eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, AKTUALIZACJA

Próba uprowadzenia dziecka spod szkoły w Białobieli? Na rodziców padł blady strach, zawiadomiono policję!

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Informacja o szarym busie i podejrzanym mężczyźnie goniącym 9-letnią dziewczynkę wracającą ze szkoły w małej miejscowości pod Ostrołęką zelektryzowała mieszkańców. Na rodziców uczniów podstawówki w Białobieli padł blady strach, wszczęto alarm, który postawił na nogi służby ratunkowe. Policja zgłoszenie potraktowała bardzo poważnie.

W poniedziałkowe popołudnie rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej w Białobieli otrzymali niepokojącą informację dotyczącą zdarzenia z jedną z uczennic, do którego miało dojść, gdy dziewczynka wracała z zajęć do domu.

Z informacji, do których dotarliśmy wynikało, że tuż obok idącej wzdłuż drogi dziewczynki zaparkował siwy bus, a z auta wysiadł mężczyzna. Wystraszone dziecko zaczęło uciekać, a mężczyzna miał za nią biec. Ostatecznie dziewczynka zdołała uciec i powiadomić o wszystkim matkę, która z kolei zaalarmowała nauczycielkę.

Zaczęto weryfikować zdarzenie, powiadomiono policję, która informację o prawdopodobnej próbie porwania dziecka potraktowała priorytetowo. Na miejsce skierowano m.in. funkcjonariusza dzielnicowego. O komentarz do zdarzenia poprosiliśmy rzecznika prasowego ostrołęckiej policji.

Wczoraj po południu mieszkanka naszego powiatu powiadomiła dyżurnego ostrołęckich policjantów o niepokojącym ją zdarzeniu z udziałem jej 9-letniej córki. Z relacji zgłaszającej wynikało, że około godziny 13:10, kiedy dziewczynka wracała ze szkoły do domu, w jej pobliżu zaparkował samochód, z którego wysiadł mężczyzna, który zaczął iść w tym samym kierunku. Dziewczynka przestraszyła się i zaczęła biec. Pod swoim domem odwróciła się, lecz nikogo nie było w pobliżu. Obecnie ostrołęccy policjanci weryfikują całe zdarzenie i ustalają jego dokładne okoliczności.

- mówi komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

AKTUALIZACJA

Równolegle z policją rodzice i pracownicy szkoły próbowali samodzielnie odnaleźć właściciela podejrzanego busa. Ustalono, że w pobliżu zdarzenia znajdował się dostawczy vw, Pojazd, który wzbudził zainteresowanie zarówno policji jak i rodziców należał do jednego z rodziców ucznia szkoły w Białobieli. Okazało się jednak, że nie jest to pojazd, o którym była mowa w zgłoszeniu.

Na pochwałę w tej sytuacji zasługują funkcjonariusze policji z Ostrołęki, którzy błyskawicznie zareagowali i potraktowali zgłoszenie bardzo poważnie. Obecnie trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia zdarzenia i ustalenia właściciela auta oraz tożsamości mężczyzny.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×