rozdawnictwo pieniędzy, a wprost wsparcie rozwoju dla tych, którzy się uczą i chcą się rozwijać. Dobrym wsparciem są stypendia motywacyjne dla osiągających dobre wyniki w nauce oraz stypendia socjalne dla tych, którzy sobie nie radzą. Środki na tego typu programy można pozyskać z funduszy europejskich, a nie rozdawać pieniądze z budżetu własnego, który i tak jest mocno zadłużony. Trzeba szukać możliwości wsprcia, natomiast trzeba szukać przez dobre programy, przygotować i pozyskać fundusze europejskie na te cele. Poziom nauczania w Ostrołęce nie jest najwyższy i należy stworzyć warunki do rozwoju wszystkim tym, którzy chcą się uczyć, a niekoniecznie ich warunki materialne na to pozwalają.

A Państwo jak odnoszą się do tego pomysłu? Zachęcamy do kulturalnej dyskusji w komentarzach. Czy jesteście za wprowadzeniem programu "Dobry finisz"? Czekamy na Wasze opinie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 16:54 24-09-2018,   75%
Czy można ubiegać się o wyrównanie dla uczniów z poprzednich kadencji obecnego prezydenta? Jak rozdawać to wszystkim,  a nie wąskiej grupie. I tak za wszystko zapłacą pracujący, gdyż budżet miasta jest zadłużony na ponad 100 milionów złotych.
Niech pan prezydent Kotowski poda mieszkańcom ile milionów złotych z budżetu miasta rozdał na nagrody, komu i za co?  Ile poszło z pieniędzy Polaków na "dobry finisz" dla wybrańców. Temu panu już podziękujemy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:32 24-09-2018,   62%
Jeśli tyle kasy poszło na nagrody to 300 zł się należy maturzyście.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:06 24-09-2018,   60%
A kiedy pomoc dla emerytów i rencistów na dobry finisz? Większość z nich przepracowała całe życie dla Polski i Polaków, a teraz żyją często w ubóstwie i nędzy za marne grosze.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:22 24-09-2018,   47%
Przecież to elektorat PiSu, więc niech idą do pozostałych kandydatów. PiS pomaga młodym.
odpowiedz   •   oceń :  
~xyz, 06:52 25-09-2018,   79%
.
Nikt ci tyle nie da, ile PiS obieca.
Prawo i Sprawiedliwość = dwa kłamstwa i spójnik.
.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:01 25-09-2018,   14%
@~xyz Jak na razie to nikt tyle nie dał co PiS.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:29 25-09-2018,   100%
Jak na razie nikt tyle nie odebrał pracującym i oddał ich pieniądze bezrobotnym.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:31 25-09-2018,   75%
PiS nic nie mógł dać, bo są na utrzymaniu pracujących Polaków.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:01 24-09-2018,   75%
300zł razy 10 miesięcy razy liczba uczniów daje nam kwotę nowych obligacji.
Aby jeszcze jedną kadencję powaletować! A potem niech frajerzy spłacają
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:19 24-09-2018,   79%
Tonący brzytwy się chwyta.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:40 24-09-2018,   81%
Przelaz prosty. Zagłosujesz na PiS, dostaniesz 300 zł
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:45 24-09-2018,   46%
Przekaż prosty, nie zagłosujesz na PiS, nie dostaniesz 300 zł, a dostaniesz nowe władze na stołkach.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:18 24-09-2018,   64%
Skąd te 300zł. Weź mi wyjaśnij, bo chyba jakiś głupi jestem
odpowiedz   •   oceń :  
~szary Kowalski, 17:40 24-09-2018,   73%
Zajmij sie mostem  obwodnica czlowieku i co jeszcze obiecasz metro z o-ki do wa-wy.Temu panu juz podziekujemy
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:47 24-09-2018,   27%
@~szary Kowalski Przecież zajmuje się mostem. Obwodnica to sprawa rządu. Nowym dziękuję.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:33 24-09-2018,   78%
Jak zajmuje się mostem? Ostrołęka jako jedyna nie przystąpiła do rządowego programu "mosty dla regionów" 80% dopłaty do nowego mostu, a wybudowali przeprawę tymczasową do rozbiórki za nasze pieniądze. Stary most remontuje Energa a nie miasto.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:48 24-09-2018,   36%
Przecież program "Mosty dla regionów" wystartował w tym roku i ma dotyczyć w przypadku rzeki Narem mostu między Różanem a Pułtuskiem. Wybudowali przeprawę tymczasową i remontują most w 100% ze środków z zewnątrz.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:03 24-09-2018,   67%
O programie wiadomo od początku roku. Dlatego dziwi, że szybko wydano takie olbrzymie pieniądze na przeprawę tymczasową mogąc wybudować nowiutki most za rządowe pieniądze w innym miejscu niż do jednego ronda.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:14 24-09-2018,   39%
Nie dziwne, że zbudowano przeprawę tymczasową, bo stan starego mostu tego wymagał. Nie można było wybudować nowiutkiego mostu w 80% za rządowe pieniądze, bo program "Mosty dla regionów" obejmuje na Narwi tylko most między Różanem a Pułtuskiem. Wydano na most tymczasowy i remont starego mostu pieniądze z zewnątrz w 100%.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:24 24-09-2018,   65%
Czemu tepicielu nie pod swoim nickiem? ;)
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:27 24-09-2018,   65%

Po co kłamiesz tępiciel lemingów?

Premier Mateusz Morawiecki podpisał program Mosty dla Regionów. W drugiej połowie sierpnia ruszy nabór dla samorządów, które będą chciały skorzystać z funduszy na przygotowanie niezbędnej dokumentacji.

Podpis premiera pod uchwałą rządu oznacza, że Mosty dla Regionów stały się oficjalnym programem rządowym. W programie przeprawy mogą powstawać w ciągach dróg zarządzanych przez samorządy, czyli na drogach gminnych, powiatowych czy wojewódzkich.

Samorządy, które zdecydują się na budowę mostów, mogą liczyć na wsparcie z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Dofinansowanie wyniesie do 80 procent wartości przedsięwzięcia. W programie znalazło się 21 priorytetowych, rekomendowanych przez rząd inwestycji, które po analizach wytypowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Ich realizacja zależy od decyzji samorządów. Program jest otwarty - swoje propozycje projektów mogą zgłaszczać wszystkie samorządy.

Program potrwa do 2025 roku. Na jego realizację Rząd RP przeznaczył około 2,3 miliarda złotych.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:32 24-09-2018,   36%
Jeśli program ruszył w sierpniu br. to jak można było go wykorzystać do budowy nowego mostu zamiast remontować stary most? Stary most miał poczekać?

W założeniu do programu "Mosty dla regionów" chodzi o to, że mosty mają być budowane tam gdzie nie ma blisko przeprawy, u nas są dwa mosty, więc dlatego nie zostaliśmy wytypowani do tego programu.

odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:49 24-09-2018,   60%
Tępiciel lemingów program oficjalnie ruszył w sierpniu, ale wiadomo o programie od początku 2018 roku. Premier powiedział, że mosty będą budowane tam gdzie są potrzebne, wiele miast jest w podobnej sytuacji i skorzystało z programu, aby wybudować drugi most. W Ostrołęce jest jeden stary most do remontu, jeden nowszy do remontu i przeprawa do rozbiórki. Do programu Ostrołęka nawet nie przystąpiła jak za czasów PO-PSL, a nie mamy przeprawy dla ciężkiego transportu, a to jest sytuacja priorytetowa.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:53 24-09-2018,   84%
@~szary Kowalski Idź już spać hejterze !!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:56 24-09-2018,   34%
Czy umiesz czytać ze zrozumieniem?

"W programie znalazło się 21 priorytetowych, rekomendowanych przez rząd inwestycji, które po analizach wytypowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju."

Na rzece Narew ma być zbudowany jeden most między Różanem a Pułtuskiem. Mosty według założeń programu miały byc budowane tam gdzie daleko do najbliższego mostu, więc tam gdzie potrzebne. Do programu Ostrołęka nie mogła przystąpić, bo ma dwa mosty.

Kłamiesz, że nie mamy przeprawy dla ciężkiego transportu. Priorytetem w programie" Mosty dla regionów" jest duża odległość do najbliższego mostu.

"program oficjalnie ruszył w sierpniu, ale wiadomo o programie od początku 2018 roku."

Od kiedy mamy most tymczasowy? Za 100% ze środków zewnętrznych.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:09 24-09-2018,   62%
Tępiciel lemingów przestań kłamać. Od początku roku rząd zbierał kandydatów do programu. Ostrołęka wtedy miała jeden most. Przeprawa tymczasowa to wymysł urzędu miasta zamiast przystąpienia do programu. Kto go sfinansował w 100% z zewnątrz? Energa tylko sfinansowała naprawę starego mostu, ale to ich inicjatywa, aby poprawić swój wizerunek, gdyż trują nasze miasto od kilkudziesięciu lat i praktycznie do niczego się nie dokładają.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:18 24-09-2018,   42%
Przestań kłamać, że od początku roku rzad zbierał kandydatów do programu:

"Premier Mateusz Morawiecki podpisał program Mosty dla Regionów. W drugiej połowie sierpnia ruszy nabór dla samorządów, które będą chciały skorzystać z funduszy na przygotowanie niezbędnej dokumentacji"

"Kryteria wyboru inwestycji:

    brak ciągłości istniejącej sieci dróg przy braku funkcjonującej przeprawy mostowej w okolicy,
    potrzeby wynikające z dojazdów mieszkańców do miejsc pracy,
    potencjał społeczno-gospodarczy okolicznych miejscowości."

U nas są dwa mosty, więc nie pasujemy do założeń programu:

" brak ciągłości istniejącej sieci dróg przy braku funkcjonującej przeprawy mostowej w okolicy,"
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:27 24-09-2018,   56%
Na początku roku, gdy przygotowywano program odwiedziła na pani premier i mieliśmy zamknięty stary most, więc brak ciągłości istniejącej sieci dróg przy braku funkcjonującej przeprawy mostowej w okolicy, potrzeby wynikające z dojazdów mieszkańców do miejsc pracy,    potencjał społeczno-gospodarczy okolicznych miejscowości.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:31 24-09-2018,   60%
A tępiciel lemingów z PiS swoje dyrdymały wypisuje. Nie umieli załatwić pieniędzy za PO-PSL gdy inni z PiS dostawali w Łomży i Siedlcach, a teraz jak rządzi PiS też nic nie dostali. Tylko od PO-PSL 80 milionów na drogi.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:58 24-09-2018,   38%
Zanim zamknęli stary most to otworzyli tymczasowy. Mieliśmy drugi most Madalińskiego.

"brak ciągłości istniejącej sieci dróg przy braku funkcjonującej przeprawy mostowej w okolicy,"

Gdybyśmy nie mieli mostu, to dostalibyśmy dofinansowanie 80% do budowy mostu. A tak dostaliśmy dofinansowanie 100% na budowę mostu tymczasowego i remont strego mostu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:01 24-09-2018,   56%
"A tępiciel lemingów z PiS swoje dyrdymały wypisuje. Nie umieli załatwić pieniędzy za PO-PSL gdy inni z PiS dostawali w Łomży i Siedlcach, a teraz jak rządzi PiS też nic nie dostali. Tylko od PO-PSL 80 milionów na drogi.

PO-PSL nie przyznawało miastu pieniędzy z zewnątrz, gdy nastąpiła zmiana rządu, to zaczęliśmy otrzymywać:

"To niewątpliwie historyczny moment! Ostrołęka będzie miała pierwszą w historii „schetynówkę”. Wojewoda mazowiecki podpisał z prezydentem Januszem Kotowskim umowę na dofinansowanie budowy ulicy Padlewskiego w ramach rządowego programu przebudowy dróg lokalnych.

Dotychczas starania samorządu miasta spełzały na niczym, jeśli chodzi o inwestycje przebudowy dróg lokalnych realizowanych ze wsparciem rządowym. Rok w rok, począwszy od roku 2008, władze Ostrołęki składały wnioski na różne projekty drogowe w ramach „schetynówek”. Aplikowano m.in. o ulicę Goworowską, Korczaka czy Padlewskiego. Ta ostatnia została już nawet w części przebudowana ze środków własnych samorządu. Wsparcie na przebudowę drogi stanowiącej dalszą część ulicy Padlewskiego poza granicami miasta otrzymał wówczas powiat ostrołęcki. Mimo, że oba wnioski były niemal identyczne. Podobnie rzecz miała się w przypadku innych wniosków składanych przez Ostrołękę – niemal każdy z nich był odrzucany lub władze miasta otrzymywały zbyt mało czasu na przygotowanie przetargu, co skutkowało utratą wsparcia."
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:01 24-09-2018,   60%
Tępiciel ten program wcześniej nazywał się mosty + i trwa od początku roku. Potrzeba było kilku miesięcy,a by sporządzić dokumentacje dla 21 zgłoszonych mostów.  Dopiero w sierpniu zmieniono nazwę programu na mosty dla regionów i zmieniono kryteria. Już wszyscy się poznali na twojej propagandzie Tępiciel lemingów.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:07 24-09-2018,   30%
Kryteria przyznawania były takie same:

"brak ciągłości istniejącej sieci dróg przy braku funkcjonującej przeprawy mostowej w okolicy,"

Co to za propaganda z mosty+ i Mosty dla regionów? Nie łapaliśmy się i nie załapiemy na to.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:11 24-09-2018,   64%
Tępiciel od 3 lat wypisuje dostaliśmy jedną schetynówkę na otarcie łez.  Kto sfinansował przeprawę tymczasową w 100%?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:16 24-09-2018,   34%
Przeprawę tymczasową i remont strego mostu sfinansowali wojewoda i Energa. Teraz jak rządzi PiS.

Kłamiesz:
"Nie umieli załatwić pieniędzy za PO-PSL gdy inni z PiS dostawali w Łomży i Siedlcach, a teraz jak rządzi PiS też nic nie dostali."

Dostaliśmy schetynówkę. Pierwszą. A wiesz dlaczego nie dostaliśmy za PO-PSL? Bo nie mieliśmy wsparcia lokalnych polityków z PO-PSL tak jak mieli w Łomży i Siedlcach.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:26 24-09-2018,   60%
tępiciel lemingów kłamczuszku z koparki  

Tylko jedna oferta wpłynęła do ratusza na budowę tymczasowej przeprawy przez Narew. Propozycja firmy "Ostrada" z Ostrołęki opiewa na 10,5 mln zł. To aż o 4 mln zł więcej niż planowany przez miejskich urzędników koszt budowy tymczasowego mostu.

Ratusz zamierzał wydać maksymalnie niespełna 6,6 mln zł. W sytuacji, gdy cena nie pokrywa się z oczekiwaniami zleceniodawcy czyli miasta, urzędnicy mają dwa wyjścia: unieważnić przetarg, albo podpisać umowę z "Ostradą" na zaproponowaną przez firmę kwotę 10,5 mln zł. Najprawdopodobniej wybrane zostanie drugie rozwiązanie, gdyż dwa dni po otwarciu ofert został ogłoszony kolejny przetarg - na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu.

W maju br. do kasy miasta wpłynęło z budżetu państwa 16,7 mln zł. Miasto składając wniosek do ministerstwa o dofinansowanie oszacował koszt budowy tymczasowej przeprawy i remontu mostu na około 40,2 mln zł. Dofinansowanie z budżetu państwa to niecałe 42 proc. całej kwoty.

Tymczasowa przeprawa miałaby służyć tylko dwa lata, jedynie na czas remontu starego mostu. Później zostałaby rozebrana.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:33 24-09-2018,   30%
I co z tego? Reszta od Energi. Ile z budżetu miasta poszło na most? Kłamczuszku.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:43 24-09-2018,   63%
Energa tylko wyłożyła tylko część więc nie sfinansowano w 100% z zewnątrz, a miasto dołożyło z budżetu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 05:07 25-09-2018,   25%
Ile miasto dołożyło z budżetu do mostu? Energa wyłożyła część i wojewoda wyłożył część.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:27 25-09-2018,   100%
Nie gadajcie z nim. On jest *****lnięty
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:31 25-09-2018,   100%
Ten troll ratuszowy "tępiciel lemingów" już się nie podpisuje, ale kretyństwa i propaganda ta sama.
Dostaliśmy jedną schetynówkę  czyli 1/3 schetynówki na rok. Dostaliśmy 16,7 mln od rządu na most, a mogliśmy dostać 99 milionów od rządu PiS. Sukces za sukcesem, aby tylko ze stołków nie pospadali przez te sukcesy.
odpowiedz   •   oceń :  
~gosc, 17:44 24-09-2018,   44%
co obiecala platforma rzadzila 8 lat
odpowiedz   •   oceń :  
~xxx, 17:46 24-09-2018,   44%
kulik nie masz wstydu gzie twoje sld
odpowiedz   •   oceń :  
~Oooo, 18:08 24-09-2018,   67%
Na szczęście jeszcze miesiąc władzy i wylatujesz na taczkach razem ze swoimi bosami.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:31 24-09-2018,   57%
Nich daje będzie na flaszkę na zakończenie roku
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:45 24-09-2018,   28%
Wydaje mi się ze panowie kandydaci zostaliście wyautowani  conwy biedaki możecie obiecać poza sloganami albo opcji w Słupsku jak w dupsku .szacun dla Kotowskiego dobry przykład i poparcie
odpowiedz   •   oceń :  
~Zły, 18:54 24-09-2018,   72%
Zadłuża miasto i jeszcze chce dawać z tego czego nie ma !!!
To się nazywa dobry włodarz ? Hmm
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:04 24-09-2018,   71%
A może prezydent Kotowski zlituje się łaskawie na budżetem tego biednego miasta i przestanie tak rozdawać na lewo i prawo nie swoje pieniądze?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:36 24-09-2018,   74%
On tylko rozdaje pieniądze odebrane ciężko pracującym Polakom.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:44 24-09-2018,   67%
Według PiS to pieniądze odebrane złodziejom... Ma się zatem rozumieć, że każdy kto płaci podatki jest złodziejem?
odpowiedz   •   oceń :  
~Taa, 19:11 24-09-2018,   27%
Za Platformy 500 plus nie było możliwe, obniżenie wieku emerytalnego nie było możliwe, nic nie było możliwe. Aa, możliwe są obraźliwe komentarze, w każdej ilości.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:38 24-09-2018,   70%
@~Taa Posiedzenie Sejmu 07.09.2007 rządy sprawował pis. Liga Polskich Rodzin i Prawica Rzeczpospolitej chcą wprowadzić 1200 zł na każde dziecko dla zwiększenia populacji Polaków. "Za" z partii pis głosował tylko 1 człowiek oczywiście że nie z O-ki.
Potem wprowadzają 500+ dla wygrania wyborów. Teraz robią to samo. To hańba. Młodzi kochani ludzie! Oni pracy wam nie zagwarantują. Jakie czekają was warunki po szkole? Najniższa krajowa lub wyjazd z kraju.
odpowiedz   •   oceń :  
~....., 19:14 24-09-2018,   62%
Rozdawać pieniądze komuś kto wyjeżdża z tego miasta to .... Jak zachęć aby wiecej jeszcze ludzi wyjeżdżało. Czy to oby napewno dobry ruch??? Chyba ktoś nie pomyślał jak "wymyślał"
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:42 24-09-2018,   25%
A mnie tym kupił. Zagłosuję, 300 złociszy się przyda. Pojadę na Kler do Łomży a resztę przewalę na głupoty. Dziękuje prezydent.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:45 24-09-2018,   65%
Dobry Finisz - idealne hasło na przegraną
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:47 24-09-2018,   63%
Dlaczego maturzyści? Bo maja prawo głosować. Młodsi bez prawa głosu się nie liczą. Cwaniactwo do potęgi. Rozumiem, że prezydent wyjmie pieniądze z własnej reklamówki i przekaże uczniom.  Zadłużony budżet miasta, rozbabrane w roku wyborczym po trzech latach nieróbstwa inwestycje. Czas to zmienić . Socjalistom rozdającym cudze pieniądze stop.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:50 24-09-2018,   78%
A dlaczego emeryci? Bo PiS ma najstarszy elektorat?
odpowiedz   •   oceń :  
~Reklamówka, 20:41 24-09-2018,   59%
tylko z jednej reklamówki z szafy można dać 134 Maturzystom.
odpowiedz   •   oceń :  
~Boże zmiłuj się nad nami, 20:42 24-09-2018,   67%
Stop zadłużania miasta Pokolenia będą te długi spłacać a Kotowski chce jeszcze więcej rozdawać
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:54 24-09-2018,   65%
@~Boże zmiłuj się nad nami Niestety pożyczone pieniądze trzeba będzie zwrócić z wysokim procentem. Tę pieniądze będą zwracać jeszcze nasze wnuki w podatkach dla miasta.
odpowiedz   •   oceń :  
~ala, 20:58 24-09-2018,   65%
Może dawać tylko z własnej kieszeni lub "szafy". a nie z moich ciężko zarobionych...... miasto zadłużone a on rozdaje kasę przed wyborami
odpowiedz   •   oceń :  
~Absolwentka I LO, 21:37 24-09-2018,   75%
Pan prezydent chce, żeby maturzyści pamiętali, że Ostrołęka daje im dobry start? Rzucone w panice kampanii kilka stów ma być tym startem?? Dlaczego nie spróbuje zadbać o to, żeby była praca dla tych, którzy ukończą studia i chcą wrócić do rodzinnego miasta? Praca na jasnych zasadach naboru i bez względu na koligacje rodzinne, znajomości i sympatie polityczne? Był kiedyś taki projekt nagradzania najlepszych uczniów w ostatnich klasach szkół średnich, Orły Ostrołęki czy coś w tym stylu. Laureatami bywali naprawdę fajni ludzie, z potencjałem, którzy dla miasta powinni być skarbem i siłą rozwojową. Dlaczego nikt nie pokusi się, by sprawdzić, gdzie Ci ludzie teraz są? Dlaczego nie ma ich w Ostrołęce nie ma co pytać. Ludzi z mojego rocznika łatwiej spotkać w Warszawie niż tutaj.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:39 24-09-2018,   75%
@~Absolwentka I LO Aha, jeszcze dodam, że odkąd w moim starym LO występuje pan poseł od światłych opinii o gwałtach, wstyd mówić nie tylko, że się jest z Ostrołęki, ale i jaką szkołę się skończyło.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:02 24-09-2018,   24%
Obrona nienarodzonych, nawet dzieci gwałciciela to wstyd?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:16 24-09-2018,   79%
Agitacja polityczna w szkole to wstyd.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:31 25-09-2018,   67%
Tempiciel lemingów, to ty? xD
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:42 24-09-2018,   55%
Autobusów nie ma, ale macie tu po 3 stówy na paliwo, żeby dojechać do miasta
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:25 24-09-2018,   79%
/Ciekawe co jeszcze wymyślą ? Najlepiej rozdawać nie swoje pieniądza a co tam przed wyborami troszkę się naobiecuje :) a pro po jak tam sprawy ze starym basenem się mają bo strasznie go obskubali :(
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:35 25-09-2018,   67%
Ha,ha,ha....dobre sobie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Rudy Ryś, 07:49 25-09-2018,   75%
Ej radni chodźcie przegłosujmy to na sesji zanim dotrze do nas że to głupie
odpowiedz   •   oceń :  
~a, 08:32 25-09-2018,   86%
teraz 300 zł a po wygranych wyborach okaże się że budżet miasta jest w złym stanie i nie ma kasy
odpowiedz   •   oceń :  
~normalny, 08:56 25-09-2018,   0%
Zdanie takiego gościa jak ja nie ma żadnego znaczenia . Nie przekonam tych co trzepią o tym co było niemożliwe , kościołowych ,i innych przekonanych ku jednej słusznej opcji  . ALE PROSZĘ   popatrzcie na najnowszy raport Blumberga o stanie naszej gospodarki i długu
odpowiedz   •   oceń :  
~Wkurzony, 09:07 25-09-2018,   88%
KOTOWSKI CHCE WYGRAĆ WYBORY, TO BARDZO ZŁA WIADOMOŚĆ DLA OSTROŁĘKI, A W SZCZEGOLNOSCI DLA PASAŻERÓW MZK!!!!!!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Ostrołęczanka, 09:35 25-09-2018,   100%
Niech Pan nie obiecuje. Jest Pan jeszcze Prezydentem tego miasta więc niech się Pan weźmie do pracy, Wystarczy nam most, miejsce dla dzieci w szkołach do nauki PKS Żeby dzieci i dorośli mogli wszędzie dojechać, inwestowanie pieniędzy w miejsca pracy dla mieszkańców.... A tu przez tyle lat nic tylko coraz większy dług nam rośnie.... Wstyd!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Wojciech Dorobiński, 09:52 25-09-2018,   0%

W związku z kolejnymi wypowiedziami pana Mariusza Popielarza, kierownika delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce, zarzucającymi Januszowi Kotowskiemu, prezydentowi kłamstwo w sprawie budowy tzw. trzeciego mostu w ramach RIT i braku wystąpień w tej sprawie do marszałka województwa, publikujemy dokument jednoznacznie potwierdzający starania miasta o środki na tę inwestycję.

Pan Popielarz niestety wykazał się zupełną ignorancją, nie znając nawet dokumentów wpływających do Urzędu Marszałkowskiego w tej sprawie. Pokazuje to również jego rzeczywiste zainteresowanie inwestycją.

Przypominamy zatem, że 2 czerwca 2015 roku w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego, Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Miasta Ostrołęki. Z wyliczeń przedstawionych przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego wynikało, że dofinansowanie na budowę przeprawy mostowej przez rzekę Narew może wynieść 37.691.833,59 zł, przy wartości całego zadania na sumę 123 mln 800 tys. zł.

Zatem deklarowane dofinansowanie nie wyniosłoby 80% co jest zasadą w podobnych projektach, a jedynie 32,5% wartości inwestycji! Miasto oczekiwało równego traktowania i dofinansowania na takim właśnie poziomie, dlatego 6 kwietnia 2016 roku ponownie zwróciło się z wnioskiem do Marszałka Województwa Mazowieckiego o wyrażenie zgody na wpisanie do Kontraktu Terytorialnego inwestycji polegającej na budowie przeprawy mostowej na rzece Narew, co umożliwiłoby jej dofinansowanie w ramach RPOWM 2014-2020 w takiej wysokości.

Do ww. pisma została zgłoszona tzw. fiszka – ale jak widzimy, kontrakt terytorialny do dziś nie uwzględnił naszej propozycji.
Dokumenty dostępne są na stronie https://www.ostroleka.pl/aktualnosci/a/prawda_o_trzecim_moscie  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:07 25-09-2018,   100%
@~Wojciech Dorobiński PO-PSL dawało w 2015 roku 37.691.833,59 zł

a rząd PIS innym dofinansowuje mosty aż 80%, a Ostrołęce dorzucili jakieś ochłapy i to ma być sukces władz miasta?

W maju br. do kasy miasta wpłynęło z budżetu państwa 16,7 mln zł. Miasto składając wniosek do ministerstwa o dofinansowanie oszacował koszt budowy tymczasowej przeprawy i remontu mostu na około 40,2 mln zł. Dofinansowanie z budżetu państwa to niecałe 42 proc. całej kwoty.

odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:15 25-09-2018,   100%
Zostawić kilka lat mieszkańców bez mostu, aby dostać mniej niż połowę tego co proponowali poprzednicy? Było brać jak w ŁOMŻY czy SIEDLCACH. Dobry gospodarz ma obowiązek dbać o ciągi komunikacyjne dla dobra miasta, przedsiębiorców, podatników, dojeżdżających do pracy mieszkańców, uczącej się młodzieży szkolnej i dzieci.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:50 25-09-2018,   100%
@~Wojciech Dorobiński Tempiciel lemingów, to ty? xD
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:00 25-09-2018,   100%
Szybka kalkulacja: W każdej ze szkół średnich jest po około 300 uczniów ostatnich klas. Szkół średnich mamy w Ostrołęce 7 (plus 3 społeczne - im też się chyba powinno należeć, wszak to też wyborcy). Już daje to 3 000 świadczeń. Jedno świadczenie to 300 zł. Miesięcznie daje to 900 000 zł. W skali roku 9 milionów. To tak jakby katecheta nie umiał liczyć.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:18 25-09-2018,   100%
Każdy projekt musi być przegłosowany przez radę. Będzie kazał potem głosować swoim na nie i 300 zł nie będzie, a on będzie miał czyste rączki, bo on chciał a rada nie chciała . Pffff
odpowiedz   •   oceń :  
~Wkurzony, 13:07 25-09-2018,   100%
JAK PAN DOROBINSKI TAKI MĄDRY, TO NIECH WYJAŚNI DLACZEGO ROZKLAD JAZDY MZK TO TAKIE GÓWNO I KTO SIĘ POD NIM PODPISAŁ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:51 25-09-2018,   0%
@~Wkurzony Przecież platforma rządziła 8 lat, to ich wina
odpowiedz   •   oceń :  
~Ostr, 14:48 25-09-2018,   100%
Takie deklaracje tuż przed wyborami?! Wszystko jasne! Chcę wiedzieć z jakich zasobów finansowych te obietnice. Miejskich?/100mln długu/,prywatnych prezydenta/ok/ może z diet poselskich/mamy 2 posłów też ok/. Rzecznik ratusza teraz sxybko reaguje to może się dowiemy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:11 25-09-2018,   0%
smieszny sojusz kulik kleczkowski
odpowiedz   •   oceń :  
~zawiedziony, 16:13 25-09-2018,   0%
smieszny sojusz kulik kleczkowski
odpowiedz   •   oceń :  
~nowy_prezydent_paweł, 17:11 25-09-2018,   100%
"Gdy zostanę prezydentem, to przydzielę wszystkim rentę". Naprawdę myśli Pan, że kupi głosy maturzystów za 300 zł? Na pewno nie tych z lewej strony Narwi...
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×