eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przebijali opony w samochodach! Będą ukarani

REKLAMA
zdjecie 1434
zdjecie 1434
REKLAMA

Podejrzani o uszkodzenie 3 opon w dwóch zaparkowanych samochodach na widok policjantów rzucili się do ucieczki. Jeden z nich został obezwładniony i zatrzymany. Drugi ze sprawców został zatrzymany zaledwie kilkanaście godzin później.

Zdarzenie miało początek w miniony piątek wieczorem. Wtedy to dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy prawdopodobnie przebijają opony w zaparkowanych samochodach. Zgłaszający dodał, że sprawcy mają nóż.

Policjanci z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego, którzy pojechali na miejsce, potwierdzili zgłoszenie. W zaparkowanych dwóch autach stwierdzili 3 uszkodzone opony. Po zebraniu rysopisu policjanci natychmiast ruszyli na poszukiwanie sprawców przestępstwa.

- Po kilkunastu minutach poszukiwań mundurowi z „patrolówki” zauważyli dwóch mężczyzn, jeden z nich trzymał w ręku nóż. Na widok policjantów mężczyźni zaczęli uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za mężczyzną, który trzymał w ręku niebezpieczne narzędzie - informuje kom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji. - Gdy go dogonili ten w dalszym ciągu nie chciał odrzucić noża. Mundurowi zastosowali wobec 22- letniego agresora środki przymusu bezpośredniego. Mężczyzna po kilkudziesięciu sekundach został obezwładniony i zatrzymany. Niebezpieczne narzędzie zostało mu odebrane i zabezpieczone. Osadzono go w policyjnym areszcie. Już po kilkunastu godzinach od zdarzenia w policyjnej celi znalazł się drugi z mężczyzn, 25-letni ostrołęczanin. Zatrzymali go ostrołęccy kryminalni - dodaje.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obydwóm z mężczyzn zarzutów dotyczących zniszczenia mienia. Niebawem mężczyźni odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×