2019-11-14T19:11:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Prezydent odpowiada radnemu w sprawie seniorów. Ale... nie na wszystkie pytania!

REKLAMA
REKLAMA
0
11
75

Radny Mariusz Popielarz doczekał się odpowiedzi na interpelację dotyczącej polityki senioralnej miasta, lecz nie otrzymał w niej odpowiedzi na wszystkie zadane pytania. Sprytnie pominięto kwestię dofinansowań zewnętrznych, na przykład na działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

O pytaniach radnego Mariusza Popielarza informowaliśmy tutaj.

- W nawiązaniu do mojej wcześniejszej interpelacji z dnia 14-01-2019 roku, a także licznych interwencji zainteresowanych mieszkańców w sprawie obniżenia opłat za udział w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zwracam się z prośbą o udzielenie informacji, jakie kroki Pan podjął we wskazanej sprawie? Czy w przypadku trudnej sytuacji finansowej Miasta, podjął Pan i podległe Panu jednostki miejskie jakiekolwiek działania w celu pozyskania zewnętrznych źródeł finansowania, chodzi tu m. in o dodatkowe środki możliwe do pozyskania w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego z programu wsparcia uniwersytetów trzeciego wieku, ze wsparcia polityki senioralnej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej czy innych grantodawców? Czy wykazywaliście zainteresowanie bonami społecznymi dla seniorów? Pakietami edukacyjnymi dla seniorów? Jeśli nie, to dlaczego te szanse zostały zmarnotrawione? - pytał radny Mariusz Popielarz.

Odpowiedź na tę interpelację jest już przygotowana. Tyle, że... nie dotyczy wielu kwestii poruszonych w piśmie radnego Popielarza. Nie ma w niej ani słowa o środkach zewnętrznych, jakie miasto mogło pozyskać na politykę senioralną. Jest za to informacja, w jakich zajęciach słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogą uczestniczyć.

Odpowiedź poniżej:

Odpowiadając na złożoną interpelację w sprawie opłat i dotacji dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku informuje, że jego działalność koordynowana jest przez Ostrołęckie Centrum Kultury. OCK monitoruje na bieżąco opłaty i koszty organizowanych zajęć w OUTW starając się, aby koszty obciążające słuchaczy były jak najmniejsze.

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczą bezpłatnie w zajęciach teatralno -estradowych, w zajęciach chóru i cotygodniowych wykładach. Słuchacze pierwszego roku OUTW bezpłatnie korzystają z zajęć wybranego przez siebie języka obcego oraz kursu nordic walking. W bieżącym roku o 50% obniżone zostały opłaty za zajęcia ogólnoplastyczne (z 60 zł na 30 zł) mimo że są to zajęcia generujące koszty w postaci wydatków na zakup materiałów plastycznych. Czas trwania jednego cyklu zajęć wynosi 180 minut.

Ostrołęckie Centrum Kultury dopasowuje ofertę edukacyjną do potrzeb i zainteresowań osób starszych i wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. W związku z tym od listopada uruchomione zostały dwie grupy jogi, o które zabiegali słuchacze. Wzbogacono także ofertę dla słuchaczy OUTW o zorganizowane autokarowe wyjazdy do teatrów, gdzie chętni będą ponosili jedynie koszty biletów wstępu a za przejazd autokarem zapłaci OCK.

Ostatnie kilka miesięcy to czas intensywnych działań na rzecz osób starszych w naszym mieście. Wprowadziliśmy Ostrołęcką Kartę Seniora, która upoważnia do licznych zniżek w miejskich placówkach i u lokalnych przedsiębiorców, powołaliśmy Radę Seniorów, powstały lub są w trakcie tworzenia nowe kluby seniora w naszym mieście, które działać będą na osiedlu Centrum, Stacja i Wojciechowice. Przeprowadziliśmy w tym czasie również niezbędne zmiany organizacyjne w działaniu Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Jednocześnie informuję, że projekt pod nazwą „Bony dla seniorów" dostępny jest dla nieformalnych środowisk osób starszych z województwa mazowieckiego w okresie od 1.06.2018 r. do 30.11.2020 r. O bony społeczne mogą się ubiegać minimum pięcioosobowe grupy seniorów. Nabór wniosków o bony społeczne dla seniorów jest prowadzony w systemie ciągłym do 30 sierpnia 2020 r. przez Stowarzyszenie Radomskie Centrum Przedsiębiorczości.


Odpowiedź podpisał prezydent Łukasz Kulik. Skoro nie napisano w niej o pozyskaniu zewnętrznych źródeł finansowania, w tym o dodatkowych środkach możliwych do pozyskania w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego z programu wsparcia uniwersytetów trzeciego wieku, ze wsparcia polityki senioralnej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej czy innych grantodawców, to czy oznacza to, że o tego typu pomoc miasto nie występowało? Znając dociekliwość radnego Mariusza Popielarza, niewykluczone, że kolejna interpelacja będzie dotyczyła tylko tej kwestii.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 19:49 14-11-2019,   72%
Ten Kulikov to se jaja normalnie chłop robi!Wywiezc typa na teczce,wielu ludzi odetchnie i się ucieszy!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:03 14-11-2019,   79%
Z drugą żoną
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:32 14-11-2019,   16%
ciekawe kto pisze tu te komentarze? kilka sfrustrowanych osób, którym coś nie wyszło? może jakiś interes?
wszyscy źli. a niektórzy proponują uchwały we własnym interesie (i tylko dla siebie) ale wówczas redakcja o tym nie pisze. Zamiast o poważnych problemach woli doszukiwać się drobnostek, albo pisać o gustach muzycznych przeciwników politycznych.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:34 14-11-2019,   94%
problemy senioróe, to nie są drobnostki, a rolą samorządu jest pozyskiwać zewnętrzne środki
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:55 14-11-2019,   79%
Obecny prezydent zapowiadał, że zadba o seniorów, ale to było przed wyborami. Teraz dba, ale o swoich
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:36 14-11-2019,   39%
nowe kluby seniora. karta seniora, sprawne działanie uniwersytetu trzeciego wieku (tak, są tam krzykacze, którym nie dogodzisz, ale większość jest zadowolona), wiele projektów.
a ty i tak napiszesz, że dba tylko o swoich. coś dużo ma swoich.
i wiesz co: zgodzę się, ze kulig dba tylko o swoich: dba o swoich mieszkańców
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:43 14-11-2019,   80%
kluby seniora, to inicjatywy oddolne, wiele klubów seniora ma problemy z lokakalami na spotkania i nie może liczyć na wsparcie prezydenta. Karta seniora, to działanie pozorne, bo z tego nie wynika właściwie nic. A autor interpelacji wskazuje możliwości pozyskania srodków na funkcjonowanie Iniwersytetu Trzeciego Wiekuoraz aktywności w tym zakresie ze strony miasta
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:08 14-11-2019,   92%
nowe kluby seniora. karta seniora ..... tak bardzo dobrze tylko to wszystko za naszych pieniędzy a pytanie radnego Popielarza dotyczyło czy pozyskał dodatkowe piniądze z konkretnych instytucji a nie wydawał swoich
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:12 15-11-2019,   0%
Te możliwości niestety są wzięte z.... trzeba nie tylko wiedzieć że jest jakiś program ale jeszcze wiedzieć kto i na co może to pozyskać. Miasto nie może. Ludzie, czytanie nie boli. Wystarczy wpisać w Internety i się wyświetli wszystko. Boże... co z tego że jest Internet jak ludzie są już tak leniwi że nie chce im się nawet nic przeczytać.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 05:31 16-11-2019,   -
Dlaczego tego prezydent nie powiedział?

Czytaj tutaj:

"Skoro nie napisano w niej o pozyskaniu zewnętrznych źródeł finansowania, w tym o dodatkowych środkach możliwych do pozyskania w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego z programu wsparcia uniwersytetów trzeciego wieku, ze wsparcia polityki senioralnej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej czy innych grantodawców, to czy oznacza to, że o tego typu pomoc miasto nie występowało? "
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:12 14-11-2019,   80%
Kulik nic dobrego już nie zrobi. Sam generuje problemy zamiast je rozwiazywac
odpowiedz   •   oceń :  
~ogolnie, 20:25 14-11-2019,   89%
Ludzie co Wy opowiadacie,przeciez prezydent tak dba o seniorow jak nikt inny.Zobaczcie ilu seniorow zatrudnil w Urzedzie Miasta i podleglych spolkach,ktorzy oprocz emerytury czesto dosc wysokiej  "dorabiaja' aby "godnie" przezyc do pierwszego kazdego miesiaca.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:38 14-11-2019,   84%
Kulik, wez sie za pozyskiwanie funduszy zewnetrznych, bo budżet cieniutki
odpowiedz   •   oceń :  
~Autostrada..., 20:56 14-11-2019,   36%
Poczekajmy do końca kadencji....i rozliczymy. Pamiętam że poprzednik zatrudniał specjalistę "wysokiej klasy" od pozyskiwania funduszy zewnętrznych /unijnych/ i w skali 12-nastu lat można powiedzieć gówno pozyskał !!!! Więc z czystej ludzkiej przyzwoitości, jeśli wiesz cóż Ona za jedna, daj nowemu chociaż ze dwa trzy lata.................
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:59 14-11-2019,   75%
@~Autostrada... gówno pozyskał , raczej gówno przyznali.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:02 14-11-2019,   79%
@~Autostrada... Ale obecny prezydent nie sklada wnioskow
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:38 14-11-2019,   22%
może nie wszędzie jest sens składać? nie sądzisz, że gdyby mógł, to by pozyskiwał? zdobywać przychylność wyborców za kasę z zewnątrz zawsze jest miło i każdy się na to pisze.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:06 14-11-2019,   87%
ale dlaczego nie składa wniosków?
odpowiedz   •   oceń :  
~Wiktor, 22:14 14-11-2019,   27%
środki zewnętrzne czyli czas składania ofert na zewnętrzne środki to okres od listopada do marca, tak jest z większością funduszy. A więc nie za bardzo były warunki, aby o te środki występować. Poczekajmy może skorzystają z rozlicznych konkursów, które już wkrótce będą ogłoszone (ministerstwa, województwo mazowieckie, inne samorządy i fundacje).
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:33 14-11-2019,   80%
@~Wiktor ale autor interpelacji mówi o naborach wniosków, które były w trakcie bieżącego roku i pyta dlaczego ich nie złożono?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:16 15-11-2019,   78%
@~Wiktor Bredzisz, że od listopada do marca.

"projekt pod nazwą „Bony dla seniorów" dostępny jest dla nieformalnych środowisk osób starszych z województwa mazowieckiego w okresie od 1.06.2018 r. do 30.11.2020 r. O bony społeczne mogą się ubiegać minimum pięcioosobowe grupy seniorów. Nabór wniosków o bony społeczne dla seniorów jest prowadzony w systemie ciągłym do 30 sierpnia 2020 r. przez Stowarzyszenie Radomskie Centrum Przedsiębiorczości. "
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:02 14-11-2019,   75%
Narazie ma najgorszy start że wszystkich prezydentów ktore miała Ostrołęka. Myślę że jeśli miałoby być dobrze to już po blisko roku byłoby widać jakieś efekty pracy.... Narazie to dużo więcej minusów można odnotować niż plusow... Cieniutko to widzę...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:09 14-11-2019,   33%
Boli że wreszcie ktoś zaczął dbać o miasto??
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:11 14-11-2019,   71%
ale kto i jak dba o miasto?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:19 14-11-2019,   32%
Idź zobacz stary basen
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:21 14-11-2019,   82%
co przez rok stało się ze starym basenem?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:43 14-11-2019,   35%
start często zależy od poprzedników.
nierealny budżet, który odziedziczył, dowalenie przez pis podwyżek dla nauczycieli, które muszą w znacznym stopniu pokryć samorządy. umowy z jednym z wykonawców, które być może nie zabezpieczały odpowiednio interesów miasta
kiepska koalicja, gdy wydaje się, że część radnych bardziej mysli o swoich interesach niż o interesach miasta.
nie jestem zadowolona z tego, co dzieje sie w miescie, ale oceniać będzie można już za rok. ja z oceną jeszcze poczekam
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:46 14-11-2019,   81%
ale konkretnie, co dobrego roni ten nasz prezydent?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:48 14-11-2019,   77%
wiele zlego działa się wczesiej, ale dzisiaj jest jeszcze gorzej i brak pomysłu na to, co dalej
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:55 14-11-2019,   29%
na razie chyba sprzata po poprzednikach. ale wowczas niektore portale pisza, ze zly bo zwalnia.
a takiego bajzlu nikt nie posprzatalby przez rok. policz mi, ile ulic w ostrolece nie ma dziur? a wiesz jaki jest dlug miasta? skad brac pieniadze? jakby zwolnil zbednych urzednikow, czy nauczycieli, bylaby kasa. ale wowczas wyborcy bo go zjedli. o tak, to jest problem, jeszcze ze za malo zwalnia
moje dzieci sa w szkolach gdzie widze ile kasy sie marnuje na zajecia, na ktore nikt nie chodzi
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:16 14-11-2019,   87%
własnie, zwlaniać urzędników i nauczycieli...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:48 15-11-2019,   60%
Nie rozumiem,dlaczego tlumaczycie brak dzialan obecnego wlodarza duzym zadluzeniem poprzednikow, a wiecie czemu nie rozumiem? otoz obecni rzadzacy byli od wielu lat w radzie Miasta i znali doskonale jaka jest sytuacja finansowa miasta i znali rowniez zadluzenie, to po co pchali sie do wladzy w takiej sytacji.uwazam, ze powinni dac  "szanse" tym co "zadluzyli" azeby 'naprawili" sytuacje i ich"dopingowac" do tego.A teraz ,do kiedy bedziemy czekac na "sukcesy"?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:12 14-11-2019,   82%
jest tyle możliwości pozyskiwania funduszy z zewnątrz, a oni tylko roszadami sie zajmują
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:44 14-11-2019,   25%
to wymień te fundusze i powiedz, kto nimi dysponuje
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:12 14-11-2019,   100%
fundusze są w dyspozycji rządu i władz województwa.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:13 14-11-2019,   75%
Mnirek nie pomógł?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:15 14-11-2019,   76%
Dlaczego nasz prezydent otoczył się miernotami zamiast wziąć ludzi kumatych, mających pojęcie o pracy w administracji?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:16 14-11-2019,   91%
Co pozytywnego wnosi Kleczkowski i Ewelinka?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:45 14-11-2019,   25%
jeśli masz jaja: wymień, kto jest miernotą
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:31 15-11-2019,   89%
A kto nie napisał wniosku? Jakby ktoś tam był kumaty to wniosek byłby.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:17 14-11-2019,   84%
Ta interpelacja pokazuje, że wybór Kulika (także mój wybór), to pomyłka
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:47 14-11-2019,   32%
interpelacja może pokazywać kompetencje bardzo popularnego w miescie kandydata na posla;)

a w odpowiedzi na nia masz info, co zostało zrobione. Pewnie mało, ale wydaje mi się, że więcej niż przez ostatnie 12 lat......
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:22 14-11-2019,   85%
inwestycje leżą, budżet na przyszły rok będzie tragiczny, a zatrudnią miernoty zamiast zasilić szeregi urzędników ludzmi kompetentnymi
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:49 14-11-2019,   40%
miasto zadłużyła chyba poprzednia ekipa. a nie obecna. dodatkowo rząd dowalił samorządom kolejne koszty  i to w trakcie roku budżetowego. więc do kogo pretensje? to jak mieć pretensje do ekipy sprzątającej, że ktoś w pokoju zrobił balagan
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:50 14-11-2019,   24%
a takiego dlugu jaki przeja to kulikov nawet gdyby chciał, nie odrobi chyba przez cala kadencje.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:36 14-11-2019,   82%
a co mają długi, jak są do pozyskania srodki z zewnątrz
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:36 14-11-2019,   86%
wymieniajcie sukcesy kulika (podobno jest ich wiele)?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:57 14-11-2019,   87%
Autor interpelacji wskazuje możliwości pozyskania pieniędzy na cele związane z seniorami, a prezydent nie odpowiada na interpelacje i w tym problem
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:05 14-11-2019,   100%
Od czego jest wiceprezydent?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:10 14-11-2019,   100%
trzeb się wziąć do pracy i natychmiast składac wnioski o fundusze zewnętrzne
odpowiedz   •   oceń :  
~Wiktor, 22:20 14-11-2019,   16%
wnioski składa się wówczas, gdy są ogłaszane konkursy ofert na zadania społecznie użyteczne przez ministerstwa i  samorządy, a te będą dopiero ogłoszone na przełomie roku. Minister Kultury już ogłosił do 29 listopada trwa nabór
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:29 14-11-2019,   100%
@~Wiktor nabory wnioskow u marszałka i ministerstwie nauki i szkolnictwa wyższego  na działania dotyczące polityki senioralnej ogłaszane były w trakcie roku i wniosków nie składano
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:31 14-11-2019,   100%
@~Wiktor Popielarz w swojej interpelacji wskzauje gdzie były ogłaszane nabory wniosków i pyta dlaczego nie składano wniosków, a prezydent nie odpowaiada
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:08 15-11-2019,   100%
@~Wiktor Dlaczego prezydent tego nie powiedział, tylko ty za niego odpowiadasz? Nie zrozumiał pytania?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:26 14-11-2019,   91%
widać, że król jest nagi. Wystarczy wrócić do programu wyborczego obecnego prezydenta i przypomnieć sobie co obieywał, a co obecnie robi (czy czego nie robi), a można się przekonać, że Kulik nic nie potrafi
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:04 15-11-2019,   0%
Kwiczą kwiczą
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:32 15-11-2019,   86%
A wniosków nie piszą.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:46 14-11-2019,   75%
Ten rok, to rok stracony
odpowiedz   •   oceń :  
~Kolka, 22:48 14-11-2019,   94%
Zaraz będzie nowy kierownik, sługa mierny, ekspert za 8 tys, od analizy kopiuj wklej, miernota od siedmiu bolesci,
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:54 14-11-2019,   81%
Widać, że nasz prezydent sobie nie radzi. Potrzebuje wsparcia, ale nawet nie wie gdzie go szukać.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:56 14-11-2019,   94%
Kleczkowski powinien pomóc
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:02 14-11-2019,   89%
Dlaczego wiceprezydent nie wspiera kulika?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:06 14-11-2019,   32%
jakie wy macie kompleksy...
odpowiedz   •   oceń :  
~st, 23:15 14-11-2019,   18%
a te seniory i trzecie wieki chca  sie spotykac to chyba maja emerytury i niech sie skladaja i organizuja sobie sami spotkania  a nie chcieli by wszystko za fri  miasto ma wiele wazniejszych spraw do zrobienia    
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:11 15-11-2019,   80%
@~st I to jest prawda o tym, co się działo z seniorami od roku. Tak powinien odpowiedzieć prezydent. Mata emerytury to se radźta.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:39 15-11-2019,   23%
Rozumiem, że jestes seniorem i wiesz cos na ten temat. Ale chyba masz juz.demencje. hahaha
Seniorzy maja teraz lepiej, niz za poprzedniej wladzy. Przynaniej ci, których nie dottka demencja
odpowiedz   •   oceń :  
~tur, 11:01 15-11-2019,   100%
Nie rozumiem,dlaczego tlumaczycie brak dzialan obecnego wlodarza duzym zadluzeniem poprzednikow, a wiecie czemu nie rozumiem? otoz obecni rzadzacy byli od wielu lat w radzie Miasta i znali doskonale jaka jest sytuacja finansowa miasta i znali rowniez zadluzenie, to po co pchali sie do wladzy w takiej sytacji.uwazam, ze powinni dac  "szanse" tym co "zadluzyli" azeby 'naprawili" sytuacje i ich"dopingowac" do tego.A teraz ,do kiedy bedziemy czekac na "sukcesy"?
odpowiedz   •   oceń :  
~Zenek, 11:10 15-11-2019,   15%
Piszac takie herezje chyba ktoś tu nie ma zielonego pojecia o pozyskiwaniu środków. Radny Popielarz najpierw pisze że budżet jest cienki a potem czy pozyskano środki. W niemal każdym projekcie trzeba mieć wkład własny albo najpierw wygenerować środki własne. Reasumując jedno wyklucza drugie. Piszecie o karcie seniora że to działanie pozorne? To dla nieświadomych, uswiadamiam. To proces. Jak w kazdym innym mieście. Przybywa firm i instytucji chcących współpracować tworząc tym samym coraz szerszą ofertę.
odpowiedz   •   oceń :  
~Iza, 11:12 15-11-2019,   50%
Panie Prezydencie. Proszę robić swoje, nic nie robi się od razu. Czasami pewne sprawy procesy muszą trwać. Zawsze będą niezadowoleni.
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan, 13:33 15-11-2019,   59%
@~Iza Prezydencie wyjedziesz na taczkach!!! Jak się nie umie rządzić to do mamusi do ogrodniczego.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:37 15-11-2019,   50%
Tym pytaniem to pogrążył się pan Popielarz a nie Prezydent, kto przeczytał chociazby ogólnikowe informacje na temat tych programów ten wie o czym mówię
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:39 15-11-2019,   50%
Niestety nikt nie czyta tylko wszyscy krzyczą nie wiedząc tak naprawdę o czym
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:07 15-11-2019,   100%
Dlaczego prezydent tak nie odpowiedział radnemu?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:59 15-11-2019,   50%
Bo to on rządzi. jeszcze 4 lata. Jak ostrołęczanie zdecydują to jeszcze kolejne 5 i następne 5. To nasza przyszłość. Pogódźcie się z tym. Razem z Kleczkowskim będą rządzić po wsze czasy!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 05:35 16-11-2019,   50%
Żartowałem.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3  4  5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Brak wydarzeń