zdjecie 9271
zdjecie 9271
2019-03-13T11:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Prof. Sopuch do prezydenta: "Kiedyś i Pan będzie zdawał sprawozdanie"

REKLAMA
Zdjęcie główneŁukasz Kulik
REKLAMA
6
1
38

Pochodzący z okolic Ostrołęki poeta prof. Kazimierz Sopuch zabrał głos w sprawie ostatnich wydarzeń związanych z Towarzystwem Przyjaciół Ostrołęki. "Podając sobie dłonie, pokażecie, że wszystko można załatwić pokojowo i serdecznie" - pisze do prezydenta Łukasza Kulika.

Mowa oczywiście o wypowiedzeniu umowy wynajmu lokalu dla TPO. O tym i innych wydarzeniach z ostatnich dni pisaliśmy w naszym serwisie. Tymczasem, profesor Sopuch zamieścił swój komentarz do tej sytuacji w portalu studioopinii.pl. Oto obszerny fragment:

Słyszę też, że zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki musi sobie szukać nowej siedziby, bo za tę, w której jest obecnie, płaci za mały czynsz. Czyż nie należało zasiąść do rozmów, ustalić polubownie nowe stawki, pogratulować za to, co ci ludzie zrobili, służąc przez wiele lat Ostrołęce i jej mieszkańcom?

A może też zaproponować inną siedzibę, boć to organizacja dobra społecznego, działająca od lat i wszyscy dotychczasowi prezydenci ją wspierali, a nie wyrzucać zarząd jakby to był stary mebel, nikomu niepotrzebny?

Panie Prezydencie!

Wiem, że Pan chce dobrze, że nie chce Pan popełniać błędów swojego poprzednika. Ale żeby tak było, trzeba działać rozumnie i serdecznie, w myśl starego rzymskiego porzekadła: „Quidquid agis, prudenter agas, et respice finem”, co się wykłada: Cokolwiek czynisz, czyń rozsądnie i myśl o końcu.

Kiedyś i Pan będzie zdawał sprawozdanie ze swojego rządzenia. Czy będzie Pan mógł śmiało spojrzeć w oczy swemu następcy i powiedzieć mu: „Zrobiłem wiele dobrego dla mojej Ostrołęki i Ty czyń podobnie”. Podając sobie dłonie, pokażecie, że wszystko można załatwić pokojowo i serdecznie.

Ja też podaję Panu dłoń i z serca życzę wielu sukcesów pro publico bono.


Cały komentarz prof. Kazimierza Sopucha dostępny jest w portalu studioopinii.pl.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×