zdjecie 7844
zdjecie 7844
2021-06-10T22:38:06+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Prof. Gołota pożegnany na UWM. "Wielkim odznaczeniem jest życzliwość ludzka" [WIDEO]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. Facebook @Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM w Olsztynie
REKLAMA
1
0
0

To było wzruszające pożegnanie. Historyk związany z Ostrołęką, prof. Janusz Gołota, przeszedł na emeryturę w takim stylu, w jakim przez lata utrzymywał kontakt ze studentami: z uśmiechem i życzliwością. Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej zamieścił film pokazujący kulisy uroczystości.

Prof. UWM Janusz Gołota pożegnał się z olsztyńską uczelnią. Historyk przez wiele lat związany z Ostrołęką odchodzi na emeryturę, o czym pisaliśmy w naszym serwisie. Na stronie Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM w Olsztynie zamieszczono film z uroczystości pożegnalnej. 

- Miałam okazję współpracować z Januszem wiele lat i zostały mi w głowie wspaniałe wspomnienia z nim związane. To doskonały naukowiec - mówiła dr hab. Joanna Szydłowska, która współpracowała z prof. Gołotą w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w Olsztynie. - Dał się poznać przede wszystkim jako przyjaciel - dodał dziekan Wydziału Humanistycznego UWM dr hab. Andrzej Szmyt.

- Jest fundatorem największej liczby tabliczek czekolady w naszym instytucie. Zawsze wszystkich obdarowuje. Jest po prostu naszym dobrym duchem - dodała z uśmiechem dr hab. Urszula Doliwa.

Rzeczywiście: każdy kto studiował na UWM, miał okazję przekonać się, jak pozytywną osobą jest profesor Gołota. Nic więc dziwnego, że podczas pożegnania nie brakoało ciepłych słów. 

Pani dyrektor mówiła o orderach i odznaczeniach. Jakim wielkim odznaczeniem jest życzliwość ludzka... Jakim wielkim odznaczeniem jest koleżenskie podanie dłoni. To największe odznaczenie, jakie człowiek odchodzący na emeryturę może uzyskać

- mówił prof. Gołota podczas uroczystości.

Studentom na zakończenie przekazał: "W Was jest siła, w was jest postęp. Bądźcie szczęśliwymi, młodymi, radosnymi ludźmi!".

Zobacz, jak wyglądało pożegnanie prof. Gołoty z UWM:

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
Dzisiaj:
Koncerty
Galeria
Kino JANTAR
×