2016-09-22T14:00:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Ostrołęka,

Prezydent Kotowski rozwiewa wątpliwości o oświacie

REKLAMA
REKLAMA
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Norbert Dawidczyk postanowił zapytać prezydenta Janusza Kotowskiego o stan miejscowej oświaty. W swojej interpelacji zawarł szereg pytań, dotyczących m.in. etatów nauczycieli w ostrołęckich szkołach. Znamy odpowiedź prezydenta.

"Otoczyliśmy serdeczną troską wielu nauczycieli"

- W miesiącach wakacyjnych i na początku września wraz z dyrektorem Wydziału Oświaty UM oraz przy ścisłej współpracy z dyrektorami ostrołęckich placówek oświatowych, otoczyliśmy serdeczną troską wielu nauczycieli poszukujących pracy lub zagrożonych jej utratą - stwierdza Janusz Kotowski. - Nasze starania polegające nie na nieuzasadnionym mnożeniu etatów, lecz na ograniczaniu godzin nadliczbowych, zatrudnianiu na zastępstwa, a nawet na część etatu przyniosły pomoc wielu dobrze przygotowanym i chętnym do pracy.

Prezydent Kotowski przy tej okazji pokusił się również o osobistą refleksję...

- To wielka radość dla moich współpracowników i dla mnie osobiście. Tej radości nie są w stanie zburzyć we mnie nawet nieobiektywne artykuły w gazetach czy innych publikatorach, ani też nie pozbawione podejrzliwości pytania, które stawiają różne osoby nie dostrzegające naszych codziennych oświatowych trudów - stwierdził.

Więcej wicedyrektorów i kierowników świetlicy

Czy w nowym roku szkolnym została zwiększona została ilość etatów w ostrołęckich placówkach oświatowych, jeżeli tak to w których i czym to było podyktowane? Z takim pytaniem radny Norbert Dawidczyk zwrócił się do prezydenta Janusza Kotowskiego. Oto odpowiedź.

- W bieżącym roku szkolnym zwiększyła się ilość etatów wicedyrektorów oraz kierowników świetlicy. Przybył jeden etat wicedyrektora i kierownika świetlicy w SP nr 6. Związane są one ze wzrostem liczby oddziałów w placówce, zwiększeniem zadań wynikających z kształcenia sportowego, jak również z coraz większą liczbą dzieci korzystających ze świetlicy szkolnej. W I LO wzrost zatrudnienia o etat wicedyrektora wynika z planowanego utworzenia klas dwujęzycznych - wyjaśnia prezydent Kotowski. W załączeniu do odpowiedzi na interpelację pojawiły się dokumenty potwierdzające zestawienie etatów.

Radny Norbert Dawidczyk zapytał również o członków komisji wybierających dyrektorów szkół, wskazanych przez Urząd Miasta w Ostrołęce. Na liście - przy nazwach konkretnych szkół - widnieją trzy nazwiska w różnych konfiguracjach: Grzegorz Płocha, Mirosław Rosak i Iwona Jankowska. Z kolei przedstawicielami Rady Miasta w tych komisjach byli Irena Nosek oraz (tylko w jednym przypadku) Jerzy Grabowski.

Pobierz interpelację radnego Norberta Dawidczyka  (0 B)

Pobierz odpowiedź prezydenta Janusza Kotowskiego  (0 B)
REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31  1  2  3