2019-09-05T14:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Przycisnął mężczyznę autem do ściany sklepu. Policja publikuje ZDJĘCIA

REKLAMA
zdjecie 2320
zdjecie 2320
REKLAMA
2
0
4
Policja opublikowała zdjęcia ze zdarzenia, do jakiego doszło pod jednym ze sklepów w Rzekuniu. Młody mężczyzna został przyciśnięty do ściany przez kierującego autem. 
 
Zdarzenie miało swój początek w nocy z soboty na niedzielę w ubiegły weekend. Według osoby zgłaszającej pod jednym ze sklepów przy ul. Ostrowskiej kierujący samochodem młody mężczyzna przycisnął do ściany 18-latka, po czym porzucił auto i pomimo próby zatrzymania go przez świadków zdarzenia uciekł. Poszkodowany w wyniku zdarzenia trafił do szpitala.
 
Na miejscu już po kilku minutach byli ostrołęccy policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie i rozpoczęli poszukiwanie sprawcy tego zdarzenia, w które włączył się przewodnik z psem tropiącym.
 
Już kilka godzin później podejrzewany o popełnienie tego zdarzenia został zatrzymany przez dzielnicowego z terenu gminy Rzekuń. Okazał się nim 23 – letni mieszkaniec naszego powiatu, był trzeźwy. Została od niego pobrana krew do badań na zwartość narkotyków. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada w ogóle prawa jazdy.
 
Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Prewencji.
 
- Przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę samochodu czy też innego pojazdu mechanicznego bez wymaganych uprawnień. Nie chodzi jedynie o konsekwencje prawne i karę orzekaną za tego typu zachowanie, lecz również o aspekt typowo ludzki. W opisanej wyżej sytaucji od razu widać, że niewiele brakowało, aby doszło do ogromnej tragedii. Wiele osób w naszym kraju w takich sytuacjach poniosło smierć lub doznało długotrwałego kalectwa. Nikt z nas nie chce, aby na miejscu osoby poszkodowanej znalazł się ktoś z naszych bliskich. Dlatego ważne jest, aby nie popełniać tego typu błędów. Jazda po alkoholu i jazda bez uprawnień jest prawnie zabroniona - mówi podkom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.
REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14 dk15 dk16  17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×