eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przeczytajmy razem - spotkanie czytelnicze w Filii Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2791
zdjecie 2791
fot. ZPWDzfot. ZPWDz
REKLAMA

W Filii Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce odbyła się impreza czytelnicza pn. „Przeczytajmy razem”.

Przygody Czerwonego Kapturka w interpretacji wychowanków świetlicy „Gwiazdki” przy Zespole Placówek Wsparcia Dziennego w Ostrołęce stały się okazją do międzypokoleniowego spotkania z literaturą, podczas którego uczestnicy na nowo odkryli wartość czytania na głos.

W pierwszej części imprezy dzieci wystylizowane na bohaterów bajki przypomniały rodzicom, wychowawcom oraz zaproszonym gościom pouczającą historię nierozważnej dziewczynki. Dorośli nie pozostali dłużni i w kolejnym punkcie spotkania zabrzmiały fragmenty wybranej przez nich literatury. Swoje talenty zaprezentowali: Wiceprezydent Miasta Ostrołęki Grzegorz Płocha, Przewodniczący Rady Osiedla „Centrum” Marcin Żyznowski, Kierownik ZPWDz w Ostrołęce Wioletta Tabor i Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Mieczysław Romanik. W podziękowaniu za występ goście otrzymali wykonane przez dzieci upominki. Potem uczestnicy spotkania wzięli udział w mini konkursie zagadkowym, którym zakończyła się pierwsza część spotkania.

W drugiej części imprezy dzieci otrzymały nagrody przyznane w  konkursie plastycznym „Niezapomniana książka” będącym elementem obchodzonego właśnie Tygodnia Bibliotek. Wyniki konkursu ogłosiła Pani Mariola Gawrońska, która była członkiem jury, a laureatom konkursu nagrody wręczył Wiceprezydent Miasta Ostrołęki, Grzegorz Płocha. Jeszcze tylko wspólne zdjęcie uczestników spotkania i wszyscy przystąpili do poczęstunku, w trakcie którego wychowankowie świetlicy „Gwiazdki” przeprowadzali wśród gości krótkie wywiady z pytaniami dotyczącymi świata bajek. Indagowani musieli zmierzyć się z pytaniami o ulubioną bajkową piosenkę i książkowe światy, w których zamieszkaliby najchętniej.

Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×