2022-04-04T22:13:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Pryłuki: Rosjanie zabili kolejnego obrońcę Ukrainy. Nie oszczędzają nawet dzieci

REKLAMA
fot. Youtube/Suspilnefot. Youtube/Suspilne
REKLAMA

Kolejny raz sprawdzamy, co dzieje się w Pryłukach, mieście partnerskim Ostrołęki. Niestety, nasi partnerzy kolejny raz pogrążyli się w żałobie, żegnając kolejnego obrońcę Ukrainy. Jarosław miał jedynie 28 lat. W regionie pryłuckim rosyjscy zbrodniarze ostrzelali dom, raniąc ośmioletnie dziecko.

Samorząd Pryłucki nawiązał współpracę humanitarną z czterema krajami: Polską, Niemcami, Szwecją, Kanadą oraz dwoma miastami Ukrainy - Lwowem i Czerniowcami.

zdjecie 300

- Mamy już około 10 kontaktów z organizacjami publicznymi, partnerami, projektami międzynarodowymi. Wszyscy nam pomagają, odpowiadają. Piszemy listy – powiedziała Olena Kanavets, szefowa wydziału inwestycji i spraw międzynarodowych Rady Miejskiej w Pryłukach.

Według niej, większość wolontariuszy kieruje do Pryłuków pomoc humanitarną w postaci żywności, środków higienicznych i leków. - Polska pomaga bardzo aktywnie, do tego Niemcy, Szwecja, Kanada też pomagają - wskazała.

Pożegnanie kolejnego bohatera

2 kwietnia w Pryłukach odbyło się pożegnanie 28-letniego Jarosława Krawczenki, który służył w 1. Brygadzie Pancernej. 27 lutego zmarł on od ran postrzałowych podczas obrony Czernihowa.

Jarosław Krawczenko był jedynakiem. Nie zdążył jeszcze założyć własnej rodziny. W Katedrze Przemienienia Pańskiego odbyła się msza pogrzebowa, stąd ciało żołnierza zostało przewiezione na Plac Józefa, gdzie odbyła się ceremonia pożegnania.

Podczas uroczystości padły wzruszające słowa:

„Żadne słowa nie oddadzą bólu, smutku, z jakim pogrzebiemy tego człowieka. Jego pamięć jest wieczna, a jego rodzina i przyjaciele przetrwają ten smutek"

Na pogrzeb Jarosława Krawczenki przybyło mnóstwo ludzi. - Był złotym dzieckiem. Dzisiaj składamy kondolencje rodzinie i matce oraz wszystkim bliskim, dziękujemy i wspominamy. Chwała bohaterom - powiedziała Natalia Symonenko, dyrektor szkoły, w której uczył się Jarosław.

W spokojnym życiu Jarosław zdobył zawód kucharza, studiował w Ładanie. W ostatnich latach Jarosław Krawczenko mieszkał ze swoimi babciami we wsi Hustynia. Został pochowany na miejscowym cmentarzu. Na znak żałoby po poległym bracie żołnierze wystrzelili w niebo symboliczną salwę.

Rosyjskie zbrodnie na Ukrainie

Niestety, to nie koniec ponurych wieści z okolic miasta partnerskiego Ostrołęki. W wyniku ostrzału dokonanego przez rosyjskich okupantów w obwodzie pryłuckim zostało ranne małoletnie dziecko - zostało wszczęte postępowanie karne. Poinformowała o tym Prokuratura Okręgowa w Czernihowie.

Według ustaleń śledztwa, 31 marca 2022 r. we wsi Martynówka, żołnierze Federacji Rosyjskiej ostrzelali gospodarstwo domowe ludności cywilnej. Podczas ostrzału ranne zostało ośmioletnie dziecko, a dom został całkowicie zniszczony.


Pryłuki od 2006 roku są miastem partnerskim Ostrołęki. Dlatego z uwagą przyglądamy się temu, co dzieje się w mieście podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainię, która trwa od 24 lutego 2022 r.

REKLAMA
Więcej o: Pryłuki, Ukraina, wojna

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 7344
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×