eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Przez Tymoteusza runął budynek pod Ostrołęką

REKLAMA
ot. eOstroleka.plot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Wichura towarzysząca niżowi nazwanemu "Tymoteusz", która przetaczała się wczoraj przez nasz region przyczyniła się do zawalenia drewnianego budynku gospodarczego w miejscowości Zabiele w pobliżu Ostrołęki. Uszkodzony obiekt znajdował się bezpośrednio przy ruchliwej drodze, gdyby runął na jezdnię, doszłoby do tragedii.

O uszkodzonej gwałtownym wiatrem ścianie budynku w miejscowości Zabiele (gmina Rzekuń) straż pożarna została powiadomiona około godziny 18:30. Na miejsce zadysponowano trze jednostki strażackie z Ostrołęki, Rzekunia i Zabiela. Po dojechaniu na wskazany w zgłoszeniu adres okazało się, że zawaliła się jedna ze ścian szczytowych drewnianego budynku gospodarczego krytego eternitem. Budynek od dawna nie był używany.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu, przeszukaniu budynku pod kątem osób poszkodowanych. Wewnątrz uszkodzonego pustostanu nikogo nie odnaleziono. Z uwagi na to, że budynek znajdował się bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej a jego uszkodzona konstrukcja groziła zawaleniem się na jezdnię, konieczne było rozebranie części budynku.

- informuje aspirant Piotr Socha z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Ostatniej doby niż Tymoteusz przyczynił się także do kilku innych interwencji strażackich związanych z usuwaniem skutków nawałnicy. Działania strażaków polegały na usuwaniu powalonych drzew i zabezpieczaniu zerwanych linii energetycznych.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20 dk21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×