eOstroleka.pl
Ostrołęka, NIE PRZEGAP

Przed nami pierwszy jesienny weekend. Będą festyny, pikniki, koncerty i wydarzenia kulturalne

REKLAMA
zdjecie 9967
zdjecie 9967
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Co będzie działo się w naszym regionie w nadchodzący weekend? Na nudę nie będzie można narzekać. Z naszym cotygodniowym przewodnikiem nie ominie was żadne ciekawe wydarzenie.

Piątek, 23 września

Repertuar Kina Jantar w Ostrołęckim Centrum Kultury

  • 16:00 - TEDI I SZMARAGDOWA TABLICA
  • 16:30 - GULIWER
  • 17:45 - TEDI I SZMARAGDOWA TABLICA
  • 18:30 - JOHNNY
  • 20:00 - JOHNNY
  • 20:30 - ZOŁZA

godz. 11:00 - uroczystości z okazji 40. rocznicy śmierci chor. Antoniego Dołęgi „Znicza"

  • 11.00 – msza św. w intencji „Znicza" i Obrońców Ojczyzny – Kościół pw. NMP w Ostrołęce (fara)
  • 12.10 – uroczystości na dziedzińcu Muzeum Żołnierzy Wyklętych (ul. Traugutta 19, Ostrołęka)
  • 12.20 – gala w sali kinowej Muzeum: przedstawienie postaci Antoniego Dołęgi, koncert rapera KARAT NM, wręczenie Odznak Honorowych „Krzyż Pamięci Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych 1944-1963, pokaz filmu „Polski nie zniszczy nic na świecie".

Sobota, 24 września

Repertuar Kina Jantar w Ostrołęckim Centrum Kultury

  • 12:00 - GULIWER
  • 14:00 - TEDI I SZMARAGDOWA TABLICA
  • 16:00 - TEDI I SZMARAGDOWA TABLICA
  • 17:45 - TEDI I SZMARAGDOWA TABLICA
  • 19:30 - ZOŁZA
  • 20:00 - JOHNNY

godz. 10:00 - piknik urodzinowy firmy Centrobud, Ostrołęka, ul. Warszawska 27

Zapraszamy wszystkich, młodszych, starszych, rodziny z dziećmi, budowlańców, majsterkowiczów a w szczególności Ciebie

Będą na Ciebie czekać:

• Szkolenia i prezentacji materiałów budowlanych znanych producentów

• Konkursy i zabawy z nagrodami (do wygrania rower, telewizor i narzędzia)

• Atrakcje dla dzieci (dmuchańce, zjeżdżalnie, lody i inne)

• Grill

• Będziemy rozdawać kasę

• Każdy uczestnik otrzyma nagrodę

• Liczne atrakcje dla dzieci

• Darmowa wata cukrowa

• Darmowe lody

• Szczudlarze

• Kurs pierwszej pomocy

• Catering

• DJ

godz. 10:00 - 14:00 - Test Coopera dla wszystkich

Poświęć 12 minut i sprawdź swoją kondycję fizyczną w Jesiennym Teście Coopera, który odbędzie się 24 września 2022 roku na stadionie miejskim w Ostrołęce. Test skierowany jest do wszystkich, zarówno do doświadczonych, jak i początkujących zawodników, niezależnie od wieku czy też sprawności fizycznej. Można biec, truchtać, maszerować, byleby na nogach. Jeżeli uczestniczyłeś/aś już w teście wcześniej przyjdź i spróbuj pobić swój dotychczasowy wynik.

godz. 14:00 - Święto pieczonego ziemniaka w Daniszewie

Na placu wiejskim w miejscowości Daniszewo (gmina Rzekuń) odbędzie się festyn z ogniskiem i pieczonymi ziemniakami. W programie pikniku przewidziano m.in. dmuchane zjeżdżalnie, strzelnica ASG, strzelanie z łuku, animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami i DJ.

godz. 15:00 - Spacer historyczny - Szlakiem bitwy pod Ostrołęką (26 maja 1831 r.)

W zeszłym roku obchodziliśmy 190. rocznicę bitwy pod Ostrołęką – jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszego miasta. Ostrołęcka batalia była punktem zwrotnym powstania listopadowego. Podczas spotkania opowiemy o dramatycznych epizodach heroicznego boju i przedstawimy bohaterów tamtych wydarzeń. Spacerując ulicami naszego miasta poznamy przestrzeń łączącą nas – współczesnych – z przeszłością, miejsca, w których przed niemal dwoma wiekami rozstrzygały się losy Polski.

24 września 2022 (sobota)

początek o godz. 15:00, spacer potrwa ok. 2 godzin

prowadzenie: Krzysztof Augustyniak – historyk, kustosz w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, członek Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego im. Adama Chętnika. Badacz powstania listopadowego.

punkt startowy: Pomnik Czwartaków (ul. Staszica)

zakończenie: Pomnik szarży artylerii konnej gen. Józefa Bema (ul. Fortowa)

wstęp wolny, obowiązują zapisy: https://forms.gle/kQsQNJz4CupsngDbA

godz. 17:00 - Koncert Marta Szefke Groove Band w Ostrołęckim Centrum Kultury

Zapraszamy na koncert trójmiejskiego zespołu, który wykonuje autorskie utwory, z wyraźnie słyszalnymi wpływami bluesa, starego rhythm'n'bluesa, soulu, jazzu, a nawet funku. Teksty, pisane po polsku, mówią o człowieku, jego relacji z rzeczywistością, z innymi, z samym sobą. Czasem na poważnie,a czasem z przymrużeniem oka. Autorką kompozycji i tekstów jest Marta Szefke, absolwentka m.in. wokalistyki jazzowej.

Niedziela, 25 września

Repertuar Kina Jantar w Ostrołęckim Centrum Kultury

  • 14:00 - TEDI I SZMARAGDOWA TABLICA
  • 14:30 - GULIWER
  • 16:00 - TEDI I SZMARAGDOWA TABLICA
  • 16:30 - GULIWER
  • 17:45 - TEDI I SZMARAGDOWA TABLICA
  • 18:30 - JOHNNY
  • 20:00 - JOHNNY
  • 20:30 - ZOŁZA

godz. 9:39 - Bieg Pamięci Młodych Bohaterów, stadion w Lelisie

Projekt „ Kryptonim Szare Szeregi ” Bieg Pamięci Młodych Bohaterów organizowany jest jednocześnie w 6 lokalizacjach w Polsce. Organizatorzy chcą przez to wydarzenie przypomnieć i przybliżyć dzieciom i dorosłym heroiczne poświęcenie „Młodych Bohaterów”.

W roku 2022 organizowana jest druga edycja.

Poprzez wydarzenie sportowe pragniemy upamiętnić postaci i wydarzenia, które miały istotne znaczenie dla polskiej tożsamości. Pamięć o tych, którzy mieli odwagę, by pokazać swoją niezłomność. Młodzi Bohaterowie – harcerze Szarych Szeregów wykazali się wyjątkowo patriotyczną postawą za którą wielokrotnie zapłacili najwyższą cenę. Przed, po i w trakcie wydarzenia przybliżymy historię i postaci Szarych Szeregów.

informują organizatorzy

Zapisy: https://www.protimer.pl/.../2kryptonim-szare.../register

Dystans:

1939 m - bieg i marsz POKOLENIOWY

(do przebycia zarówno przez biegaczy, chodziarzy jak i osoby na wózku - rok rozpoczęcia działalności Szarych Szeregów - bez limitu wieku)

9390 m - bieg GŁÓWNY (na 2 pętlach, od 16 roku życia )

4939 m - rajd NW ChodzęBoLubię

Opłata startowa : 49 zł

Start i meta: stadion w Lelisie, godz. 9.39

Limit uczestników na oba dystanse : 250 osób

godz. 10:00 - Święto 5. Pułku Ułanów Zasławskich, pomnik przy AWP, Wojciechowice

Święto 5 Pułku Ułanów Zasławskich rozpocznie się od mszy świętej w intencji poległym, pomordowanych i zmarłych żołnierzy 5 Pułku. Nabożeństwo odbędzie się w kościele pogarnizonowym pw. św. Wojciecha w Ostrołęce-Wojciechowicach. Po mszy przewidziano przemarsz defiladą pod pomnik przy Alei Wojska Polskiego, gdzie odbędzie się uroczystość patriotyczna z wręczeniem mianowań i odznaczeń. Po mszy na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 odbędzie się piknik militarny pod nazwą “Spotkanie Czterech Pokoleń”. Podczas pikniku będzie można zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu Wojska Polskiego oraz sił Paktu Północnoatlantyckiego. Ostrołęka,Święto 5 Pułku Ułanów Zasławskich

godz. 12:00 - dożynki parafialne w Borawem

W niedzielę, 25 września mieszkańcy Borawego w symboliczny sposób zakończą tegoroczne żniwa. Dożynki parafialne będą także okazją do poświęcenia remizy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dożynki parafialne w Borawem rozpoczną się o godzinie 12:00 uroczystą mszą świętą, po której nastąpi poświęcenie remizy strażackiej i funkcjonującego w niej klubu seniora. W programie zaplanowano m.in. poczęstunek przygotowany przez KGW Borawe, KGW Kamianka i Klub Seniora. Nie zabraknie też animacji dla dzieci, dmuchanych zjeżdżalni, pokazów wozów strażackich i ogniska z kiełbaskami. Wszystko przy dobrej muzyce.

godz. 12:00 - spektakl teatralny dla dzieci “Cmok, cmok” w OCK

Teatr Stowarzyszenie Scena 96 zaprezentuje spektakl dla dzieci. Jest to autorska wersja popularnej bajki o wawelskim smoku, przystosowaną do percepcji najmłodszego widza, w której występuje Król i Królewna, dzielny Szewczyk i kolorowy, radosny świat. Świeci słońce, ptaki ćwierkają, kumkają żaby i pasą się owce, kozy i krowy. Jest pięknie! Pojawia się jednak smok i niesie ze sobą smutek, brzydotę i złe emocje. Jednak podjęta walka o piękny kolorowy świat sprawia, że znowu świeci słońce i możemy się cieszyć!

godz. 15:00 - Spacer historyczny - Ostrołęckie rzeźby w przestrzeni miasta, start plac Bema

Na ulicach i placach Ostrołęki nie odnajdziemy zbyt wielu rzeźb i pomników, jednak tym kilku bardziej lub mniej rzucającym się w oczy warto poświęcić więcej uwagi i poznać ich autorów. Są to wybitni polscy rzeźbiarze, których realizacje upiększają wiele miast Polski. Ich prace zdobywały także uznanie na wielu międzynarodowych wystawach. Spacer rozpocznie się pod pomnikiem generała Józefa Bema a zakończy przy Szkole Podstawowej nr 10. Może uczestnicy spaceru odnajdą „Macierzyństwo” Kazimierza Zielińskiego?

25 września 2022 (niedziela)

początek o godz. 15:00, spacer potrwa ok. 2 godzin

prowadzenie: Zenon Kowalczyk - urodzony w Myszyńcu w 1960 roku.Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom z wyróżnieniem w 1983 r. na Wydziale Grafiki w Pracowni Projektowania Graficznego Elementów i Systemów Informacji Wizualnej profesora Leszka Hołdanowicza. W 1982 roku otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Sztuki Za szczególne osiągnięcia w studiach a w 1984 roku dwuletnie stypendium artystycznym MKiSz. Jest autorem ponad dwudziestu wystaw indywidualnych z zakresu projektowania graficznego, fotografii, malarstwa i rysunku. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (Japonia, Turcja, Rosja, Niemcy, Litwa). Jest autorem ponad stu systemów identyfikacji graficznej firm. Od 2008 roku prowadzi miejską galerię sztuki współczesnej –„Galerię Ostrołęka”. Organizował Kurpiowskie Plenery Malarskie. Jest współzałożycielem Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

punkt startowy: Plac Generała Józefa Bema

zakończenie: Szkoła Podstawowa nr 10 (ul. Ks. Franciszka Blachnickiego 16)

wstęp wolny, obowiązują zapisy: https://forms.gle/9AC8ffpYHy9CdF2u6

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×