2019-03-29T20:17:57+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Prezydent powołał komisję i... unieważnił konkurs. Nie wybrano dyrektora OCK!

REKLAMA
zdjecie 1391
zdjecie 1391
REKLAMA
3
2
68

Prezydent Łukasz Kulik unieważnił konkurs na stanowisko dyrektora Ostrołęckiego Centrum Kultury. Na miejsce zwolnionego Bogdana Piątkowskiego było sporo chętnych, lecz ostatecznie żadna z tych osób nie dostała szansy. To nie pierwszy raz, gdy postępowanie nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

OCK pozostaje bez dyrektora (nie licząc pełniącego obowiązki) od listopada ubiegłego roku. Dzień po objęciu prezydentury przez Łukasza Kulika pracę stracił Bogdan Piątkowski. W końcu 13 lutego ogłoszono konkurs na nowego dyrektora. Kandydaci mieli całkiem sporo czasu - aż miesiąc - na złożenie dokumentów. Prezydent Łukasz Kulik powołał nawet komisję konkursową, na czele której stanął Maciej Kleczkowski. Odbywały się rozmowy z kandydatami, po czym...

- Prezydent Miasta Ostrołęki podjął decyzję o unieważnieniu konkursu na stanowisko Dyrektora Ostrołęckiego Centrum Kultury - poinformowano dziś w komunikacie.

Pechowe konkursy

Zaczęło się od stanowiska dyrektora Wydziału Oświaty. W pierwszym podejściu w rozmowach kwalifikacyjnych brały udział dwie kandydatki, które spełniały wymagania formalne.Żadna z kandydatek w wystarczającym stopniu nie spełniła jednak oczekiwań, które jednoznacznie pozwoliłyby podjąć decyzje o zatrudnieniu. Za drugim razem konkurs wygrała Anna Gocłowska.

W lutym rozstrzygnięto konkurs na dyrektora Wydziału Inwestycji Miejskich - wtedy bez powodzenia. W rozmowach kwalifikacyjnych brało udział ośmiu kandydatów, którzy spełniali wymagania formalne. Żaden z kandydatów w wystarczającym stopniu nie spełnił oczekiwań, które jednoznacznie pozwoliłyby podjąć decyzję o jego zatrudnieniu. Dopiero w drugim podejściu dyrektorem wydziału został Marcin Rogalski.

Na stanowisko podinspektora ds. realizacji inwestycji drogowych - jeszcze w lutym - ofertę pracy złożyła jedna osoba, która nie spełniała wymagań niezbędnych określonych w ogłoszeniu o naborze. Z naboru nic nie wyszło. W marcu ponowiono konkurs - niestety, tym razem nikt się nie zgłosił. Podobnie, jak na stanowisko audytora wewnętrznego na pół etatu.

Podobny efekt miał nabór na Dyrektora Wydziału Koordynacji Projektów i Zamówień Publicznych. Złożono dwie oferty, które nie spełniały wymagań formalnych zawartych w ogłoszeniu o naborze. W związku z powyższym Komisja rekrutacyjna nie zakwalifikowała nikogo do dalszego etapu postępowania.

Ale to nie koniec. Na stanowisko inspektora ds. miejskiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz uzgadniania usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu nie wpłynęła żadna oferta pracy. Nabór na inspektora ds. miejskiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego także zakończył się niepowodzeniem - złożona została jedna oferta, która nie spełniła wymagań formalnych.

Misz-masz w spółkach miejskich

Konia z rzędem temu, kto zapamiętał wszystkie ruchy transferowe w miejskich spółkach. W ostatnich tygodniach zmieniało się tam, jak w kalejdoskopie. Transfery na linii OTBS-OPWiK-OPK to już wyższa szkoła logiki. Trzeba naprawdę się skupić, by dowiedzieć się, kto gdzie szefuje. Ale spróbujmy...

W Ostrołęckim Towarzystwie Budownictwa Społecznego odwołano dyrektora Grzegorza Makowieckiego. Jego miejscae zajęła Elżbieta Szewczyk-Ziegler. Poźniej konkurs na stanowisko prezesa wygrała Ewa Kaczorowska, a Szewczyk-Ziegler została wiceprezesem. Kaczorowska złożyła jednak rezygnację przed objęciem stanowiska. Prezesem OTBS został Grzegorz Głażewski, dotychczasowy... prezes Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Tymczasem Ewa Kaczorowska została... wiceprezesem Ostrołęckego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. W OPWiK odwołany został prezes Dariusz Olkowski. Pierwszy nabór na prezesa był nieudany, trwa drugie podejście - dokumenty można składać do 2 kwietnia.

Przechodzimy do Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Odwołanego prezesa Bartosza Pawelczyka zastąpił Grzegorz Głażewski. Ten jednak podjął się misji szefowania OTBS, więc zwolnił swoje stanowisko. Rada nadzorcza nie rozstrzygnęła konkursu, ale prezes jendak się znalazł. To Jacek Merks.

W miarę spokojnie jest w Miejskim Zakładzie Komunikacji. Tam odwołano prezesa Ryszarda Chrostowskiego, a zastąpił go Dariusz Domanowski. W Miejskim Zarządzie Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej odwołano dyrektora Roberta Juchniewicza, a jego miejsce zajął Łukasz Godlewski. Wiadomo jednak, że tymczasowo, bowiem trwa nabór na nowego dyrektora.

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
×