2016-09-22T14:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Prezydent Kotowski rozwiewa wątpliwości o oświacie

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Norbert Dawidczyk postanowił zapytać prezydenta Janusza Kotowskiego o stan miejscowej oświaty. W swojej interpelacji zawarł szereg pytań, dotyczących m.in. etatów nauczycieli w ostrołęckich szkołach. Znamy odpowiedź prezydenta.

"Otoczyliśmy serdeczną troską wielu nauczycieli"

- W miesiącach wakacyjnych i na początku września wraz z dyrektorem Wydziału Oświaty UM oraz przy ścisłej współpracy z dyrektorami ostrołęckich placówek oświatowych, otoczyliśmy serdeczną troską wielu nauczycieli poszukujących pracy lub zagrożonych jej utratą - stwierdza Janusz Kotowski. - Nasze starania polegające nie na nieuzasadnionym mnożeniu etatów, lecz na ograniczaniu godzin nadliczbowych, zatrudnianiu na zastępstwa, a nawet na część etatu przyniosły pomoc wielu dobrze przygotowanym i chętnym do pracy.

Prezydent Kotowski przy tej okazji pokusił się również o osobistą refleksję...

- To wielka radość dla moich współpracowników i dla mnie osobiście. Tej radości nie są w stanie zburzyć we mnie nawet nieobiektywne artykuły w gazetach czy innych publikatorach, ani też nie pozbawione podejrzliwości pytania, które stawiają różne osoby nie dostrzegające naszych codziennych oświatowych trudów - stwierdził.

Więcej wicedyrektorów i kierowników świetlicy

Czy w nowym roku szkolnym została zwiększona została ilość etatów w ostrołęckich placówkach oświatowych, jeżeli tak to w których i czym to było podyktowane? Z takim pytaniem radny Norbert Dawidczyk zwrócił się do prezydenta Janusza Kotowskiego. Oto odpowiedź.

- W bieżącym roku szkolnym zwiększyła się ilość etatów wicedyrektorów oraz kierowników świetlicy. Przybył jeden etat wicedyrektora i kierownika świetlicy w SP nr 6. Związane są one ze wzrostem liczby oddziałów w placówce, zwiększeniem zadań wynikających z kształcenia sportowego, jak również z coraz większą liczbą dzieci korzystających ze świetlicy szkolnej. W I LO wzrost zatrudnienia o etat wicedyrektora wynika z planowanego utworzenia klas dwujęzycznych - wyjaśnia prezydent Kotowski. W załączeniu do odpowiedzi na interpelację pojawiły się dokumenty potwierdzające zestawienie etatów.

Radny Norbert Dawidczyk zapytał również o członków komisji wybierających dyrektorów szkół, wskazanych przez Urząd Miasta w Ostrołęce. Na liście - przy nazwach konkretnych szkół - widnieją trzy nazwiska w różnych konfiguracjach: Grzegorz Płocha, Mirosław Rosak i Iwona Jankowska. Z kolei przedstawicielami Rady Miasta w tych komisjach byli Irena Nosek oraz (tylko w jednym przypadku) Jerzy Grabowski.

Pobierz interpelację radnego Norberta Dawidczyka  (0 B)

Pobierz odpowiedź prezydenta Janusza Kotowskiego  (0 B)

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×