zdjecie 8733
zdjecie 8733
zdjecie 8733
2021-09-16T12:59:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, NIE PRZEGAP

Przed nami kolejny weekend pełen atrakcji. Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
2

Zapowiada się kolejny, pełen atrakcji weekend. Na nudę nie będzie można narzekać, a dzięki naszemu przewodnikowi po wydarzeniach patriotycznych, kulturalnych, rozrywkowych i sportowych nie ominiecie żadnego z nich.

Piątek, 17 września

Akcja sprzątania świata „Myślę, więc nie śmiecę”

W dniach 17 – 19 września odbędzie się akcja Sprzątania Świata – Polska 2021. W tym roku odbywa się ona pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”.

Z ramienia władz Ostrołęki akcję koordynuje Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. W działania zaangażowane będą miejskie szkoły i przedszkola, pracownicy rausza, spółek miejskich, Rada Miasta, Młodzieżowa Rada Miasta i Rada Seniorów. Do akcji oczyszczania miasta (placów, skwerów, parku, plaży i nabrzeża) przystąpić może też każdy mieszkaniec.

Miejskie obchody 82. rocznicy ataku ZSRR na Polskę

W piątek 17 września przypada 82. rocznica napaści Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę. Tego dnia obchodzimy również Światowy Dzień Sybiraka, który od 2013 r. ma status święta państwowego.

Ku uczczeniu pamięci licznych ofiar sowieckiego agresora wśród ludności cywilnej, żołnierzy Wojska Polskiego oraz członków podziemia antykomunistycznego, Miasto Ostrołęka zaprasza na mszę świętą, która odbędzie się 17 września o godz. 18.00 w Kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce.

XVI Memoriał Piotra Dobrzyńskiego.

Będzie to największy turniej piłki ręcznej w regionie. Na ostrołęckich parkietach wystąpi ponad 200 młodych szczypiornistów. Turniej odbędzie się w hali im. Arkadiusza Gołasia oraz w hali sportowej III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej.

Sobota, 18 września

I Kurpiowskie Grzybobranie

W miejscowości Zalas odbędzie się I Kurpiowskie Grzybobranie. Początek o godz. 10:00, wiata rekreacyjna. Wydarzeniu towarzyszyć będą konkursy z nagrodami, piknik rodzinny i koncert kapeli Sobotnie Granie.

Spacer historyczny: Śladami ostrołęckiej książki.

Spotkanie poprowadzi dr Marek Niewiadomski. Zbiórka uczestników przy budynku dawnego Szpitala św. Józefa, ul. Szpitalna 35 (ob. Budynek Starostwa Powiatowego). Początek spotkania o godz. 15:00.

Recital „Historia opowiedziana muzyką”

W ramach recitalu odbędą się dwa koncerty – na osiedlu Starosty Kosa w godz. 15:00 – 16:00 i na osiedlu Stare Miasto w godz. 16:00 – 17:00. Wystąpią Kornelia Bałdyga (śpiew/klarnet) i Gabriela Bałdyga (śpiew/gitara). Dla dzieci przygotowano też warsztaty plastyczne.

Nastroje we Dwoje – koncert Andrzeja Sikorowskiego

W ramach cyklu "Nastroje we dwoje" w sali widowiskowej OCK o godz. 17:00 odbędzie się koncert Andrzeja Sikorowskiego.

Niedziela, 19 września

Muzyczny masz-misz w tężni solankowej w Rzekuniu

Na koncert zatytułowany „Muzyczny masz-misz” zaprasza wójt gminy Rzekuń i Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu. Wystąpi Agata Salitra i Kamil Załuska. Początek koncertu o godz. 16:00.

Festyn rodzinny w Drężku

W miejscowości Drężek, na placu wiejskim, w godz. od 13:00 do 18:00 odbędzie się festyn wiejski, podczas którego będzie można m.in. skorzystać z bezpłatnego szczepienia przeciwko covid-19.Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i nieco starszych uczestników.

Święto 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce

O godz. 10:00 w kościele pw. św. Wojciecha w Ostrołęce (osiedle Wojciechowice) odbędzie się uroczysta msza św. z okazji 100. rocznicy przybycia 5 Pułku Ułanów na stały postój do Ostrołęki. Główna część obchodów rocznicowych odbędzie się pod pomnikiem upamiętniającym pułk znajdującym się przy Alei Wojska Polskiego 42.

Dożynki gminne w Goworowie

Od nabożeństwa dziękczynnego w goworowskim kościele, które odprawione zostanie o godz. 11:00 rozpoczną się doroczne Dożynki Gminne. Po mszy korowód dożynkowy przemaszeruje na plac parafialny, gdzie odbędzie się dalsza część imprezy. W programie m.in. turniej sołectw, koncert zespołu Orchest Rose z Różana, Zupa Grzybowa i Kabaretu K2. Na zakończenie odbędzie się potańcówka z zespołem Aro-Dance.

„Z małą walizką w dawny świat. Ułani od kuchni” - piknik na Fortach Bema

„Z małą walizką w dawny świat. Ułani od kuchni” to impreza plenerowa przywołująca pamięć 5 Pułku Ułanów Zasławskich, który 100 lat temu przybył do Ostrołęki wsławiony bohaterską postawą w czasie wojny z bolszewikami 1920 r. Stanowił chlubę i powód do dumy mieszkańców przedwojennego miasta, którzy darzyli „swoich” ułanów wielką miłością.

Podczas pikniku uczestnicy wyruszą z małą walizką w wirtualną podróż w czasie, aby dotrzeć w przeszłość i poznać ułanów z bliska: ich życie codzienne, zajęcia, umiejętności, umundurowanie, uzbrojenie. Uczestnicy wirtualnej wyprawy otrzymają małą walizkę z zestawem podróżnika. Na gości czekać będą atrakcje oraz wiele ciekawych zadań. Jednym z punktów ma być przystanek w stadninie, gdzie podróżnicy poznają najwierniejszego towarzysza każdego kawalerzysty.

Piknik odbędzie się w godz. 12.00–19.00 na terenie ostrołęckich Fortów Bema.

Parade 2021 – zlot motocyklowy

Na zakończenie sezonu motocyklowego w Przytułach Starych o godz. 12:30 odbędzie się zlot organizowany przez Galloping Bulls. Zlot rozpocznie się mszy św. na parkingu w Przytułach Starych. Następnie o godz. 13:45 odbędzie się parada motocyklistów z Przytuł Starych do Ostrołęki (przejazd ulicami miasta) na scenę przy D.H. Kupiec gdzie odbędą się konkursy, wspólne grillowanie i koncerty. Wystąpią zespoły Farben Lehre i Karakan.

Festyn wiejski w miejscowości Siemnocha

Na placu wiejskim w miejscowości Siemnocha (gmina Lelis) od godz około 13:00 do godz. 21.00 odbędzie się Festyn Wiejski w ramach  akcji # Szczepimy się z KGW. Podczas imprezy będzie możliwość zaszczepić się przeciw COVID-19. Dodatkowo zaplanowano atrakcje dla dużych i małych uczestników min.: zjeżdżalnie, konkurs siłaczy, oprawa muzyczna (kapela  Kurpiowska, DJ). Przewidziany również poczęstunek i wiele innych atrakcji. Na festyn zaprasza KGW Siemnocha.

Święto pieczonego ziemniaka w Nasiadkach

Na placu przy świetlicy w miejscowości Nasiadki w godz. 13:00 do 21:00 obędzie się XXIX święto pieczonego ziemniaka. Imprezie towarzyszył będzie mobilny punkt szczepień przeciwko covid-19. W programie wiele atrakcji – dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych, gry i zabawy, słodki poczęstunek, konkurs kulinarny „Czym chata bogata” oraz zabawa taneczna z zespołem Frodo.

Obszerne fotorelacje ze wszystkich wydarzeń odbywających się w weekend w regionie znajdziecie w naszym serwisie.

 

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
Dzisiaj:
Wydarzenia
18:00 Stand-up
Kino JANTAR
×