eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przedszkole Specjalne SOSW. Tu najmłodsze dzieci rozpoczynają przygodę z nauką [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9752
REKLAMA

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Ostrołęce to placówka kształcąca dzieci i młodzież z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, począwszy od edukacji przedszkolnej kończąc na szkole branżowej czy przysposabiającej do pracy.

Na szczególną uwagę zasługuje Przedszkole Specjalne mieszczące się w strukturach SOSW. Tu najmłodsze dzieci rozpoczynają swoją przygodę z nauką. Okres przedszkolny i wczesnoszkolny to bardzo ważny czas w rozwoju każdego dziecka, a zwłaszcza dziecka borykającego się z niepełnosprawnością bądź jakimś deficytem rozwojowym. Przedszkole przy SOSW to miejsce przychylne dziecku, które już na starcie ma trudniej. To tu dzieci nabywają umiejętności, które są niezbędne w podstawowym funkcjonowaniu na co dzień.

Maluchy uczestniczą w zajęciach edukacyjnych i terapeutycznych przez pięć dni w tygodniu w godzinach 7.30-15.30. Czas wypełniają ciekawe zajęcia w grupach, lub na zajęciach w formie indywidualnej. Każde dziecko objęte jest zajęciami rewalidacyjnymi z logopedą, pedagogiem, terapeutą integracji sensorycznej, psychologiem. Raz w tygodniu uczestniczą w zajęciach logorytmicznych. Dzieci korzystają również z zajęć w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.

W grupach przedszkolnych realizowane są różnego rodzaju projekty i ogólnopolskie programy edukacyjne, między innymi:

  • Mały Miś w świetle wielkiej literatury
  • Gramy zmysłami
  • Bajkowa wyprawa
  • Ogólnopolska kampania ‘Cała Polska czyta dzieciom.”

W tym szczególnym miejscu panuje życzliwa atmosfera sprzyjająca optymalnemu rozwojowi najmłodszych uczniów. Dzieci uczestniczą również w wydarzeniach ogólnoośrodkowych, przez co w naturalny sposób integrują się ze starszymi kolegami i poznają placówkę. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, a każde dziecko traktowane jest w sposób indywidualny. Rodzice maluchów mogą korzystać z konsultacji z nauczycielami czy specjalistami pracującymi z ich dziećmi. Terapeuci i nauczyciele dostępni są również dla osób, które zainteresowane są zapisaniem swojego dziecka do w/w placówki.

Za pośrednictwem sekretariatu (tel. 29 760 22 37) można umówić się na konsultację z wybranym wychowawcą lub specjalistą. Na stronie internetowej SOSW jak również profilu FB udostępniane są wszystkie wydarzenia z bogatego życia przedszkola. Nabór trwa przez cały rok szkolny, a dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego przyjmowane są do przedszkola od 3 roku życia.

Dewizą SOSW jest optymalne przygotowanie dzieci i młodzieży do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie, warto więc skorzystać z takiej możliwości zaczynając edukację już w przedszkolu jednocześnie dając swojemu dziecku szansę na pokonanie trudności i jak najlepszy rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×