eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

PSZOK w Gminie Łyse oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9752
fot. Urząd Gminy Łysefot. Urząd Gminy Łyse
REKLAMA

Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) dla Gminy Łyse oficjalnie otwarty. Uroczystego poświęcenia obiektu w obecności zaproszonych gości, radnych i sołtysów z Gminy Łyse, kierowników i dyrektorów jednostek organizacyjnych gminy oraz pracowników Gminnej Jednostki Usług Komunalnych w Łysych dokonał Biskup Łomżyński – Janusz Stepnowski.

Obiekt PSZOK w bardzo wielu wymiarach wspiera ideę gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), zarówno w funkcji PSZOK jak i rozwiązań projektowych – odzysku wody deszczowej, odzysku ciepła w procesach wentylacyjnych i innych aspektach środowiskowych. Bardzo ważnym elementem jest sala edukacji ekologicznej. Edukacja, budowanie świadomości ekologicznej i wychowanie jest kluczem bez którego nie będzie możliwe realizowanie idei GOZ. Wszystko to połączyliśmy z funkcją administracyjną i socjalną Gminnej Jednostki Usług Komunalnych w Łysych, aby dla komfortu naszych klientów umożliwić obsługę jak największej liczby spraw w jednym, przyjaznym miejscu. Jesteśmy przekonani, że miejsce to wykorzystywane będzie do rozwoju całościowo rozumianej gospodarki komunalnej Gminy Łyse we wszystkich jej aspektach, w tym w szczególności gospodarce odpadowej, wodno-kanalizacyjnej, środowiskowej oraz drogowej. Teraz mamy szanse rozwijać się dalej i tworzyć nowe standardy gospodarki komunalnej z korzyścią dla naszych mieszkańców i środowiska.

- informuje Wójt Gminy Łyse.

W uroczystym otwarciu PSZOK udział wzięli między innymi:

  • I Wicewojewoda Mazowiecki - Sylwestr Dąbrowski,
  • Jego Ekscelencja Biskup Łomżyński - Janusz Stepnowski,
  • Proboszcz Parafii w Łysych - Ksiądz Kanonik Krzysztof Dylewski,
  • Dyrektor Wydziału Zamiejscowego w Ostrołęce Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie - Radosław Stachacz,
  • Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie - Mirosław Augustyniak,
  • Kierownik Delegatury w Ostrołęce Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego - Marcin Grabowski,
  • Właściciel Zakładu Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych - Józef Bałdyga.

PSZOK funkcjonuje pod adresem: Łyse, ul. Adama Chętnika 32 – naprzeciwko oczyszczalni ścieków w Łysych, w godzinach 7.30-15.00 oraz w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godzinach 9.00-13.00.

REKLAMA
Więcej o: PSZOK, Gmina Łyse

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×