eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Profilaktyka online. Zdalne spotkania policjantów z uczniami [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9327
zdjecie 9327
REKLAMA

Ostrołęccy funkcjonariusze mimo pandemii nie zapominają o bezpieczeństwie uczniów i przedszkolaków z terenu naszego miasta i powiatu. Regularnie biorą udział w zajęciach online. Na spotkaniach poruszane są tematy szeroko rozumianego bezpieczeństwa, m.in. w miejscu zamieszkania, w ruchu drogowym, a także w przypadku spotkania zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym obcych osób.

Co ważne nauczyciele w ramach współpracy i lekcji wychowawczych chętnie udostępniają ten czas, aby przypomnieć uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Ostatnie zajęcia profilaktyczne odbyły się w minionym tygodniu w ZSZ nr 3, ZSZ nr 2, II SLO, SP w Goworowie, SP w Jazgarce, SP nr 5 i przedszkola nr 17. Oprócz policjantów z ostrołęckiego zespołu do spraw profilaktyki społecznej nieletnich i patologii spotkania prowadzili także dzielnicowi.

Podczas prowadzonych zdalnych zajęć profilaktycznych poruszono tematy dotyczące odpowiedzialności nieletnich za zachowanie niezgodne z prawem i zasadami współżycia społecznego. Poza tym rozmawiano na temat właściwego zachowania w przypadku kontaktu z obcymi osobami, szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa w internecie. Funkcjonariusze ostrzegli też uczniów przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.
- informuje KMP w Ostrołęce

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×