2020-03-23T19:53:08+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przepływ informacji o koronawirusie w Ostrołęce i powiecie praktycznie nie istnieje! Starosta interweniuje u wojewody

REKLAMA
3
1
50

Starosta Stanisław Kubeł wystąpił o upoważnienie od wojewody. Chodzi o sprawny przepływ informacji w sprawie koronawirusa, który w obecnej formie pozostawia wiele do życzenia. Przekonaliśmy się o tym m.in. wczoraj, gdy próbowaliśmy potwierdzić wiarygodność informacji o nowych przypadkach zakażeń wśród mieszkańców naszego powiatu.

 O tym, jak ważny jest błyskawiczny przekaz informacji na temat koronawirusa w obecnej sytuacji nikogo przekonywać nie trzeba. W sieci, na antenach ogólnopolskich stacji telewizyjnych i radiowych płyną zewsząd apele o odpowiedzialne zachowanie i rzetelne informowanie służb medycznych o możliwym kontakcie z osobami zarażonymi lub wobec których możemy mieć takie podejrzenie. Każda informacja o nowym przypadku zachorowania w naszym najbliższym otoczeniu jest kluczowa w sytuacji, gdy sami musimy skorzystać z pomocy medycznej.

 Tymczasem w naszym mieście i powiecie ten przepływ informacji jest, delikatnie mówiąc, daleki od ideału. Nad wszystkim nadzór sprawuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrołęce, która zbiera informacje na temat koronawirusa w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. Na swojej oficjalnej stronie internetowej ostrołęcki sanepid publikuje codziennie, około godziny 13:00 dobowy raport zawierający aktualne dane. Znajdziemy w nim takie informacje jak aktualna liczba potwierdzonych przypadków zachorowań, liczbie osób hospitalizowanych, objętych kwarantanną czy nadzorem epidemiologicznym.

 Niestety brak jest w tym raporcie informacji, które mogą być kluczowe w obecnej sytuacji, takich jak np. gmina czy miejscowość, w której wykryto kolejne przypadki zachorowań lub też istnieje większa grupa osób poddanych kwarantannie.

 Dane te PSSE posiada, jednak – jak ustaliliśmy – ze względów proceduralnych nie może przekazać ich dalej, nawet do wiadomości wójtów poszczególnych gmin. Samorządowcy mają związane ręce – jeśli nie wiedzą gdzie, nie mogą ruszyć z pomocą osobom zakażonym, skierowanym do kwarantanny domowej czy objętych nadzorem epidemicznym ani tez zapewnić bezpieczeństwa pozostałym mieszkańcom.

 Temat ten poruszano podczas piątkowego posiedzenia zespołu zarządzania kryzysowego. Okazało się, że PSSE w Ostrołęce nie ma jednoznacznej zgody od wojewody mazowieckiego na przekazywanie tych danych właściwym jednostkom samorządu terytorialnego. Działania zmierzające do usprawnienia przepływu informacji podjął starosta Stanisław Kubeł, który po posiedzeniu wystąpił do WSSE o odpowiednie upoważnienie dla PSSE.

 - Starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, po posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego  20 marca, wystąpił do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie o upoważnienie powiatowej stacji do bezpośredniego przekazywania danych osób objętych nadzorem epidemiologicznym, osób objętych kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego powiatowym oraz gminnym centrom zarządzania kryzysowego, osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia  Covid-19, przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim powiatowym oraz gminnym centrom zarządzania kryzysowego – informuje Magdalena Mrozek Rawa, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

 Problem z otrzymaniem informacji dotyczących koronawirusa mają również dziennikarze – kierownictwo ostrołęckiego sanepidu odsyła nas do rzecznik WSSE, która „obsługuje” wszystkie powiatowe stacje na Mazowszu, w tym także Warszawę. Tu nasze prośby o udzielenie informacji utykają, uniemożliwiając rzetelny, oficjalnie potwierdzony przekaz naszym Czytelnikom. Pragniemy zauważyć, że w naszej codziennej pracy zawsze potwierdzamy i weryfikujemy u odpowiednich źródeł docierające do nas informacje. Nie inaczej jest obecnie – każdy sygnał dotyczący koronawirusa weryfikujemy, by nie wprowadzać Was w błąd i nie rozsiewać tzw. „fake newsów”.

 Decyzję w sprawie udzielenia stosownych zgód dla ostrołęckiego sanepidu podjąć będzie musiał wojewoda mazowiecki, który sprawuje nadzór nad WSSE oraz pośrednio nad PSSE. Czy upoważnienie, o które wnioskował starosta Kubeł, ostrołęcki sanepid otrzyma? Tego dziś nie wiadomo. W najbliższych dniach może się to jednak zmienić, o czym nie omieszkamy poinformować naszych Czytelników.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gaweł, 19:58 23-03-2020,   75%
scyzoryk się w kieszenie otwiera !
odpowiedz   •   oceń :  
~xxx, 20:01 23-03-2020,   69%
@~Gaweł Nawet w takiej chwili robią tajemnicę, ale koleżankom klepią po całym mieście
odpowiedz   •   oceń :  
~xyz, 22:23 23-03-2020,   63%
@~Gaweł Tajemnice ukrywają bałagan.
odpowiedz   •   oceń :  
~F, 23:50 23-03-2020,   63%
@~xyz Teraz się obudziliscie? Teraz? Trzeba było wcześniej reagować
odpowiedz   •   oceń :  
~cxc, 20:11 23-03-2020,   48%
A jaki jest powód nie podawania takich informacji?????
odpowiedz   •   oceń :  
~gość 22, 20:56 23-03-2020,   58%
@~cxc Jest ochrona danych osobowych ,która obowiązuje dalej , o stanie zdrowia nie można informować nikogo obcego takie mamy prawo  - pewnie nikt sobie nie życzy ,żeby informować osoby obce o tym zarażeniu -pomyślmy czy sami byśmy tego chcieli
odpowiedz   •   oceń :  
~UODO, 21:22 23-03-2020,   34%
@~gość 22 Polecam Art. 6 ust. 1 lit. d RODO
odpowiedz   •   oceń :  
~ada, 21:26 23-03-2020,   67%
@~UODO hhehehehehehe i co to m wspólnego ?
odpowiedz   •   oceń :  
~cytaty, 21:28 23-03-2020,   64%
@~UODO TVN: Zachorował proboszcz parafii w Białopolu (woj. lubelskie). Kościół został zamknięty
GP: Pacjent z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem jest w stanie ciężkim – poinformował wojewoda lubelski Lech Sprawka. Od środy zamknięte będą szkoły, przedszkola i ośrodek kultury w gminie Niedrzwica Duża (Lubelskie), w której mieszka chory mężczyzna.
odpowiedz   •   oceń :  
~gość 23, 22:15 23-03-2020,   87%
@~gość 22 sam powiadomiłbym sąsiadów i najbliższe otoczenie że mogę być lub jestem zarażony bo tylko w taki sposób mogę im pomóc
odpowiedz   •   oceń :  
~wt, 07:28 24-03-2020,   59%
@~gość 22 PISaczku to totalna bzdura. Ochrona danych odobowych nie dotyczy podania miejscowaości jak nie podaje się danych pacjenta.
odpowiedz   •   oceń :  
~Matryc, 07:41 24-03-2020,   78%
@~gość 22 TAK BYŚMY CHCIELI!
W TAKIEJ SYTUACJI JAK NAJSZYBCIEJ INFORMOWAĆ WSZYSTKICH!
TYLKO TAKIE SZYBKIE INFORMOWANIE MOŻE ZATRZYMAĆ LAWINĘ!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gosc, 07:59 24-03-2020,   78%
@~gość 22 Ochrona danych to nie w przypadku narazania innych na niebezpieczenstwo ze strony zakazonych.
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan Kowalski z Ostrołęki, 20:14 23-03-2020,   56%
PO to partia oszustów
RUDA ŚWINIA siedzi w Brukseli w kwarantannie
zadzwonił do lekarza, powiedział, że ma gorączke - lekarz kazał 2 tygodnie siedzieć na dup..
I SIEDZI,,,
BEZ TESTÓW Jak Brukselski lekarz powiedział sieć bez testów
ŚWIŃSKI RYJ W KORYTO I SIEDZI CICHO...

Ale  RUDA ŚWINIA Z PO ma telefon
dzwoni do GW i TVN i pluje na POLSKE a tym posowieckim pomiotłom w to graj ,,, że w POLSCE wszystkim testów nie robią..
PLUJ ŚWINI W RYJ

PO TO DNO
PSL TO POMOCNICY PO
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 20:27 23-03-2020,   62%
"20:11

- Musimy mieć pewność, że rząd niczego nie ukrywa i ma strategie walki z wirusem, z której jest się w stanie publicznie rozliczyć. To nie jest polityczna gra, czy kampania. Tu chodzi o życie i zdrowie setek tysięcy ludzi - dodaje Tusk.
20:10

Zdaniem Tuska kraje europejskie stosowały trzy strategie. Pierwsza to brak reakcji jak w przypadku W. Brytanii. Druga to robienie jak największej liczby testów. Trzeci to maksymalna kontrola jak w Polsce, ale mało testów. Tusk sugeruje, że w Polsce powinno robić się więcej testów.
20:02

- Nie gorączkowałem, ale miałem inne symptomy. Za kilka dni będę miał test na koronawirusa - oświadczył Donald Tusk. - Takie są procedury w Brukseli - dodaje"

Chodzi mu o to, by było więcej testów cy więcej testów pozytywnych?

Dlaczego w Brukseli robi się mało testów?
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 20:35 23-03-2020,   50%
I jeszcze to:

"20:26

Zdaniem byłego premiera o organizacji wyborów powinni zdecydować eksperci, a nie politycy.
20:24

Tusk przekonuje, że zorganizowanie wyborów prezydenckich w ustalonym terminie jest złe. Były premier zachęca opozycję i media do naciskania na władze w tej sprawie. - Nie pójdę na wybory jeśli będzie ryzyko zakażenia - deklaruje."

Przecież to się kupy nie trzyma. Polityk uważa, że zorganizowanie wyborów prezydenckich w ustalonym terminie jest złe, i jednocześnie uważa, że tacy jak on nie powinni decydować o tym. Jednocześnie uważa, że politycy powinni decydować w tej sprawie poprzez naciskania na władze.
odpowiedz   •   oceń :  
~gość 2, 21:00 23-03-2020,   69%
@~Jan Kowalski z Ostrołęki Dziś oświadzcył ,że jeszcze kilka dni i będzie miał test można o tym przeczytać tu https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/na-zywo/news-pandemia-koronawirusa-wiadomosci-z-kraju-i-swiata-23-marca-2,nId,4398070
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan Kowalski z Ostrołęki, 22:12 23-03-2020,   61%
@~Jan Kowalski z Ostrołęki każdy już wie że testy na COV 19 wykonuje się właśnie co najmniej po tygodniu kwarantanny
wcześniej nie ma sensu bo i tak nie wykaże, a za za chwile ktoś uznany za zdrowego może być nosicielem i zarażać innych

Oczywiście RUDY udaje głupa
tak jak z amber gold a 800 mln wcięło i ni ma
ale trche ludzi na to, że w Polsce testów się nie robi się złapie
no i TVN i GW ma co cytować jako prawdę oczywisą

zamiast wytłumaczyć ludziom,
że TESTY MAJĄ SENS PO TYGODNIU LUB NAWET 2 OD KONTAKTU Z NOSICIELEM
TAK JAK TO ROBIĄ Z NIM
CZYLI
KWARANTANNA A PO CO NAJMNIEJ TYGODNIU TEST

I teraz albo to całkowity kretyn co nawet nie rozumie co z nim i wokół niego się dziej
albo niemiecki bandyta co ma na celu robić gnój w Polsce

wybór należy do ciebie
NIGDY NIE GŁOSUJ NA NIEMIECKĄ 5 KOLUMNĘ
CZYLI PO I ZSL
odpowiedz   •   oceń :  
~starszak1, 23:00 23-03-2020,   42%
@~tępiciel lemingów Kowalski i tępiciel lemingów - od razu wyjawcie narodowi CAŁĄ, PRZERAZAJĄCĄ PRAWDĘ: epidemia koronawirusa w Polsce jest przez Tuska. Przez 8 lat nic nie zrobił, żeby jej zapobiec.
odpowiedz   •   oceń :  
~starszak1, 23:01 23-03-2020,   25%
@~Jan Kowalski z Ostrołęki A co lepiej głosować na czarna kolumnę? Co za różnica, kto nas dyma?
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 01:56 24-03-2020,   60%
@~starszak1 Siedzieć w Brukseli i wyjawiać Narodowi całą, przerażająca prawdę, że tylko rząd Platformy dałby radę wirusowi. Robiliby więcej testów i na pewno niczego nie ukrywali, to tylko on potrafi ściemniać.

W Polsce są podobne procedury jak w Brukseli.

Żeby było więcej testów, to trzeba mieć więcej ludzi, którym te testy specjaliści zalecają zrobić. Testy robi się, gdy ma się objawy albo parę dni po kontakcie z osobą zarażoną. Po co robić testy zdrowym ludziom? Blokuje się laboratoria niepotrzebną ilością testów.

Uważam, podobnie jak Donald Tusk, że to specjaliści powinni być od decydowania o ilości testów i o przelozeniu wyborów, a nie politycy tacy jak on.
odpowiedz   •   oceń :  
~Barbara, 10:32 24-03-2020,   75%
@~Jan Kowalski z Ostrołęki  Jak można w ogóle tak się wypowiadać ? Przecież ten człowiek to sama nienawiść . Skąd tacy ludzie się biorą ,czy ten człowiek nie może przedstawić swoich racji nie obrażając ludzi  ? Ale teraz ujawnią się wszyscy , którzy mają niecne zamiary itd.....w ciężkich czasach  wysyp uczynnych ludzi ale i tych z przeciwnego bieguna .
odpowiedz   •   oceń :  
~gosc, 15:03 24-03-2020,   0%
@~Jan Kowalski z Ostrołęki twoja czarna kaczka schowała się tchórzliwie w mysiej dziurze
odpowiedz   •   oceń :  
~po to dno, 21:18 24-03-2020,   -
@~starszak1 on Grodzkiemu kazał do Włoch na narty aby to przywieść
to rudy lis ..
wysłał więcej takich...
odpowiedz   •   oceń :  
~ola, 20:17 23-03-2020,   58%
a może i dobrze bo może głupki z PO by kamieniami w ludzi, którzy wrocili z zagranicy do domu rzucali
nie poto przez lata ich PO i ZSL wyganiali aby teraz wracali
szparagów u niemca niema komu wyrywać i szkoda im niemieckiej gospodarki
odpowiedz   •   oceń :  
~adam, 20:18 23-03-2020,   66%
Panie Stanisławie bardzo dobrze, mieszkańcy mają prawo wiedzieć czy w ich miejscowości nie ma osób zakażonych
odpowiedz   •   oceń :  
~gość 22, 21:03 23-03-2020,   50%
@~adam tylko 'Jest ochrona danych osobowych ,która obowiązuje dalej , o stanie zdrowia nie można informować nikogo obcego takie mamy prawo  - pewnie nikt sobie nie życzy ,żeby informować osoby obce o tym zarażeniu -pomyślmy czy sami byśmy tego chcieli''
odpowiedz   •   oceń :  
~Ada, 21:17 23-03-2020,   69%
@~gość 22 Zastanów się  jaka to dana osobowa ? Chodzi o informację jakie miasto jaka gmina. W Tv mówią miejscowości bez problemów ale w naszym regionie jak zwykle wszyscy nabierają wody w usta.
odpowiedz   •   oceń :  
~wer, 21:19 23-03-2020,   50%
@~adam Królowe życia z sanepidu.  Na okłamywaniu mieszkańców jeszcze nikt dobrze nie wyszedł
odpowiedz   •   oceń :  
~UODO, 21:25 23-03-2020,   23%
@~gość 22 Polecam definicję "danych osobowych"
odpowiedz   •   oceń :  
~Dariusz, 20:27 23-03-2020,   69%
Powinni podawac liczbe wykonanych testow w powiecie. To bylo by miarodajne do liczby potwierdzen.
odpowiedz   •   oceń :  
~gość 22, 21:26 23-03-2020,   60%
@~Dariusz przeczytaj ile czasu czeka P.Tusk na test tu jest taka informacja -WAŻNE DLA WSZYSTKICHhttps://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/na-zywo/news-pandemia-koronawirusa-wiadomosci-z-kraju-i-swiata-23-marca-2,nId,4398070
odpowiedz   •   oceń :  
~q, 20:37 23-03-2020,   69%
Skąd gmina ma wiedzieć komu i gdzie ewentualnie pomóc jak nikt nie wie gdzie są chorzy
odpowiedz   •   oceń :  
~Ola, 21:30 23-03-2020,   53%
@~q Dokładnie! Zmarł już człowiek poddany kwarantannie i pozostawiony sam sobie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Darek, 22:21 23-03-2020,   67%
Trzy osoby zarażone i trzy z zagranicy wróciły w naszym powiecie. Narazie zarażenia są głównie u tych wracających. W kraju wygląda to podobnie. Miejmy nadzieję, że uda się zatrzymać rozprzestrzenianie tego wirusa w ciągu dwóch tygodni bo jeśli nie to będziemy mieli sytuację nie do pozazdroszczenia. Wybory dla dobra mieszkańców moim zdaniem powinny się odbyć w późniejszym terminie. Troska o zdrowie Naszych Mieszkańców powinna być w tej trudnej dla Nas chwili najważniejsza. Pozdrawiam serdecznie.
odpowiedz   •   oceń :  
~brawoPiS, 22:22 23-03-2020,   58%
Masek nie ma, testów nie ma, płynów do odkażania nie ma - ale jest PROPAGANDA
odpowiedz   •   oceń :  
~obserwator, 00:37 24-03-2020,   77%
Proszę Was o zastanowienie się, czy gdybyście byli przypadkowo nosicielami koronawirusa, a do zarażenia Was lub Wam najbliższych doszłoby w samolocie, czy na lotnisku, to czy chcielibyście żeby ludzie na portalach pastwili się nad Wami wielką falą hejtu?
Osoby zakażone objęte są troskliwą opieką służb medycznych i jeżeli stan na to pozwala, to przebywają w domach, chorując bardzo często bezobjawowo lub skąpoobjawowo. W przypadku pogorszenia się stanu zdrowia zostaną one zabrane do szpitala i objęte specjalistyczną opieką.
Jeżeli się nie mylę, to sanepid może przetwarzać dane osobowe osób objętych nadzorem i kwarantanną na podstawie przepisów o zwalczaniu chorób zakaźnych.
Natomiast ani sanepid, ani inne służby medyczne nie mogą tych danych przekazywać mediom, albo na przykład Ośrodkom Pomocy Społecznej lub Gminom. Dotyczy to także danych pozwalających na łatwą identyfikację osoby, np pisząc że jest to osoba z małej miejscowości i podając nazwę wioski, gdzie mieszka 100 osób. Jeżeli osoby zakażone, objęte kwarantanną lub izolacją same wyrażą zgodę na przekazanie swoich danych lub same się skontaktują z mediami lub władzami, to wtedy proszę bardzo.
Chorzy bardzo często przebywają z innymi członkami rodziny, którzy są zazwyczaj w kwarantannie i wierzę, że pomagają im znajomi i członkowie rodzin.
Patrząc na to wyczekiwanie na gorące newsy i komentarze na lokalnych portalach robi się niedobrze.
Sugeruję także nie ekscytowanie się tematem koronawirusa, który jest z jednej strony tragedią wielu osób, a z drugiej strony zachorowanie na niego może być podobne do przeziębienia.
Wielki szacunek dla wszystkich pracowników służby zdrowia zaangażowanych w walkę, ratownicy, lekarze, pielęgniarki... jesteście niesamowici.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 06:19 24-03-2020,   56%
@~obserwator Panie Starosto, jeśli pan lub ktoś z pana rodziny, to niech pan powiadomi powiatowe i gminne centra kryzysowe:

" - Starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, po posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego  20 marca, wystąpił do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie o upoważnienie powiatowej stacji do bezpośredniego przekazywania danych osób objętych nadzorem epidemiologicznym, osób objętych kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego powiatowym oraz gminnym centrom zarządzania kryzysowego, osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia  Covid-19, przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim powiatowym oraz gminnym centrom zarządzania kryzysowego – informuje Magdalena Mrozek Rawa, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Ostrołęce."
odpowiedz   •   oceń :  
~uuu, 07:30 24-03-2020,   53%
@~tępiciel lemingów Czemu PIS nic nie robi? Wojewoda zaspał?
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 10:31 24-03-2020,   75%
@~uuu Jesteś zarażony, to natychmiast powiadom starostę. Ja nie mam takiego obowiązku.

"Jeśli wracasz z regionu, gdzie występuje koronawirus i masz objawy choroby lub miałeś kontakt z osobą zakażoną, powiadom telefonicznie o tym stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Oddział obserwacyjno-zakaźny w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce:
REKLAMA
- kierownik oddziału: tel. (29) 765-12-54,

- pielęgniarka oddziałowa: tel. (29) 765-12-37,

- pokój lekarski: tel. (29) 765-12-63,

- sekretariat: tel. (29) 765-12-55.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrołęce:
- tel. (029) 769-12-95, (029) 769-14-73, (029) 764-35-74,

- telefon alarmowy: 604 754 201.

Infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia dotycząca postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem:
- 800-190-590.

Sprawdzone informacje na temat koronawirusa znajdziesz na stronie internetowej https://www.gov.pl/koronawirus."
odpowiedz   •   oceń :  
~Warsiawiak, 05:52 24-03-2020,   67%
Nie podają bo wszystkie wiesniaki z ostrołęki by furmankami zjechali się pooglądać.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gosc, 08:04 24-03-2020,   78%
I to jak najszybciej informowac ludzi o zakazonych i podejrzanych.tu chodzi o zdrowie i zycie innych osob
odpowiedz   •   oceń :  
~Gosc, 09:38 24-03-2020,   67%
Czartoryski staroście nic nie przekazuje? A tak razem scenę polityczna i w firmach razem ludzi zwalniali a pisiorkow zatrudniali,elektrownie budowali oj lich wyszedł na tej znajomosci starosta s teraz szuka informacji
odpowiedz   •   oceń :  
~Gosc, 09:41 24-03-2020,   67%
Starosta z rezerwy kryzysowej powinien dać jak marszałek Struzik na epidemie ale pewnie kasa tak wyglada jak pisowski budzet
odpowiedz   •   oceń :  
~Cenzura dziala, 10:11 24-03-2020,   100%
Wczoraj widziałem komentarz,że starosta wręcza się rzecznikiem starostwa 
Że stworzono jakieś nowe stanowisko  rzecznika 
Że może się komuś nalezalo za zasługi? 
Za jakie zasługi? 
Że biurokracją ma się coraz lepiej. 
Dziś komentarza nie ma 
Ktoś się wstydzi?
Publicznymi pieniędzmi wzrastać. Wstyddopadk?
Chyba ktoś ma cos na sumieniu skoro wstyd dopadł
Chyba za długo na tym stołku.  Zbyt długo piastowane stanowisko ?'
odpowiedz   •   oceń :  
~Genek, 10:41 24-03-2020,   60%
To proste, bo Samorządem Województwa Mazowieckiego rządzą PO-PSL. To te partie mają w swoim sposobie rządzenia właśnie nie informowanie ludu o wszystkim: Lud mniej wiedzący, lud głupszy łatwiejszy do manipulowania.
odpowiedz   •   oceń :  
~obywatel, 11:21 24-03-2020,   100%
A vice zajmuję się pilnowaniem kurnika a kryzys wirusa ma gdzieś z tyłu
odpowiedz   •   oceń :  
~do vice, 11:31 24-03-2020,   -
Cały czas mu koko w głowie
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń