eOstroleka.pl
Ostrołęka, NASZ NEWS

Prokuratura zmienia decyzję. Będzie zażalenie w sprawie kierowcy Maserati

REKLAMA
zdjecie 4610
REKLAMA

Prokuratura zmieniła decyzję i skieruje do Sądu Okręgowego w Ostrołęce zażalenie na postanowienie Sądu Rejonowego w sprawie młodego kierowcy Maserati Quattroporte, który jest podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Rzekuniu.

13 czerwca 2023 r. tuż po północy w Rzekuniu przy ulicy Kolonia doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący Maserati Quattroporte 18-letni Piotr R. stracił panowanie nad pojazdem na łuku w lewo, w wyniku czego doszło do zderzenia z Hyundaiem Tuscon, którym jechało małżeństwo z Ostrołęki. W wypadku zginął 42-letni kierowca Hyundaia Andrzej L.

Kierowca Maserati usłyszał zarzuty spowodowania wypadku komunikacyjnego, którego następstwem jest śmierć innej osoby, za co grozi kara do 8 lat więzienia. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie kierowcy, ale sąd nie uwzględnił tego wniosku. W zamian zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji (dwa razy w tygodniu), a także zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu lub zakazem jego wydania i poręczenie majątkowe w kwocie 100 tysięcy złotych.

Dotarliśmy do uzasadnienia sądu w tej sprawie - pisaliśmy o tym tutaj.

Jeszcze dwa dni temu otrzymaliśmy informację z prokuratury, że zażalenie na postanowienie sądu nie będzie składane. Z takiego obrotu sprawy zadowolony był w rozmowie z eostroleka.pl obrońca oskarżonego, twierdząć, że "zastosowane środki o charakterze nieizolacyjnym dają gwarancję zachowania prawidłowego toku postępowania". Ale, jak się okazało, to wcale nie jest pewne.

- Nastąpiła zmiana decyzji. Będzie zażalenie - dowiedzieliśmy się dziś. Termin na złożenie zażalenia upływał jutro i prokurator zdecydował się jednak na jego wniesienie. O losach 18-letniego kierowcy decydował będzie teraz Sąd Okręgowy. Posiedzenie powinno odbyć się najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Sprawa budzi ogromne emocje opinii publicznej i - jak słyszymy - także mediów ogólnopolskich, które zaczęły okazywać zainteresowanie całą sprawą.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×