eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przeprawa zastępcza w nowym roku

REKLAMA
zdjecie 9604
REKLAMA
Posłuchaj
Przeprawa zastępcza przez rzekę Narew w Ostrołęce przechodziła niedawno testy obciążeniowe. Znamy już wyniki próby i wiemy też, że most nie zostanie otwarty w 2017 roku.

Na przeprawę zbudowaną przez inowrocławskich żołnierzy wjeżdżały samochody ciężarowe o wadze do 32 ton. Początkowo wykonywano pomiary bez obciążenia, później na most wjechały ciężarówki, a następnie na każdej z nitek wykonano postój czterech obciążonych aut ciężarowych.

- Próby przeszły dobrze, wyniki są zgodne z normami przewidywanymi dla tego typu konstrukcji. Najbliższe dni to uzyskanie wszelkich wymaganych pozwoleń przed uzyskaniem zgody na eksploatację mostu (straż pożarna, sanepid itp.),  trzeba jeszcze pomalować pasy, dokończyć oznakowanie i oświetlenie. To do końca roku. Most dla ruchu zostanie otwarty w nowym roku, do tego czasu wystąpiliśmy o przedłużenie czasu korzystania ze starego mostu - poinformował nas Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ostrołęki.

Zgodnie ze wstępnym harmonogramem, prace przy przeprawie miały zakończyć się 20 grudnia. Pozostaje mieć nadzieję, że na początku 2018 roku przeprawa zastępcza w końcu będzie dostępna, a wtedy będzie można zająć się remontem starego mostu na Narwi.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 9604
Kalendarz imprez
lipiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
 6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
 13  14  15  16  17  18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24  25  26
 27  28  29  30  31  1  2
×