eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Protest rolników w Ostrołęce. Transparenty i trumna. "W d**ie mamy ład zielony" [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8155
REKLAMA
zdjecie 8155

"Bracia Kurpie i rodacy, znamy wartość naszej pracy. Nasza ziemia, nasze plony, w dupie mamy ład zielony" - taki wierszyk zamieścił jeden z rolników na swoim ciągniku podczas protestu w Ostrołęce. Rolnicy zrobili wiele hałasu i zwrócili uwagę na swoje postulaty.

Godzina 10:00 na rondzie Księcia Siemowita III. Pojawiają się pierwsi obserwatorzy, którzy czekają na protestujących rolników. Nie szczędzą przy tym krytyki rządu Donalda Tuska. Jeden z mężczyzn głośno opowiada, że "młodzież nie wiedziała co robi, głosując na Platformę Obywatelską", a sam Donald Tusk "ma zapewnioną przyszłość w Brukseli". Wyraża obawy, że "Polskę czeka najazd migrantów", a także wspiera rolników w ich walce przeciwko zielonemu ładowi.

Zaczepia nas też młodszy mężczyzna. - Popieram rolników, 16 lat mieszkałem na wsi. Wiem, co to oznacza być rolnikiem. Powinno im się ułatwiać życie, a jeszcze się im utrudnia.

Po pewnym czasie obserwatorów przybywa. Mają ze sobą flagi narodowe, machają do przejeżdżających rolników. Ci również wykazali się dużą kreatywnością: w kondukcie jechała nawet... przyczepa z trumną. Symboliczne - rolnicy postawili tym razem na niezwykle mocny przekaz.

Były też transparenty, między innymi:

  • Zielony nieład! Tak dla bezpiecznej i zdrowej żywności;
  • Bez nas będziecie głodni, nadzy i trzeźwi;
  • Głód poczujesz, rolnika uszanujesz;

Rolnicy poprzez swoje protesty sprzeciwią się napływowi ukraińskich towarów, a także polityce europejskiej związanej z zielonym ładem. W kolejnym kroku rolnicy zapowiedzieli ogromną manifestację w Warszawie.

Materiał filmowy 1 :
Materiał filmowy 2 :
Materiał filmowy 3 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×