zdjecie 8073
zdjecie 8073
2021-11-08T21:22:00+01:00 eOstroleka.pl
Region, NASZ NEWS

Produkt firmy z naszego regionu sieje postrach wśród piratów drogowych… na Śląsku [WIDEO]

REKLAMA
fot. ZURAD.com.plfot. ZURAD.com.pl
REKLAMA
8
1
4

Jest w stanie zmierzyć prędkość aż 32(!) pojazdom naraz i to poruszających się 6 pasami ruchu w obu kierunkach. A jakby tego było mało potrafi też rozpoznać, czy kierowcy utrzymują właściwe odstępy między pojazdami. Produkt lokalnej firmy ZURAD będzie siał postrach wśród kierowców na owianym złą sławą „zakręcie mistrzów” w Rudzie Śląskiej.

„Zakręt mistrzów” to bardzo niebezpieczny odcinek Drogowej Trasy Średnicowej przebiegającej przez Rudę Śląską. Jak wynika z policyjnych statystyk, tylko w ciągu ostatnich 4 lat odnotowano na tym odcinku aż 240 kolizji i wypadków. Średnio licząc raz w tygodniu dochodzi w tym miejscu do niemal identycznie wyglądających zdarzeń. Niektóre z nich były bardzo niebezpieczne. W sieci bez trudu można znaleźć nagrania wideo z takich wypadków.

”Zakręt mistrzów" DTŚ Ruda Śląska

Przyczyny wypadków niemal za każdym razem są takie same – nadmierna prędkość lub niedostosowanie stylu jazdy do warunków drogowych. Lokalny samorząd od lat starał się nakłonić Generalną Inspekcję Transportu Drogowego do zainstalowania w tym miejscu fotoradaru, który ostudziłby nieco „rajdowe” zapędy kierowców. Jak dotychczas bezskutecznie, dlatego też władze Rudy Śląskiej postanowiły wziąć sprawy we własne ręce. Ogłoszono przetarg na dostawę fotoradaru, który po zainstalowaniu mógłby zostać przekazany w zarządzanie GITD.

Do akcji wkracza firma znajdująca się około 30 kilometrów od Ostrołęki

Do przetargu przystąpiła firma ZURAD znajdująca się na przedmieściach Ostrowi Mazowieckiej, nieco ponad 30 kilometrów od Ostrołęki. Sprzęt jaki zaproponowano władzom śląskiego miasta z pewnością zjeży włos na głowie niejednemu kierowcy ze zbyt ciężką nogą. Urządzenie o nazwie Fotorapid PRO jest w stanie zarejestrować jednocześnie aż 32 pojazdy przekraczające dozwoloną prędkość poruszające się łącznie sześcioma pasami ruchu w obu kierunkach. Dodatkowo ten najnowocześniejszy obecnie w Polsce radar jest także w stanie zmierzyć i zarejestrować na nagraniu wideo, czy kierowcy utrzymują bezpieczne, wymagane przepisami prawa odstępy między pojazdami.

System Fotorapid Pro (2021) zapewnia uniwersalną pracę, rejestrację foto i wideo dowodów wykroczeń drogowych, przeszukiwanie baz danych oraz bezprzewodową transmisję danych. Przeznaczony jest do montażu zarówno na słupach drogowych i elementach infrastruktury miejskiej, jako urządzenie stacjonarne, jak również na mobilnie na trójnogu, czy w samochodzie. Urządzenie rejestruje prędkość pojazdu mierzonego z dokładnością +/- 1 km/h.

- czytamy na oficjalnej stronie internetowej firmy ZURAD.

W testach piraci drogowi dostali sromotny łomot

Już podczas trwającego zaledwie 30 minut testu zorganizowanego na „zakręcie mistrzów” czujne oko fotoradaru ze strumienia 1133 pojazdów wychwyciło aż 262 kierowców łamiących ograniczenia prędkości. Rekordzista na ograniczeniu do „80” pędził grubo ponad 130 km/h!

Zdaniem miejscowej policji na lokalnych drogach, w celach poprawy bezpieczeństwa, powinno stanąć przynajmniej kilka takich fotoradarów.

System Fotorapid Pro pojawi się w regionie?

Na naszych drogach także nie jest najbezpieczniej, a w głównej mierze przyczyniają się do tego piraci drogowi, za nic mający ograniczenia prędkości. Nie ma tygodnia, by ostrołęcka policja nie wyhamowywała nadmiernie rozpędzonych kierowców. Coraz częściej słyszymy także o tragicznych w skutkach wypadkach, do których doszło właśnie z powodu nadmiernej prędkości.

Czy zatem za przykładem władz Rudy Śląskiej pójdą także samorządy z Ostrołęki i okolic? Być może także na naszych drogach wkrótce pojawią się takie urządzenia? Z pewnością wielu kierowcom da to do myślenia i zdejmą nogę z gazu…

 

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×