Protest przewoźników z Ostrołęki [ZDJĘCIA]

Kilkadziesiąt osób zgromadziło się na parkingu przy rondzie dokładnie w samo południe. Atmosfera wśród protestujących była napięta. Podkreślali oni, że zamknięcie mostu w dłuższej perspektywie może doprowadzić do upadku ich firm. Pomysłów na formę protestu było kilka. Przed wybraniem najodpowiedniejszej przyszedł czas na przemówienia.
- Powinniśmy iść do urzędu i rozmawiać, bo stanie na parkingu nikogo nie zainteresuje i nic nie da. Jeżeli nie da się zablokować drogi, to powinniśmy wszyscy iść do urzędu i rozmawiać z władzami. Niech nam powiedzą w oczy, że mają nas w nosie i śmieją się z nas, bo taka jest prawda. Tak liczna grupa przedsiębiorców w Ostrołęce jaka jest transport, a gdzie jest ktoś z urzędu żeby z nami porozmawiać? To jest poniżej godności, poniżej pasa. Miasto podzielono na dwie częsci, od tego momentu są dwie Ostrołęki, lepsza i gorsza - mówił jeden z przedsiębiorców, wyraźnie zbulwersowany całą sprawą.
Wtórował mu inny z uczestników protestu.
- Co nam daje informacja o zamknięciu mostu? Możemy stać tu długo, ale szkoda naszego czasu. Były rozmowy z zastępcą prezydenta, który w ogóle się drogami nie zajmuje. Były jego odpowiedzi, w kółko to samo i nic więcej. Nas nie powinno interesować czy będzie nowy most czy nie będzie, my mamy po prostu przejechać. Nasza sprawa jest taka, żebyśmy mieli drogę przejezdną, a władze miasta powinny ten przejazd umożliwić. Musimy na nich to po prostu wymusić - stwierdził.
Ostatecznie przewoźnicy zdecydowali o kilkukrotnym przejściu przez przejścia dla pieszych dookoła ronda. Spowodowało to chwilowe zakorkowanie wjazdu do Ostrołęki. Następnie protestujący przenieśli się z powrotem na parking, gdzie podpisali petycję, którą następnie złożyli w Urzędzie Miasta. Jakie będą dalsze kroki ostrołęckich przewoźników? Do sprawy wrócimy w naszym serwisie.



Zobacz również
Jutro protest przewoźników w Ostrołęce. Będą utrudnienia w ruchu!
Mieszkańcy ul. Łomżyńskiej wciąż protestują przeciwko stacji bazowej
SLD przeciw obniżeniu emerytur byłym funkcjonariuszom SB
Trudna przeprawa przez Narew. Sprzeciw ostrołęckich przewoźników [ZDJĘCIA]
Strażacy ochotnicy w sportowej rywalizacji [ZDJĘCIA]
Kalendarz imprez
| Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
| 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 | 2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 | 8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 | 14 | 15 |
16 |
17 |
18 | 19 |
20 | 21 |
22 | 23 |
24 |
25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 |




2
3
8
11