zdjecie 8142
zdjecie 8142
2021-06-10T22:38:06+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Prof. Gołota pożegnany na UWM. "Wielkim odznaczeniem jest życzliwość ludzka" [WIDEO]

REKLAMA
fot. Facebook @Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM w Olsztyniefot. Facebook @Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM w Olsztynie
REKLAMA
1
0
0

To było wzruszające pożegnanie. Historyk związany z Ostrołęką, prof. Janusz Gołota, przeszedł na emeryturę w takim stylu, w jakim przez lata utrzymywał kontakt ze studentami: z uśmiechem i życzliwością. Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej zamieścił film pokazujący kulisy uroczystości.

Prof. UWM Janusz Gołota pożegnał się z olsztyńską uczelnią. Historyk przez wiele lat związany z Ostrołęką odchodzi na emeryturę, o czym pisaliśmy w naszym serwisie. Na stronie Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM w Olsztynie zamieszczono film z uroczystości pożegnalnej. 

- Miałam okazję współpracować z Januszem wiele lat i zostały mi w głowie wspaniałe wspomnienia z nim związane. To doskonały naukowiec - mówiła dr hab. Joanna Szydłowska, która współpracowała z prof. Gołotą w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w Olsztynie. - Dał się poznać przede wszystkim jako przyjaciel - dodał dziekan Wydziału Humanistycznego UWM dr hab. Andrzej Szmyt.

- Jest fundatorem największej liczby tabliczek czekolady w naszym instytucie. Zawsze wszystkich obdarowuje. Jest po prostu naszym dobrym duchem - dodała z uśmiechem dr hab. Urszula Doliwa.

Rzeczywiście: każdy kto studiował na UWM, miał okazję przekonać się, jak pozytywną osobą jest profesor Gołota. Nic więc dziwnego, że podczas pożegnania nie brakoało ciepłych słów. 

Pani dyrektor mówiła o orderach i odznaczeniach. Jakim wielkim odznaczeniem jest życzliwość ludzka... Jakim wielkim odznaczeniem jest koleżenskie podanie dłoni. To największe odznaczenie, jakie człowiek odchodzący na emeryturę może uzyskać

- mówił prof. Gołota podczas uroczystości.

Studentom na zakończenie przekazał: "W Was jest siła, w was jest postęp. Bądźcie szczęśliwymi, młodymi, radosnymi ludźmi!".

Zobacz, jak wyglądało pożegnanie prof. Gołoty z UWM:

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×