zdjecie 7501
zdjecie 7501
zdjecie 7501
2021-01-21T16:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Prezydent Ostrołęki: Skutecznie realizujemy dowozy dzieci i uczniów niepełnosprawnych

REKLAMA
REKLAMA
3
0
22

Od 4 stycznia skutecznie realizujemy dowozy dzieci i uczniów niepełnosprawnych do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych publicznych i niepublicznych w Ostrołęce - poinformował dziś prezydent Ostrołęki.

Ustawowo obowiązek dowozu niepełnosprawnych dzieci i młodzieży do szkół lub przedszkoli leży po stronie Urzędu Miasta, jako organu prowadzącego placówkę. Od 16 lat usługi te na rzecz ostrołęckiego ratusza świadczyło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych. Współpraca miasta z OSON-em odbywała się na podstawie konkursu ofert ogłaszanego pod koniec każdego roku. Tak też było i ostatnio. Prezydent ogłosił konkurs, postępowanie jednak nie zostało rozstrzygnięte. 30 grudnia w Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się zarządzenie o… unieważnieniu postępowania. Powód: żadna ze złożonych ofert nie spełniła wymogów zawartych w ogłoszeniu konkursu.

Sprawa wzbudziła wiele emocji. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie, po rozmowach m.in. z wiceprezydent Ostrołęki, prezes stowarzyszenia OSON czy rodzicami dzieci niepełnosprawnych.

ZOBACZ WIĘCEJ: Rodzice dzieci niepełnosprawnych przyparci do muru i niepewni jutra

Dziś komunikat w tej sprawie wydał prezydent Łukasz Kulik:

Chciałbym poinformować, że pomimo niepokojących publikacji medialnych, od 4 stycznia skutecznie realizujemy dowozy dzieci i uczniów niepełnosprawnych do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych publicznych i niepublicznych w Ostrołęce. Podczas ferii zimowych trwających do 17 stycznia zgłoszono pięcioro dzieci, które miały zapewniony przewóz. Od 18 stycznia zapewniamy transport wszystkim dzieciom kwalifikującym się do dowozów zgodnie z ustawą Prawo oświatowe

- napisał na Facebooku.

- W piątek 15 stycznia pracownicy Wydziału Oświaty odwiedzili rodziców dzieci, z którymi rozmawiali zarówno o warunkach dowozu, jak i o osobach, które będą ten dowóz realizować - kierowca oraz opiekun. Rodzice w każdej chwili mają możliwość kontaktu z tymi osobami jak również z pracownikami Wydziału Oświaty - dodał Łukasz Kulik.

Prezydent Ostrołęki wyjaśnił również:

Samochody dostosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych, a kierowca i opiekunowie posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. W pierwszym tygodniu (od 18 do 22 stycznia) w dowozie uczestniczą  również pracownicy Wydziału Oświaty. Wszystkie sprawy zgłaszane przez rodziców są na bieżąco analizowane. Harmonogram dowozu dostosowujemy do zmieniających się planów zajęć dzieci w szkołach i przedszkolach oraz, w miarę możliwości, do potrzeb rodziców.

REKLAMA
zdjecie 7501
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×