eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przy Psarskiego progów zwalniających nie będzie

REKLAMA
zdjecie 1901
REKLAMA

Przy ulicy Psarskiego w Ostrołęce nie będzie progów zwalniających, o co wnioskował radny Piotr Wierzba. Powód? "Trudne warunki terenowe".

"Zwracam się z prośbą o zainstalowanie progów zwalniających na ulicy dra Józefa Psarskiego na wysokości bloków nr 12, 14, 15, 18 i 20" - napisał w interpelacji do prezydenta Ostrołęki radny Piotr Wierzba.

- Po wyremontowaniu tej ulicy wspomniana lokalizacja stała się miejscem niebezpiecznym, kierowcy nie przestrzegają ograniczenia prędkości, a jest to teren gdzie są osiedlowe sklepy do których przychodzą osoby starsze oraz dzieci. Na tym terenie konieczne jest ustabilizowanie sytuacji w ruchu drogowym poprzez zainstalowanie progów zwalniających. Wprowadzenie takiego rozwiązania spowoduje, że kierowcy staną się ostrożni i będą zachowywać się bardziej racjonalnie, a dla poruszających się tam starszych osób oraz dzieci zostanie zapewnione bezpieczeństwo. Zwracam uwagę, że przy sklepie doszło do kolizji samochodu z małoletnim rowerzystą i o mało co doszłoby do tragedii. W związku z tym zwracam się w imieniu własnym a także mieszkańców osiedla o pozytywne rozpatrzenie mojej interpelacji - wskazał radny Wierzba.

Prośba radnego odrzucona. Progów nie będzie. Dlaczego?

Decyzja już zapadła - progów zwalniających przy Psarskiego nie będzie.

- Komisja negatywnie zaopiniowała wprowadzenie progów na ulicy dr. Józefa Psarskiego ze względu na warunki terenowe panujące na tej ulicy tj. wąska jezdnia o szerokości ok. 3,5m, liczne skrzyżowania i zjazdy oraz wyznaczone miejsca postojowe - wskazał prezydent Ostrołęki.

Zwrócono natomiast uwagę na konieczność profilaktyki mieszkańców na temat bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przy Psarskiego wyznaczone są przejścia dla pieszych, po których powinni poruszać się piesi i nie przekraczać jezdni w niedozwolonych miejscach.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×