2021-03-13T18:55:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Proboszcz z Krysiak zabrał głos po aresztowaniu. Wydał OŚWIADCZENIE

REKLAMA
REKLAMA

Ksiądz Mirosław Teofilak, proboszcz parafii w Krysiakach, który został aresztowany w związku z wypadkiem, w jakim ciężko ranna została 16-latka, wydał oświadczenie poprzez swojego pełnomocnika. Przeprosił w nim poszkodowaną w wypadku oraz jej rodzinę.

Przypomnijmy, 28 lutego w Dudach Puszczańskich (gm. Łyse) miał miejsce wypadek. Jego sprawca potrącił szesnastoletnią dziewczynę i uciekł z miejsca zdarzenia. Śledczy przez kilkanaście dni prowadzili wytężone działania, mające doprowadzić ich do sprawcy. W czwartek 11 marca zatrzymano podejrzanego - to ksiądz, posługujący od lat w gminie Myszyniec, ostatnio proboszcz parafii w Krysiakach. W piątek został on doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Decyzją sądu, został aresztowany na trzy miesiące.

Dziś otrzymaliśmy oświadczenie, które wysłał nam pełnomocnik księdza, adwokat Bartosz Pawelczyk. Kapłan wyraził zgodę na publikację jego pełnego imienia i nazwiska, a także publicznie przeprosił poszkodowaną i jej rodzinę.

Oto treść oświadczenia ks. Mirosława Teofilaka:

Ja, Ks. Mirosław Teofilak – Proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Krysiakach, oświadczam, iż wyrażam zgodę na upublicznienie wizerunku oraz pełnego nazwiska w przekazie medialnym w związku z trwającym postępowaniem przygotowawczym.

Jednocześnie potwierdzam, iż usłyszałem zarzut wynikający z art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk oraz art. 162 § 1 kk – złożyłem obszerne wyjaśnienia oraz przyznałem się do popełnienia najpoważniejszego z zarzucanych czynów.

Wyrażam najwyższe ubolewanie w związku z zaistniałym nieszczęśliwym zdarzeniem, które miało charakter nieumyślny.

Równocześnie chciałbym po raz kolejny przeprosić pokrzywdzoną, a także jej całą rodzinę – za wszelkie cierpienia, których doznają, a także wyrażam głęboki żal z powodu tragicznych skutków tegoż zdarzenia. Zapewniam, iż dołożę wszelkich starań aby naprawić wyrządzone krzywdy, a także mając na uwadze dobro toczącego się postępowania deklaruję gotowość pełnej współpracy w ustaleniu wszystkich okoliczności związanych z zaistniałym wypadkiem drogowym.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×