eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Propagowanie patriotyzmu. Prezydent Ostrołęki odpowiada radnemu

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
REKLAMA

Jeden z miejskich radnych zwrócił się w interpelacji do prezydenta Ostrołęki o zabezpieczenie środków na działania związane z propagowaniem patriotyzmu u dzieci i młodzieży. W odpowiedzi prezydent Ostrołęki wskazał, że organizacje pozarządowe mają możliwość ubiegania się o dotacje.

- Zwracam się z serdeczną prośbą o zabezpieczenie kwoty 50.000,00 zł na zadania z obszaru kultury przekazywanych w ramach konkursów na rzecz organizacji pozarządowych na działania związane z propagowaniem patriotyzmu, tożsamości narodowej, kultywowaniem tradycji i historii Polski oraz propagowaniu szacunku do barw i symboli narodowych czy munduru żołnierza narodowego i innych służb mundurowych - napisał w interpelacji do prezydenta Ostrołęki radny Mariusz Mierzejewski.

Projekty skierowane powinny być do grup dzieci z przedszkoli, młodzieży wczesnoszkolnej oraz młodych osób ze środowisk wykluczonych, w tym w szczególności dla dzieci chorych i niepełnosprawnych

Prezydent Ostrołęki odpowiedział już na tę inteprelację. - Wzorem poprzedniego roku, w konkursie ofert dla organizacji pozarządowych z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego zostanie wydzielona kategoria pn. podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji regionalnej i narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej - wskazał.

- W tym roku przeznaczyliśmy na ten cel kwotę 50 000,00 zł, w kolejnym zaplanowaliśmy jej zwiększenie. W ramach tych środków organizacje pozarządowe mogą składać oferty dotyczące m.in. organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży, w tym również dzieci z niepełnosprawnościami, wydarzeń patriotycznych, warsztatów czy wykładów. Obecnie realizowanych jest dziewięć takich zadań - poinformował Łukasz Kulik.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×