2018-08-31T18:02:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przewoźnicy idą na współpracę. Wkrótce poznamy rozkład jazdy autobusów

REKLAMA
REKLAMA
2
0
28

Wielu lokalnych przewoźników zapowiada współpracę z firmą Gabriella - dzierżawcą dworca PKS w Ostrołęce. W ostatnich dniach odbyło się wiele spotkań, na których zapadły ważne decyzje. Rozkład jazdy autobusów poznamy najpóźniej jutro.

Przypomnijmy, firma Gabriella od tygodnia administruje dworcem autobusowym w Ostrołęce, po tym jak umowę z właścicielem zerwała firma Polonus. We wtorek odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy Gabriella z lokalnymi przewoźnikami. Jak mówi nam właścicielka firmy Karolina Lendzioszek, rozmowy były owocne.

- Bardzo dużo lokalnych przewoźników wyraziło chęć współpracy. Są otwarci na otwieranie nowych linii. Mamy już zapewnione trasy na Ostrów Mazowiecką, Lelis. Baranowo, Pasieki, Goworowo czy najnowsza umowa - na Przasnysz. Rozmawiamy też z przewoźnikami, prowadzącymi kursy dalekobieżne - wyjaśnia.

Jak podkreśla dzierżawca dworca PKS, jeszcze dziś będzie znana część rozkładu jazdy. Pełen rozkład będzie jutro udostępniony na dworcu autobusowym.

Ważną kwestią jest także handel w okolicach dworca. Karolina Lendzioszek wyjaśnia, że dziś odbywała rozmowy z poddzierżawcami, a prawdopodobnie jutro dojdzie do podpisania umów. Sklepy nie znikną z terenu dworca PKS.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Co na to PiS?, 19:28 31-08-2018,   80%
Nic nie stało i nie stoi na przeszkodzie, aby rząd PiS z nadwyżek w budżecie dał nam pieniądze na nowy dworzec PKS już 3 lata temu, a narodowy przewoźnik Polonus stworzył swój oddział w Ostrołęce. Jeżeli ktoś liczy, że prywatne podmioty lub firmy rozwiążą problemy z komunikacją poza miejską mieszkańców za urząd miasta po prostu się myli.

Nadszedł chyba najlepszy czas, aby pozyskać środki na rozwój miasta, gdy przychylny aktualnemu prezydentowi rząd nie wie co robić z pieniądzmi. Nie po to my mieszkańcy w najtrudniejszych dla miasta chwilach głosujemy od lat na PiS, aby miasto nie posiadało własnego dworca autobusowego, trzeciego mostu, specjalnej strefy ekonomicznej , nowych inwestorów, zakładów pracy i fabryk, bezpośrednich połączeń kolejowych ze stolicą. Czy maksymalne ambicje lokalnych polityków przy władzy od ponad 15 lat to rozkopanie paru ulic i oczyszczenie portu z mułu?

Dlatego tych co chcą utrzymać stołki ponownie zapraszam do działania, gdyż czasu zostało niewiele do wyborów.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 23:41 31-08-2018,   23%
@~Co na to PiS? Nic nie stało na przeszkodzie aby rząd przekazał nieodpłatnie  PKS samorządowi Mazowsza, zamiast sprzedawać w 2010 roku firmie Mobilis. Jeśli liczyli, że prywatne podmioty podmioty lub firmy rozwiążą problemy z komunikacją pozamiejską, to rząd po prostu się mylił. Inaczej się stało w Łomży, tam rząd przekazał PKS sejmikowi podlaskiemu nieodpłatnie, a w 2015 dworzec miastu Łomża. Dlaczego u nas tak nie było? Dlaczego miasto nie posiada własnego dworca autobusowego, trzeciego mostu, specjalnej strefy ekonomicznej, nowych inwestorów, zakładów pracy, nowej elektrowni i fabryk, bezpośrednich połączeń kolejowych ze stolicą? Czy maksymalne ambicje lokalnych polityków przy władzy przez 8 lat rządów PO i PSL to stopowanie tego wszystkiego? Dlatego mamy popierać tych, co chcą otrzymać stołki?
odpowiedz   •   oceń :  
~Oszukany, 06:50 01-09-2018,   80%
@~tępiciel lemingów Przypomnę, że od 3 lat rządzi PiS, a co obiecywali mieszkańcom w wyborach? Brak dworca, brak mostów, brak dróg i ulic, brak zakładów pracy i fabryk, że młodzi ludzie masowo wyjeżdżają z Ostrołęki do innych miast za pracą. Spytaj, więc swoich kolegów partyjnych dlaczego Łomża, Siedlca i inne miasta zarządzane przez PiS rozwinęły się, a w Ostrołęce coraz większa bieda z nędzą. Na opluwaniu PO i PSL daleko nie zajedziecie, gdyż to wy teraz rozdajecie pieniądze. Jak się nie znajdą fundusze dla Ostrołęki to niech koledzy partyjni szukają wam stołków w Łomży czy Siedlcach.
odpowiedz   •   oceń :  
~normalny, 08:20 01-09-2018,   82%
@~tępiciel lemingów Bardzo dobrze, że dzięki rządowi w 2010 roku kościół odzyskał swoją ziemie i dostał dzierżawce, co pomogło w funduszach i odbudowie kościoła w Ostrołęce.  Mamy 2018 rok, a PiS nic nie robi w sprawie dworca PKS. PiS wszystko może, a nie mogą wyłożyć groszy na nowy dworzec. Jak lokalni politycy z PiS nic nie mogą zrobić, aby powstał dworzec PKS to nie ma co na nich głosować. Jak stracą ciepłe posadki to zaczną zdobywać fundusze, aby odzyskać stołki. Niech miasto odpocznie od tych ludzi co są przy władzy od ponad 15 lat. Jak stracą kontrole nad miastem to PiS znajdzie szybko młodszych i lepszych, a i kasa będzie.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 09:23 01-09-2018,   18%
@~Oszukany Przypomnę, że od 3 lat zaczęto nam przyznawać o wiele więcej funduszy z zewnątrz. Dobra zmiana spowodowała, że dostaliśmy pierwszą schetynówkę.
Spytaj swoich kolegów partyjnych dlaczego u nas było tak:
nowa elektrownia - STOP
remont torów do miasta - STOP
PKS - SPRYWATYZOWAĆ
nowy most i obwodnica -STOP
schetynówka - NIE PRZYZNAJEMY
Via Baltica - OBOK
remont mostu - TYLKO 50%
to dlatego młodzi ludzie masowo wyjeżdżają z Ostrołęki do innych miast za pracą.
Spytaj ich też, dlaczego w innych miastach rządzonych przez PiS można było przyznawać fundusze z zewnątrz? Nie znalazły się fundusze dla Ostrołęki, więc Twoi koledzy partyjni stracili stołki.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:34 01-09-2018,   79%
@~tępiciel lemingów Nie spinaj się partyjniaku z PiS wybudowaliście kładkę tymczasową, a nie skorzystaliście z programu rządowego Mosty dla regionów gdzie wasz rząd PiS dopłaca 80%. O ile zrozumiałe jest, że za rządów PO-PSL mogliście zwalać winę na opozycje to teraz śmiać się chce jak widać te wasze inwestycje. Rozkopanie paru ulic i odmulenie portu nie wystarczy, aby wygrać wyborów. Co Ci przeszkadza, że za PO-PSL oddano ziemie kościołowi i czerpał zyski z wynajmu swojej ziemi? Dlaczego do dziś nie powstał dworzec PKS  i nie jest zarządzany przez urząd miasta? Dlaczego
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 09:40 01-09-2018,   18%
Nie spinaj się partyjniaku z antyPiS. Na most dostaliśmy 100%. Nareszcie widać dobrą zmianę.

Dlaczego nie oddano nieodpłatnie PKS samorządowi? To dlatego nie powstał dworzec, bo PKS był sprywatyzowany. To dlatego dworzec nie jest zarządzany przez urząd miasta.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:52 01-09-2018,   83%
@~tępiciel lemingów Zamiast nowego mostu z programu Mosty dla regionów mamy kładkę tymczasową za pieniądze mieszkańców, a stary most remontuje sobie Energa, więc od rządu nic nie dostaliśmy. Ależ Polonus (to dawny PKS) chciał u nas działać i zapewnić wszystkie przejazdy, ale miasto nic nie zrobiło, aby uregulować sprawę z dworcem PKS. Zgodnie z ustawą to miasta i gminy mają przewoźnikom i mieszkańcom zapewnić dworce, wiaty i przystanki, a nie prywatne firmy.  Co Ci przeszkadza, że za rządów PO-PSL oddano ziemie kościołowi i czerpał zyski z wynajmu swojej ziemi, a nie do miasta?
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 10:15 01-09-2018,   17%
Zamiast nowej obwodnicy i nowego mostu mamy remont mostu za pieniądze w 100% z zewnątrz.

Polonus chciał u nas działać, ale powiat i okoliczne gminy nic nie zrobiły. Zgodnie z ustawą organizację transportu na terenie województwa i miedzy województwami zapewnia samorząd województwa.  Zgodnie z ustawą gminy mają zapewnić dworce tylko w tym przypadku, jeśli są ich właścicielami lub zarządzającymi. A nie mogą tego robić dla prywatnych firm. Dobrze, że nie rządzisz. Dobrze, że oddano ziemię właścicielowi i przestano czerpać zyski z cudzej własności.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:47 01-09-2018,   83%
@~tępiciel lemingów Czy w mieście brakuje ziemi pod nowy dworzec PKS? Czy rząd nie ma pieniędzy w budżecie na takie cele? Miasto ma wystarczająco dużo ziemi, a rząd PiS wszystkim rozdaje pieniądze ( wystarczy spojrzeć na Łomże, Siedlce i innych). Czyli dworzec dawno można było by wybudować i zarządcą byłoby miasto, stworzyłoby miejsca pracy i podnajęło lokale oraz czerpało zyski. Dlaczego nikt nic nie zrobił jak problem jest od kilku lat? Transport był zapewniony przez państwowego przewoźnika Polonus (dawny PKS), który u nas chciał otworzyć swój oddział, stworzyć miejsca pracy i podatki, ale zrezygnował, gdyż urząd miasta nie zapewnił im dworca PKS spełniającego odpowiednie warunki techniczne i bezpieczeństwo. Ratusz miał obowiązek dogadać się z prawowitym właścicielem ziemi (kościołem), wynająć, wyremontować i stać się zarządcą dworca lub wybudować nowy dworzec na swoich gruntach, a tego nie zrobił przez co mieszkańcy stracili wiele połączeń autobusowych z regionem.  Co do mostów, zamiast przeprawy tymczasowej za które zapłacił w 100% budżet miasta (czyli mieszkańcy) z środków rządowych mógłby powstać piękny nowy most z programu "mosty dla regionów" 80% finansowania czyli nawet 60-80 milionów, a nic nie dostaniemy. Stary most został wyremontowany za pieniądze elektrowni, a to takie minimum za zatruwanie miasta od kilkudziesięciu lat. Czyli w tej chwili nic od rządu nie otrzymaliśmy, więc co robią z tym przez nas wybrani politycy PiS? Dlaczego nasze miasto dostaje tak mało środków z zewnątrz? Dlaczego rząd nie inwestuje w Ostrołękę i region? Dlaczego nie tworzy się specjalnych stref ekonomicznych, aby powstały zakłady pracy i fabryki? Młodzi ludzie muszą opuszczać miasto, nie zakładają rodzin i tu nie wracają, bo po co? Gdy nie ma pracy, mostów, dworców  i dróg. Jeżeli ty z kolegami partyjnymi nie potraficie rządzić miastem, to może trzeba rządy oddać w ręce młodszych, którzy zdobędą pieniądze na rozwój miasta. Młodzi z PiS powinni zacząć działać, gdyż starzy wyjadacze myślą tylko o stołkach, premiach i nagrodach, a obietnice? Kto by pomyślał, że w zaledwie 3 lata po wygranych wyborach Ostrołęka zostanie bez komunikacji autobusowej i odcięta od regionu, bez możliwości rozwoju, zadłużona na rekordową sumę, a aktualnie rządzący politycy w mieście, uważają, że rozkopanie paru ulic i pogłębienie portu wystarczy, aby wygrać po raz kolejny wybory. Podwyższajcie sobie wypłaty, nagrody czy premie, po obsadzajcie stołki, ale macie budować nasze miasto, przyciągać zakłady i fabryki , odnawiać osiedla, budować mosty, dworce, drogi i ulice, gdyż mieszkańcy tego oczekują, po to zostaliście wybrani, a nie aby biadolić o PO-PSL i innych tematach zastępczych. Mieszkańcy mają mieć zapewnioną komunikacje w mieście i ze światem, bezstresowe dojazdy do pracy, szkoły czy lekarza, zapewnioną opiekę zdrowotną i dostęp no edukacji, za to bierzecie bardzo duże pieniądze, więc do roboty.
odpowiedz   •   oceń :  
~???, 11:26 01-09-2018,   78%
@~Co na to PiS? Mamy koniec 2018 rok i co robi PiS, aby nie było tak jak za PO? Zamiast budować dworzec PKS oddali sprawę w ręce prywaciarzy, którzy zatrzymają tylko co im się podoba, a resztę zlikwidują. Rządzący obiecali nam, że wszystko co zostało sprzedane wróci do Polaków i dlaczego nic nie robią?
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 12:34 01-09-2018,   19%
@~??? Gdzie byłeś gdy rządzący oddawali sprawę PKS w prywatne ręce?
odpowiedz   •   oceń :  
~aaa, 12:53 01-09-2018,   83%
@~tępiciel lemingów Głosowałem na opozycje, ale popełniłem błąd. Tyle naobiecywali, i tylko sobie wypłacają gigantyczne wypłaty, premie i nagrody, a miasto to ruina.  W wyborach pożałują.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:06 01-09-2018,   80%
@~tępiciel lemingów xDDDD UWAGA UWAGA MAMY TUTAJ DEBILA ROKU
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 19:16 01-09-2018,   24%
d**** roku to chce budować dworzec prywatnym firmom.
odpowiedz   •   oceń :  
~nauczyciel, 09:23 02-09-2018,   40%
@~tępiciel lemingów Polonus jest państwowy, a dworzec autobusowy ma być własnością miasta i służyć mieszkańcom, więc gdzie te prywatne firmy? Większych bzdur nie widziałem. Wybaczam, gdyż bardzo prości ludzie z małej wioseczki, nie mający wykształcenia, nie znający prawa często nieświadomie powielają takie kłamstwa.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 09:43 02-09-2018,   24%
@~nauczyciel No to niech Polonus przekaże miastu dworzec. Miasto nie prowadzi komunikacji dalekobieżnej.

"Do zadań własnych gminy w zakresie publicznego transportu zbiorowego od 1 marca 2011 r. należą budowa, przebudowa i remont:

● przystanków komunikacyjnych oraz dworców, których właścicielem lub zarządzającym jest gmina, "

Na razie miasto nie jest właścicielem lub zarządzającym dworcem, więc według prawa nie może zajmować się dworcem. Jesteś z małej wioseczki i nie znasz prawa.
odpowiedz   •   oceń :  
~podróznik, 12:57 02-09-2018,   86%
@~tępiciel lemingów Na wynajem dworca nie ma w kasie miast, ale miliony na nagrody i premie są. Co za gospodarność prezydenta? ale to przecież nie ze swoich tylko publicznych. Ci którzy chcą dworca zapraszam do wyborów, wiadomo na kogo w mieście nie głosować, gdyż Ci co rządzą nic nie mogą. Śmiech na sali.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 14:10 02-09-2018,   17%
@~podróznik Dlaczego prezydent ma wynajmować dworzec za kasę miasta? Nie jest obowiązany do organizacji komunikacji w powiecie. Starosto, gdzie jesteś?
odpowiedz   •   oceń :  
~prawnik, 15:09 02-09-2018,   75%
@~tępiciel lemingów Wynajmujący dworzec nie organizuje komunikacji, tylko zarządza dworcem, a Starosta nie może zarządzać dworcem w Ostrołęce tylko prezydent miasta. Czegoś nie rozumiesz, gdyż nie da się prościej.

Prezydent miasta lub wójt zarządza dworcem na terenie swojego miasta lub gminy
Przewoźnik organizuje rozkład jazdy i komunikacje

nie ma tu żadnej roli dla starosty
odpowiedz   •   oceń :  
~Zabrodziak, 20:24 31-08-2018,   62%
do tego śmiech na cały świat, że most pontonowy wylali asfaltem buahaha i zdziwienie, że pęka... dziwne jakby nie pękał
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:04 31-08-2018,   65%
@~Zabrodziak Ty sam jesteś pontonowy:) Widziałeś tam jakiś ponton? Chyba, że w Zabrodziu macie jakieś dziwne pontony, skręcane z metalowych profili:)
odpowiedz   •   oceń :  
~Wkurzony, 21:20 31-08-2018,   0%
DENERWUJE MNIE TA REKLAMA LOMZYNSKIEJ PIEKARNI NA DWORCU PKS, TYCH ŁOMOW TAK DUŻO W OSTROLECE, ŻE CHYBA NIEDLUGO MI Z KIBLA BĘDĄ WYSKAKIWAC!!!!!!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:37 31-08-2018,   25%
@~Wkurzony To jak ci który wyskoczy z kibla wal go z tego pustego uba. Tylko kibla nie rozwal bo gdzie ty matole bedziesz wtedy sikał.?
odpowiedz   •   oceń :  
~Wkurzony, 10:14 01-09-2018,   100%
WKURZYLEM GOŚCIA Z LOMZYCY, HA, HA, HA, HA, HA, HA, HA, HA, HA, HA, HA, HA, HA, HA, HA, HA, HA, HA, HA, HA, HA, HA, HA, HA, HA, HA, HA!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 00:59 02-09-2018,   100%
@~Wkurzony Azebyś ty był choć z ostrołęki. I tak wiadomo, że pochodzisz z jakiejś wsi koło ostrołęki. Zapytaj matki z kąt jest, ciotuniu.
Ps. Jestem z oki ha, ha, ha. Deciku.
odpowiedz   •   oceń :  
~ja, 20:18 02-09-2018,   -
"z kąt jest"... zostaw komputer, kup słownik...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:44 02-09-2018,   -
@~ja Tak zrobię.
Pozdrawiam.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31  1  2  3  4  5  6