2014-07-28T07:35:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przywrócą ruch kolejowy na trasie Ostrołęka-Szczytno?

REKLAMA
fot. sxc.hu

Z inicjatywy Stowarzyszenia Towarzystwo Dróg Żelaznych w Ostrołęce oraz starosty Powiatu Ostrołęckiego  Stanisława Kubła zostało zorganizowane spotkanie, w którym wzięło udział grono osób zainteresowanych infrastrukturą kolejową.

Uczestniczyli w nim przedstawiciele Zakładu Linii Kolejowych w Siedlacach, Towarzystwa Dróg Żelaznych, Urzędu Miasta w Ostrołęce, urzędów gmin w Goworowie, Rzekuniu, Baranowa, Długosiodle oraz Zarządu Dróg Powiatowych w Ostrołęce.

Podczas spotkania dyskutowano również na temat uzgodnień przebiegu budowy drogi Ostrołęka- Wyszków na odcinku Pasieki- Przetycz. Rozmowy dotyczyły przejazdów kolejowych oraz ich wspólnego finansowania przez samorządy i kolej. Mówiono także o planach związanych z uruchomieniu linii kolejowej Ostrołęka- Wielbark i wykorzystaniu jej do obsługi ruchu turystycznego.

Zaproszonym gościem ze strony PKP był dyrektor PKP PLK Zakład Linii Kolejowych w Siedlcach Andrzej Kmiecik. Spotkanie dotyczyło między innymi rewitalizacji linii kolejowej nr 35 i możliwości zorganizowania ruchu turystycznego na trasie Ostrołęka- Szczytno.

Linia ta dzięki staraniom Stowarzyszenia Towarzystwo Dróg Żelaznych została na jesieni ubiegłego roku odkrzaczona i odchwaszczona przez profesjonalną firmę wycinkową BIO-PAL. Pozostała jednak naprawa torowiska. Podczas spotkania dyrektor Kmiecik zapewnił, że począwszy od września tego roku sukcesywnie będą uzupełniane ubytki (kradzieże szyn) w torowisku.

Docelowo linia ta ma być udrożniona w ciągu kilku miesięcy. Zainteresowanie wielu podmiotów gospodarczych z powiatu ostrołęckiego i przasnyskiego daje nadzieję na otwarcie linii dla ruchu towarowego, turystycznego i
pasażerskiego w przyszłości. Stowarzyszenia Towarzystwo Dróg Żelaznych skupia się obecnie na stosowaniu oprysków chwastobójczych i przygotowaniu imprez, pikników kolejowych.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3