eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Przez ponad pięć godzin strażacy walczyli z pożarem lasu w Nakłach pod Ostrołęką

REKLAMA
zdjecie 5661
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstrołęka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 5661
7 zastępów strażackich przez ponad 5 godzin gasiło wczoraj pożar lasu w miejscowości Nakły (gmina Olszewo-Borki). Spaleniu uległo około 1,5 hektara ściółki leśnej.

We wtorek, 14 czerwca o godzinie 12:27 zgłoszono pożar lasu w Nakłach pod Ostrołęką. Do akcji gaśniczej zadysponowano łącznie 7 zastępów zarówno państwowej jak i ochotniczej straży pożarnej. W trwające ponad 5 godzin działania zaangażowano OSP Dobrołęka, Nowa Wieś Zachodnia, Olszewo-Borki, Stepna Stara i JRG PSP Ostrołęka.

Spaleniu uległa ściółka leśna na powierzchni około 1,5 hektara. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez nieznaną osobę.

Kalendarz imprez
czerwiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30  1  2  3  4  5
×