zdjecie 7501
zdjecie 7501
zdjecie 7501
2021-08-14T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przewodnicząca zarządu osiedla: Jesteśmy pomijani! Prezydent: Nie jesteście

REKLAMA
REKLAMA
2
2
43

Przewodnicząca zarządu osiedla Traugutta w piśmie do prezydenta Ostrołęki zapytała, jakie inwestycje władze miasta zamierzają realizować na osiedlu w 2021 roku. - Z tego co obserwujemy na innych osiedlach można odnieść wrażenie że nasze osiedle jest pomijane - napisała. Prezydent Ostrołęki zaprzeczył tej tezie.

- Odnosząc się bezpośrednio do spraw poruszanych na zebraniach Rady Osiedla Traugutta oraz potrzeb, sygnalizowanych przez mieszkańców, niniejszym pismem Zarząd Rady Osiedla Traugutta zwraca się z zapytaniem: Co z poniższych wymienionych punktów zostanie zrealizowane w 2021 r. na osiedlu Traugutta? Z tego co obserwujemy na innych osiedlach można odnieść wrażenie że nasze osiedle jest pomijane!!! - napisała we wniosku do prezydenta Ostrołęki przewodnicząca zarządu osiedla Traugutta Katarzyna Stryjewska.

Przypomniała też postulaty rady osiedla:

 • Zamontowanie na odcinku ul. Zwycięzców od numeru 24 wzwyż (od skrzyżowania z ul. Podchorążych do ul. Chomicza) progów spowalniających. Na tych ulicach kierowcy nagminnie przekraczają prędkość.
 • Wybudowanie na ul. Filochowskiego „Sana" na wysokości placu zabaw oraz przy skrzyżowaniu z ul. 22 Lipca podniesionych przejść dla pieszych. Kierowcy poruszają się tam z dużą prędkością narażając przechodniów oraz bawiące się dzieci na niebezpieczeństwo.
 • Wymianę chodnika na ul. Podchorążych, ul. 22 Lipca.
 • Zamontowanie fotokamery lub kamery przy placu zabaw, który znajduje się przy ul. Filochowskiego „Sana". Wieczorami na placu zabaw odbywają się libacje alkoholowe oraz nocna porą noclegownia dla bezdomnych.
 • Wykonanie ulicy Czeczotka, Ciasnej, Żuławska
 • Zamontowanie znaków informacyjnych z informację o numeracji poszczególnych odcinków ulic na całym osiedlu - nasze osiedle ma uliczki dzielone na odcinki skrzyżowaniami z ul. Czeczotka i z ul. Podchorążych co zaburza orientację osobom przyjezdnym oraz oznakowanie ulicy Chomiczej gdyż brak jest jej nazwy.
 • Przerobienie pasów zieleni na ulicy Podchorążych i Filochowskiego „Sana" na miejsca parkingowe.
 • Zamontowanie latarni lub dodatkowego oświetlenie wzdłuż ulicy 22 lipca gdyż po zmroku jest tam bardzo ciemno.
 • Utwardzenie płytami drogowymi dojazdu do garaży szeregowych na ulicy Zwycięzców.
 • Postawienie drugiej tablicy ogłoszeń na potrzeby Rady Osiedla, zlokalizowanej na rogu ul. Kickiego oraz ul. Kurpiowskiej (przy płocie I Liceum Ogólnokształcącego).
 • Poprawienie elewacji budynku, który stoi na granicy placu zabaw przy ul. Filochowskiego "Sana" należącego do prywatnego przedsiębiorcy, która została zniszczona przez grające na boisku dzieci.

Pismo doczekało się już reakcji władz miasta.

- W odpowiedzi na Pani pismo dotyczące spraw poruszanych na zebraniach Rady Osiedla Traugutta informuję, że osiedle Traugutta nie jest pomijane przy realizacji inwestycji, a Miasto Ostrołęka wykonuje zadania zgodnie z przyjętym budżetem na rok 2021 w ramach posiadanych środków finansowych - odpowiedział prezydent Łukasz Kulik.

REKLAMA
zdjecie 7501
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×