eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przedszkolaki sprzątały Ostrołękę w ramach akcji „Myślę, więc nie śmiecę” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
fot. archiwum przedszkolafot. archiwum przedszkola
REKLAMA

W miniony weekend na terenie Ostrołęki odbywała się akcja sprzątania świata organizowana pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. Do działań przyłączyły się także przedszkolaki m.in. z „Krainy Radości” i „Krainy Misiów”.

Do wspólnego sprzątania zaśmieconych placów zabaw, parku, skwerów i innych miejsc na terenie naszego miasta wyruszyły w piątek także najmłodsi ostrołęczanie. Z kolorowymi workami dobranymi do systemu segregacji śmieci, wyruszyły przedszkolaki m.in. z miejskiej „ósemki” i „siedemnastki”.

Zanim przedszkolaki wyruszyły w teren, uczestniczyły w zajęciach poświęconych ochronie środowiska. Uświadomiły sobie jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Następnie dzieci zaopatrzone w rękawiczki, worki oraz kamizelki odblaskowe wyruszyły na ostrołęckie chodniki sprzątać porozrzucane śmieci. Przedszkolaki były zafascynowane tym, że w tak prosty sposób mogą uczynić świat piękniejszym. Grupa małych bohaterów zwróciła uwagę niejednego przechodnia dając tym samym wzór do naśladowania.

„Sprzątanie Świata – Polska” – to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

„Sprzątanie świata – Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×